İsmail Atiman’ın ricası dikkate alındı

MAKALEYİ DİNLE

Kore Gazisi İsmail Atiman bir süre önce Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir dilekçe sundu. Dilekçede Kore Savaşı Gazilerinden Tümgeneral Tahsin Yazıcı ve Çavuş Hacı Altıner’in isimlerinin yeni yapılacak olan okullara verilmesi isteğiydi. Milli eğitim müdürlüğü bu dilekçeyi kabul etti ve Atiman’a cevaben “Öneriniz değerlendirmeye alınmıştır” yazısı gönderdi. Bu cevabı alan 84 yaşındaki Kore Gazisi İsmail Atiman, oldukça mutlu. Kore Gazimiz İsmail Amca’yı mutlu eden İl Milli Eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyorum.


Posco 15 Ağustos’ta açılıyor
Türkiye Kore dostluğunun ortak eseri olarak lanse edilen POSCO ASSAN TST tesisleri tamamlandı. Üretime başlayan fabrikada 15 Ağustos Perşembe günü açılış töreni var. Kısa sürede tamamlanan çelik haddeleme tesisi Alikahya Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. Bu önemli tesisin açılış saati ise 11.00 olarak belirlendi.


Kandıra’da bir arazi satışta
Kandıra İcrası, Hıdırlar Köyü 108 ada 171 parselde bulunan tarla vasıflı 688,55 metrekare yüzölçümlü araziyi satışa çıkarttı. 1 Ekim günü saat 10.30’da yapılacak satışta, taşınmaz için 10 bin 328 TL muhammen bedel belirlendi. Yeter fiyat verilmemesi halinde satış, 28 Ekim’de tekrarlanacak.


Doğu Kışla’daki şiir dinletisi bugün
İzmit Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri çeşitli programlarla devam ediyor. Bugünsaat 21.30’da Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda ünlü şair ve televizyon programcısı Serdar Tuncer, İzmitlilerle birlikte olacak. Tuncer, şiir dinletisiyle vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşatacak.


Barış Platformu’ndan iftar sofrasında buluşacak
Kocaeli Barış Platformu, bugün farklı bir iftar yemeği düzenleyecek. Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sözcülüğünü üstlendiği Kocaeli Barış Platformu’nun iftar yemeği 3 Ağustos Cumartesi akşamı Seka Park alanındaki Uçurtma Tepesi’nde yapılacak. İftar organizasyonunda herkes kendi iftarlık yemeğini alarak Uçurtma Tepesi’ne gelecek.


Ramazanın en dertlisi de en kazançlısı da fırıncılar
Ramazan ayı dendiğinde akla ilk genel pidedir. İftar saati yaklaştığında en son o alınır. Ramazan ayı fırıncıların en çok kar ettikleri aydır. Ancak fırıncılar en çok bu aylarda denetlenir. Halkın sağlığı ve menfaati için yapılan bu denetlemeler fırıncıların korkulu rüyasıdır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı’nda iftar ve sahur sofralarımızı süsleyen ekmeklerin hazırlanıp satışa sunulduğu unlu mamuller ve ekmek fırınlarını sıkı denetime tabi tutu. Denetimler bu önümüzdeki haftada devam edecek. Yapılan denetimlerde işyerleri titiz bir kontrolden geçirilirken tespit edilen eksikliklerin en kısa zamanda tamamlanması konusunda uyarılarda bulunuluyor. Belediye zabıtası denetimlerde fırıncılara aman vermiyor. Aldıkları talimatı yerine getiren zabıta, fırınların daha tertipli çalışmasını sağlıyor. O yüzdendir ki bu yıl gazetemize tek bir pide şikayeti bile gelmedi.
Görevini layıkıyla yapan zabıta ve fırıncılarımızı kutluyorum.


Kuruçeşme’ye yeni taksi durağı
İzmit’teki taksi duraklarındaki değişim devam ediyor. Yıllarca birkaç metrekarelik yerlerde ve zor şartlarda görev yapan taksici esnafı, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan sayesinde modern ve sağlıklı mekanlara kavuşuyor. İzmit’teki taksi duraklarının çoğu kentle sembolleşmiş ve mimari yapısıyla dikkat çeken yerlerde faaliyet gösteriyor. Kuruçeşme’de bulunan bir taksi durağı da değişime ayak uydurdu ve daha modern ve kullanışlı bir mekanda hizmet vermeye başladı. İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kuruçeşme Atatürk Caddesi’ndeki taksiciler için yeni yer yapıldı. 9 metrekarelik taksi durağının montajı tamamlanarak hizmete girdi. Taksiciler, İzmit Belediyesi’ne yeni durakları için teşekkür ettiler.


Gebze bu yıl piyasada
Turk¬cell Ge¬nel Mü¬dü¬rü Sü¬rey¬ya Ci¬liv, şir¬ke¬tin 4G (Long Term Evo¬lu¬ti¬on-LTE) test¬le¬ri¬ne iliş¬kin dü¬zen¬le¬nen ba¬sın top¬lan¬tı¬sın¬da, “4G Tür¬ki¬ye¬’ye ne za¬man ge¬le¬cek ke¬sin ta¬rih bel¬li de¬ğil. 2015 son¬ra¬sın¬da ol¬ma¬sı¬nı bek¬li¬yo¬ruz. Bil¬gi Tek¬no¬lo¬ji¬le¬ri ve İle¬ti¬şim Ku¬ru¬mu ve Ulaş¬tır¬ma Ba¬kan¬lı¬ğı ke¬sin ta¬ri¬hi be¬lir¬le¬ye¬cek. Ken¬di¬le¬ri ile ça¬lı¬şa¬rak en iyi tek¬no¬lo¬ji¬nin gel-me¬si¬ni sağ¬la¬ya¬ca¬ğı¬z” de¬di. Ci¬liv, şir¬ke¬tin Turk¬cell mar¬ka¬lı Geb¬ze isim¬li te¬le¬fo¬nu¬nun lans-ma¬nı¬nı yıl so¬nun¬da ya¬pa¬cak¬la¬rı¬nı da söz¬le¬ri¬ne ek¬le¬di. 4G’¬nin, 3G’¬nin ta¬mam¬la¬yı¬cı tek¬no¬lo-ji¬si ol¬du¬ğu¬nu söy¬le¬yen Ci¬liv, ope¬ra¬tör¬le¬rin 3G ta¬ra¬fın¬da yap¬tı¬ğı ya¬tı¬rım¬la¬rın bir kıs¬mı¬nı 4G’-ye en¬teg¬re ede¬bi¬le¬cek¬le¬ri¬ni ifa¬de et¬ti.
Bu ko¬nu¬da ‘L¬TE Ad¬van¬ce¬d’ ola¬rak ad¬lan¬dı¬rı¬lan test şe¬be¬ke¬si¬ni kur¬duk¬la¬rı¬nı ve bu şe¬be¬ke üze¬rin¬de ürün ve ser¬vis ge¬liş¬tir¬dik¬le¬ri¬ni söy¬le¬yen Ci¬liv, ha¬zır¬la¬dık¬la¬rı test¬ler¬de la¬bo¬ra¬tu¬ar or¬ta¬mın¬da sa¬ni¬ye¬de 891 me¬ga¬bit (Mbps) hı¬za ulaş¬tık¬la¬rı¬nı söy¬le¬di. Ci¬liv, 3G tek¬no¬lo¬ji¬sin-de la¬bo¬ra¬tu¬ar or¬ta¬mın¬da en yük¬sek 84 me¬ga¬bit hı¬za ula¬şıl¬dı¬ğı¬nı ha¬tır¬lat¬tı.


Körfez Belediyesi’nin iftarı bugün
Körfez Belediyesi tarafından düzenlenecek olan iftar yemeği bugün yapılıyor. İlçede bulunan STK temsilcileri ile muhtarların bir araya geleceği iftar yemeği Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR