Kandıra’da bu dedikodu dolaşıyor!

MAKALEYİ DİNLE

Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel (39), 26 Eylül tarihinde Tunceli'nin Çiçekli Köyü kırsal kesiminde PKK'lilerle yaşanan çatışmada şehit olmuştu.

Şehit Binbaşı için Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazı öncesi feryat eden anne Emine Güzel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastederek "Zindana atsın isterse beni. Onun PKK'lı askerleri vurdu oğlumu" diyerek tepki göstermişti.

Anne Güzel, "Onların askerleri vurdu oğlumu.

Zindana atsınlar isterseniz beni.

Zindana atsın isterse beni.

Beni zindana atsın.

Onun PKK'lı askerleri vurdu oğlumu.

Benim oğlum ne yaptı onlara?

Ne yaptı benim oğlum onlara?

Bir karıncayı incitmezdi.

Kimse için kötü düşünmezdi.

Onların PKK'lı askerleri silahlarla yıktırdılar onları.

Onları beslediler, onlar vurdu oğlumu.

Ne yaptı benim oğlum onlara?

Zindana atsınlar beni isterse.

Beni zindana atsınlar" sözleriyle yaşananlara isyan etmişti…

 

***

 

Önceki gün bana bir haber geldi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, şehit binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in annesi Emine Güzel hakkında suç duyurusunda bulunduğu iddia edildi…

Kandıra bu iddia ile çalkalanıyor…

 

***

 

Bu iddianın doğru olup olmadığıyla ilgili önceki gün şehit binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in babası Yılmaz Güzel’i aradım…

Kendimi tanıttım…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emine Hanım ile ilgili suç duyurusunda bulunduğu iddialarının doğru olup olmadığını sordum.

 

***

 

Yılmaz Bey, “Mesut Bey.

Bu iddialar bizim de kulağımıza geliyor..

Bize de soruluyor.

Emine hanım hakkında suç duyurusunda bulunup bulunulmadığını bilmiyorum.

Bize mahkemeden herhangi bir tebligat gelmedi” dedi.

**

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi hakkında hakaret edenlerle ilgili şimdiye kadar 1000’in üzerinde kişi hakkında şikayetçi oldu.

Emine Hanım hakkında da şikayetçi olabilir.

Emine Hanım,  evladının acısıyla ö sözleri söyledi…

Yılmaz Bey ile telefonda konuşurken, acısının hala çok taze olduğunu hisseder gibiydim.

 

Kartepe’de mobil turizm rehberi!

Kartepe Belediyesi, ilçedeki turizm sektöründe faaliyet gösteren bütün iş yerlerinin yer aldığı, ilçeyi ziyaret edecek misafirlere kolaylık sağlamak amacıyla Türkiye’de ilk olan örnek bir Mobil Turizm Rehberi yazılım uygulamasını hizmete sundu. İşletmeleri tek tek ziyaret ederek programı tanıtan belediye ekipleri, iş yerlerinin kendilerine ait tanıtım, iletişim, navigasyon ve varsa sloganları ve logolarını alıyor. Bu verileri kategorize ederek uygulama yazılımına yüklemeye devam ediyor. Uygulama, Mobil piyasasının hakimi olan Ios ve Android sürümlerinde hizmet veriyor. Uygulama yazılımı hem Google Play hem de Apple store mağazalarında yayınlanıyor.

 

Kitap dayanmıyor!

İzmit Yürüyüş Yolu'nun Vakıflar Bankası ve Ulugazi İlkokulu önüne kurulan sokak kütüphanelerine kitap yetiştirmekte güçlük çekiliyor. İzmit Belediyesi yetkilileri, “Kitaplar okunmak için konuluyor. Fakat bazı kişiler ne yazık ki kitapları alı gidiyorlar. Sık sık kütüphaneye kitap takviyesinde bulunuyoruz. Ayrıca kütüphanelere inançlara, ahlaka ve adaba aykırı kitaplar konulmasına da anlam veremiyoruz” dediler. İlgililer, kütüphanelerdeki kitapları alıp zarar verenlerin kameralar yardımıyla tespit edilip haklarında yasal işlem yapılacağını da söylediler.

 

Dedelerimiz ve ninelerimiz!

Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi ev sahipliğinde Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi’nin birlikte yürüttüğü “Dedelerimiz ve Ninelerimizden Öğreniyoruz Projesi” Kocaeli Üniversitesi proje yürütücüsü Doç. Dr. Soner Polat ve Gölcük Vizyon 2023 Genel Sekreteri Fatih Bayram tarafından Radyo Ki' de yayınlanan "Güne Bakış" programında tanıtıldı. Programın geçmiş yayınlarında ise “22. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu, “5. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu”, “Gölcük Yöresi Müzik Kültürü Derleme ve Tanıtım Çalışması” ve “ Gölcük Kent Merkezi ve Çevresinin Dijital Tasarımı ve Üretim Araçlarıyla İmalat Projesinin Yapımı” projeleri tanıtılmıştı.

 

Azeri’den Durmuş’a cevap

MHP Darıca eski İlçe Başkanı Erkan Azeri, MHP eski Milletvekili Cumali Durmuş tarafından yapılan açıklamalara cevap verdi. Azeri, 2002’de Durmuş neden istifa etmedi diye sordu. Cumali Durmuş'un basına demeci! Kocaeli teşkilatlarının mutlaka kendisini gözden geçirmesi gerektiğini kaydeden Durmuş, “Çünkü kusur o makamları kullananlardadır. Makamlar gelir geçer. Asıl olan adamlıktır. Bu partide başkanlık yapanlar değerlendirmelerini yapmalı, istifa müessesesini düşünmelidir. Bu müessesenin kullanılması gerektiğini arkadaşlarım mutlaka öğrenmeli. Önümüzde 4 yıl süre var. O makamlara partiye daha fazla katkı koyacak isimler gelmeli. Çünkü önümüzdeki 4 yıl çok iyi değerlendirilmelidir. 4 yıl boyunca yatacak, seçimden önce de ortaya çıkacak isimler olmamalıdır” dedi. Sormak istiyorum; 3 Kasım 2002 seçimlerinde parti barajın altında kaldığında, kendileri ve himayesindeki Kocaeli Teşkilatları istifa etmiş miydi? Kendileri MYK üyesi olarak o dönemde neden istifa etmedi?. Azeri’nin Durmuş’a cevabı böyle. Bakalım Durmuş, Azeri’ye cevap verecek mi?

 

Çağrı Merkezi yenilendi  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 444 11 41 numaralı Çağrı Merkezi’nde telefonlar gece-gündüz, hafta içi-hafta sonu demeden çalıyor. Çağrı Merkezi’ndeki bay ve bayan operatörler, vatandaşlardan gelen istek, talep ve şikayetlere 7/24 cevap veriyor. Vatandaşlar hemen her konuyla ilgili olarak Çağrı Merkezi’ni arayabiliyor. 444 11 41 numaralı hattı arayan vatandaşları, Çağrı Merkezi operatörleri artık isimleriyle karşılıyor.  Çağrı Merkezi ile vatandaş ilişkileri yönetimi uygulaması arasında kurulan entegrasyon sayesinde, arayan vatandaşımızın adı-soyadı ve varsa daha önceki başvuru bilgileri gelen çağrı ile operatörlerin önündeki ekranlarda otomatik olarak açılıyor. Çağrı Merkezi operatörleri yılda ortalama 500 bin çağrıya cevap veriyor.

 

Köpekler toplanıyor!

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün sokak köpekleriyle ilgili çalışması devam ediyor. Zabıtanın Hayvanları Toplama Birimi görevlileri şehir merkezindeki Turgut Özal,  Mimar Sinan ve Adnan Menderes üst geçitlerindeki kulaklarında küpe bulunmayan köpekleri topladılar. İlgililer, küpesiz köpekleri Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bıraktılar. Yetkililer, vatandaşların kulağında küpesi bulunmayan köpekler için Zabıtanın 3180020 numaralı telefonunu arayabileceklerini de bildirdiler. Şu bir gerçek ki, İzmit’te köpekleri topla topla bitmiyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR