Ben kapitalizmim!

MAKALEYİ DİNLE

ABD ve Rusya yıllar boyu süper güç olarak dünyanı esir aldı. Bunları İngiltere, Fransa, Almanya ve Almanya eşlik etti. Amaç; fakir ülkeleri kapitalizm sistemiyle çökertmek. Türkiye’yi de fakir ülkeler sınıfına koyabiliriz… Zira rahmetli Adnan Menderes döneminden sonra ABD’nin maşası olduk. Şimdi de taşeronluğunu yapıyoruz… İnternet sitelerinde kapitalizm sistemini tanıtan bir mail dolaşıyor. Bu maili sizinle paylaşmak istiyorum. Okuyun, ne durumda olduğunuza siz karan verin…
**
-Ben Kapitalizmim ve kızlarınızı Barbie'lerle büyüttüm, sizden estetik operasyon için para istiyorlarsa bu şaşılacak bir durum değil
-Ben Kapitalizmim ve çıkarlarım uğruna üstünüze moda endüstrisini saldım! Sonuç: 17 yaşındaki kızların % 78'i dış görünüşlerinden rahatsız.
-Ben Kapitalizmim ve kadınları ne kadar "şişman" olduklarına öyle bir inandırdım ki, sadece ABD'de 10 milyon kadın anoreksi/blumia hastası!
-Ben Kapitalizmim ve bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücuduna duyduğu memnuniyetsizliği % 50 artırmaya yetiyor!
-Ben Kapitalizmim ve işyerlerinde çalışıyor olmak yerine protesto gösterilerine katılan insanlar beni çıldırtıyorlar! Dünya çapında yükselen anarşi, bu inatçı protestolar da neyin nesi? Yeni Apple ürünlerini beğenmediniz mi?
-Ben Kapitalizmim ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki, hırsız ve elitist bir CEO'nun hayat hikayesi sizin için "azim ve başarı hikayesi".
-Ben Kapitalizmim ve ortalama bir insanın günde 5.5 saat TV izlediği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok!
-Ben Kapitalizmim ve "insanlığı" sevip, komşunuzdan nefret etmenizin sebebi benim!
-Ben Kapitalizmim ve siz benden kaçabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Gördüğünüz reklamların % 46'sı caddelerde, sokaklarda, halka açık her yerde!
-Ben Kapitalizmim ve dün en mutlu günlerimden birini yaşadım, bencil bir kapitaliste, gaddar bir patrona aziz muamelesi yapmanız müthişti!
-Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden ortalık miras kavgaları yüzünden kanlı bıçaklı olmuş akrabalarla dolu. Ahlakınızı o kadar bozdum ki babanız ölüm döşeğindeyken aklınızdan geçen şey kardeşlerinizle mirası nasıl bölüşeceğiniz!
-Ben Kapitalizmim ve para her şeydir! Sizi böyle çılgın bir şeye inandırabilmiş olmam ne müthiş bir başarı. Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz bir koşu bandının üstünde fazla yediklerinizi eritmek için ter döküyorsunuz!
-Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 1.4 milyar aç insan var!
-Ben Kapitalizmim ve siz yılda ortalama 100.000 reklamın karşınıza çıktığının farkında mısınız?
-Ben Kapitalizmim ve sizin bir şeyleri anlamak için çabalamanız gereksiz, patronun ne diyorsa onu yap sonra da televizyon izle!
-Ben Kapitalizmim ve Batı dünyasından her yıl 3.5 milyon kişi Uzak Doğu'ya seks turlarına gidip çocuklarla ilişkiye giriyorlar!
-Ben Kapitalizmim ve güzelliğin tanımını da değiştirdim: En güzel kadın en iyi göğüs estetiğine sahip olan kadındır.
-Ben Kapitalizmim ve kadın cinselliğini çok yüksek fiyatlı bir satış ürünü haline dönüştürmeyi de elbette başardım.
-Ben Kapitalizmim ve en büyük başarılarımdan bir tanesi, insanları "çok fazla düşünmek" diye bir kavrama inandırmak. Çok fazla düşünme, hadi!
-Ben Kapitalizmim ve para benim param. Sizin bunu anlamak için sadece biraz zamana ihtiyacınız var.
-Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!
-Ben Kapitalizmim ve Tayland'da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun Disneyland'e girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.
-Ben Kapitalizmim ve Batı dünyasında kredi kartı borcu yüzünden intihar edenlerin sayısı an itibariyle senede ortalama 22.000 kişi!
-Ben Kapitalizmim ve Batı Avrupalılar, Sahraaltı Afrikalılardan 6.5 kat daha fazla et tüketiyor.
-Ben Kapitalizmim ve 25.000 tane Suudi prensi otomatik olarak ayda 35.000 $ maaş alırken, milyonlarca Arap yataklarına aç gidiyor.
-Ben Kapitalizmim ve sizin hayatlarına özendiğiniz Hollywood yıldızlarının % 64'ü kokain bağımlısı.
-Ben Kapitalizmim ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz aynı tişörtü haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.
-Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, Müslümanlar 5 yıldızlı Kâbe manzaralı otellerinde, "ibadet" ederlerken?
-Ben Kapitalizmim ve sen bir dilenci senden para istediği zaman en küçük bozuklukları seçmeye devam et.
-Ben Kapitalizmim ve yine başardım! Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu olduğu halde giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.
-Ben Kapitalizmim ve çocuklarınız için bayramların tek bir anlamı var artık: Harçlık!
-Ben Kapitalizmim ve uykumda "daha ucuz işçi..." diye sayıklarım.
-Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölüme sürüklenirken sizin "nasıl daha zengin olabilirim" diye düşünmeniz bana büyük zevk veriyor!
Anlamıyor musunuz, toplumda fakirliğe ihtiyacımız var, onlar yeterince fakir olmadan sen bu kadar zengin olabilir misin canım?
Sizi neden çalışmakla bu kadar meşgul ediyorum? Fazla düşünmeye vaktiniz olmasın, aklınıza "tuhaf" fikirler girmesin diye elbette.
Toplumu öyle bir hale soktum ki onbinlerce kişi kolaylıkla stadyumlarda toplanabilirken protesto gösterilerine pek kimse gelmiyor. Başardım!
Hepiniz kölesiniz, her gün evinize gidip ruhunuzu televizyon ekranınızla ısıtan, ancak hediyelerle sevdiklerinizi mutlu edebilen köleler.
Televizyon karşısında uyumanın içinizdeki tüketim isteğini % 20 artırdığını belirtmek istedim iyi geceler demeden önce.
Amerikalıların % 85'i ekonomik durumlarını iyileştirebilecekse faşist bir hükümeti seçebileceklerini söylüyor. İşte kapitalin gücü!
İnsanları "borç batağı" ile korkuttuktan sonra yaptıramayacağım şey yok! Para benim param, düzen benim düzenim.
Toplumu öyle bir hale getirdim ki kendinizi "normal" göstermek için takım tutmanız, alışverişe bayılmanız, ünlüleri takip etmeniz gerek.
Tabii ki bu toplumdan uzak durma teşebbüsünde bulunabilirsiniz ama sonunda kendinizi yine bir AVM'de bulacağınızdan şüpheniz olmasın.
Protesto etmek hakkınızı bile elinizden alıp, en sonunda canınızı dahi alabilen bir devleti kendi vergilerinizle beslemeniz müthiş.
Sizi özgür bırakmayan, fikirlerinize sansür vuran, en sonunda polis kurşunuyla öldüren bir devleti kendi elinizle kurmanız ne tuhaf.
Sizin ağzınızı burnunuzu kırıp hapse tıkmaları için bir devlet kuracak parayı, kendi vergilerinizle sağlamanız ne kadar tuhaf.
Ben Kapitalizmim ve para benim param, sizin bunu anlamak için sadece biraz zamana ihtiyacınız var.
Amy Winehouse gibi bağımlılara acırken hepinizin birer bağımlı olduğunu unutmanız ne kadar komik, zavallı tüketim bağımlıları!
Ortalıkta çok fazla özgürlük var ve yeterince ölüm yok.
Ben istediğim kadını elde ederim, biraz altın, biraz pırlanta, biraz şan şöhret, birkaç güzel vaat, tamamdır.
Sizlere yüksek çözünürlüklü TV verdim ki beyninizi daha net yıkayabileyim canlarım.
Neden hala inat ediyorsun, bütün arkadaşların seni alışveriş merkezlerine götürmeye uğraşırken, herkes seni tüketmeye teşvik ederken? (Anonim)

CHP’li Ömer Akın neden aday oldu?

12 Mayıs’ta yapılacak CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olan Ömer Akın, neden aday olduğunu şöyle sıraladı;
-Partimizi İzmit’te layık olduğu niteliğe kavuşturmak için,
-Partimizdeki kökleşmiş eski hastalıklardan arınmak için,
-Bilgili, birikimli, deneyimli, dürüst kadroların önünü açmak için,
-Yaklaşan yerel seçimlerde İzmit Belediyesi’ni kazanacak kadroları yönetime getirmek için,
-Parti içi kısır çekişmelerden kurtulmak için,
-Kişilere odaklı politika anlayışı yerine ilkelere, örgüte, tabana ve halka dayalı politika anlayışını hayata geçirmek için,
-Özlemini duyduğumuz parti içi demokratik yaşayışı tüm kural ve kurumlarıyla gerçekleştirmek için,
-Kavganın, çekememezliklerin, kıskançlıkların, ayak oyunlarının, dedikodunun yerine sevginin, kardeşliğin, dostluğun, özverinin, güveninin, dayanışmanın egemen olacağı bir parti ortamı yaratmak için,
Kumcağız’a hatıra ormanı
Kandıra Kurtyeri Köyü Kumcağız Caddesi’nde bulunan orman alanına 40 adet Toros sediri dikildi. Muhtar Erol Taşcı ve köy halkı tarafından köye Toros sediri dikilmesi sağlandı. Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden köy muhtarı Taşcı, Kurtyeri Köyü’nün boş alanlarında ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Müftü, Ellibeş unutmadı
Gölcük İlçe Müftüsü Mahmut Şahin beraberinde müftülük görevlileri ile birlikte, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'e Kutlu Doğum haftası kutlamaları kapsamında makamında ziyaret etti. Ellibeş’e çeşitli kitaplardan oluşan bir set hediye takdim edip, kutlu doğum haftası etkinliklerine davet etti. Ellibeş, her yıl bir dizi etkinliklerle kutlanılan Kutlu Doğum Haftasının bu yılda en güzel şekilde kutlanması için Belediye olarak etkinliklere destek vermeye devam edeceklerini söyledi.


İzmit’te iki derneğe yeni yer
İzmit’te daha önceden Yenişehir Mahallesi Şirinevler mevkiinde faaliyet gösteren Kandıra ve Çevre Köyleri Derneği (KANÇEV) ile Yavuz Selim Camii yanındaki alanda bulunan İzmit Rumeli Türkleri Derneği bundan böyle Alev Sokak’taki yeni yerlerinde faaliyet gösterecek.
MHP Derince gül dağıttı

MHP Derince İlçe Teşkilatı Kutlu Doğum Haftası nedeni ile önceki gün sokağa inerek esnaflara gül verdi. MHP İlçe Başkanı Emin Şimşek, Kadın Kolları Başkanı Müveyla Kaya ve yöneticiler gül dağıtımında hazır bulundu. Parti binası önünden başlayan gül dağıtımı ilçenin geniş kesiminde yapıldı. Gül dağıtan MHP’liler vatandaşların Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.

Körfez’de çift Kutlu Doğum programı!
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Körfez Belediyesi ve Kocaeli Nema Eğitimciler Derneği Körfez Şubesi bir programa ev sahipliği yapacak. Programda Talha Uğurluel “Topkapı Sarayı ve Mukaddes Emanetler” konulu konuşması ve Reha Yeprem’in “Şiirlerin Dilinden Efendimiz” başlıklı şiir dinletisi yer alacak. Program yarın saat 20:30 da Yarımca Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Eskimoların, buzdolaplarını yiyeceklerinin donmaması için kullandıklarını

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR