TATSIZ BAYRAM!..

MAKALEYİ DİNLE

Bugün, iki dini bayramımızdan biri olan “Ramazan” ya da halk arasındaki yaygın adıyla “Şeker Bayramımızı” yaşamaya başlıyoruz.

Dini bayramların inanç sahiplerindeki anlamı büyük ve çok yönlüdür.

Bir ay boyunca “irade mücadelesi” vererek oruç tutan insanlar, üç günlük bayramda, deyim yerindeyse; “tatlı yiyip tatlı konuşmak” isterler.

Dini inancımız bize, dini bayramlarda aile üyeleriyle, akrabalar, komşular ve arkadaşlarla bir araya gelerek, sevgi ve saygı ile sarılmak ve “dargın olanların barışmalarını” da emreder.

Allah aşkı ile yanan Yunus Emre ne diyor?

“Gelin tanış olalım/İşi kolay kılalım/ Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz.”

İslam dinini hurafeler ve uyduruk hadislerle kirletmeyen bütün İslam büyükleri, “kin ve nefret” in yerine, “sevgi, saygı ve hoşgörüyü” önermişlerdir. Açın, okuyun Yunus Emre’yi, Mevlana’yı, Hacı Bektaş’ı; “siyaset kirine bulaşmamış tüm İslam alimleri” sevgiden, hoşgörüden söz ederler…

Peki, dinlerin en sonuncusu, “hak dini” İslamiyet’in yaygın olduğu ülkeler neden dünyanın en geri, en üretimsiz ülkelerdir? Neden pek çoğunda “despot yöneticiler” egemendir?

Neden terör örgütleri bu ülkelerden çıkıyor?

Neden “Müslüman Müslümanı öldürüyor?”

Sorunun yanıtı, tarihte yazılı!

Şam Valisi Muaviye, “Halifeliği saltanat haline getirdi” ve ölmeden oğlu Yezid’i “Halife” atadı! Tarih 680. Kufeliler ise, Hz.Hüseyin’i Halife ilan ettiler!

Hz. Hüseyin, Hz. Muhammed’in kızı Hz. Fatma’nın ve 4. Halife Hz. Ali’nin oğludur. Ama, “siyasal iktidar” uğruna, Yezid ve adamları tarafından KERBELA’da şehid edilmiştir!

Bu olaydan sonra İslam dünyası “Sünni –Şii” olarak ikiye bölünmüştür!

O tarihten bu yana, kimi uyanık ve “ahlaksız siyasetçiler” dini bir silah gibi kullanıp, iktidarlarını sürdürmenin ve “halkı kandırmanın bir aracı” olarak kullanmışlar ve kullanmaktadırlar!..

“KİNDAR ve DİNDAR NESİL” ne demektir?

Barış ve sevgi nerenize batıyor?

Kimi “dindar kılıklı” din tüccarları; “Tüm Türkçe Kur’anlar yakılmalı” diyor! Mustafa Kemal’e de bu yüzden düşmanlar! İnsanlar, kendi dilleriyle Kur’an’ı “okumasın, anlamasın” istiyorlar! Çünkü, samimi bir Müslüman, Kur’an’daki emirleri kendi okur ve anlarsa, o bilinçli insanı yalanlarla kandıramayacaklar!.. Üstelik, İslam dini bir “RUHBAN SINIFI” aracı olarak kabul etmez!..

GEÇEK MÜSLÜMANLARA, “ALLAH SEVGİSİ ve İNANCI” taşıyanlar; bu ahlaksız ve yalancı dinbazların maskelerini indirin, ŞEYTAN’ı göreceksiniz!

Geçekten Allah sevgisine sahip, elini din kardeşinin kanı ile kirletmemiş, samimi Müslümanların Ramazan-Şeker Bayramlarını, “Barış ve insanca bir yaşam” dileğiyle kutluyorum.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR