Meral Akşener

MAKALEYİ DİNLE

Yıllardır Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığını yürütmenin sorumluluğu nedeni ile hiçbir siyasi parti ile bağım yoktur.

Federasyon yönetimimiz olarak siyasi partilerimize eşit uzaklıktayız.

Yıllar önce Doğru Yol Partisinden milletvekili aday adayı olmuştum. Meral Akşener Hanım ile o zamanlarda birçok kez kısa ve uzun sohbetimiz oldu. Kendisini yakinen tanıma durumunda oldum. Meral Akşener’i Kocaeli çok iyi tanımaktadır. Hatta Türkiye de çok iyi tanımakta ve bilmektedir.

İç işleri Bakanlığından, Meclis Başkan Vekilliğinden herkes tanıyor.

Sözünü esirgemeyen içi dışı bir hanımdır. Hareketleri ile konuşmaları ile daima güçsüzün ve haklının yanında olan bir karakter sahibidir.

Siyasette her türlü konuşmalar, rekabet ve eleştiriler yapılabilir.

Ama belden aşağı vurmalar asla affedilir olamaz.

İnancımıza, terbiyemize, ahlakımıza her türlü gelenek ve göreneğimize bu tür sözler ve söylemler terstir.

Kocaeli halkımızdan gelen yoğun istek üzerine ve de şahsi görüşüm olarak yazıyı kaleme aldım.

Kocaeli’nin kızı Sayın Meral Akşener bacımıza başarı diliyoruz.

 

KOCAELİ GAZETESİ 41 YAŞINDA

Basın halkın dili, kulağı, gözüdür. Basın sayesinde iyiden, kötüden, acıdan, mutluluktan haberimiz oluyor. Basın demokrasinin olmazsa olmaz kurallarından birisidir. Basını yasama, yürütme ve adaletten sonra dördüncü kuvvettir.

Kocaeli Gazetesi halkımızın haber alma hakkını kırk yılı aşkındır yapıyor. Adeta bir okul görevini de görmektedir. İlimizde mevcut birçok yerel gazetelerde bulunan yazar, muhabir ve çalışanların tamamına yakını Kocaeli Gazetesinde çalışmış ve tecrübe sahibi olmuştur.

Emekli olduktan sonra yirmi yıla yakın Kocaeli Gazetesinde köşe yazarlığı yapma şansını buldum. Ne tür yazı yazıyorsak, bir harfi bile değişmeden yayınlanıyor. Bazen birbirine zıt görüşler aynı gazetede yayınlanıyor.

Gazetede, hiçbir baskı ve yönlendirme yaşamadım ve duymadım.

Tam özgürlük ve tam demokrasi bir arada bulunuyor. Türk basınında yönlendirme, sahibinin sesini dinlendirme, baskı gibi yaşanan olaylar Kocaeli Gazetesinde bulunmuyor. Yerel bir gazetede özgürlük ve demokrasi adına övünülecek ve de sevinilecek bir başarıdır.

Her yıl olduğu gibi 13 Mayıs Çarşamba günü 2014 yılında seçilen Doruktakiler’in ödül töreni Welborn Luxury Otelde sahiplerini buldu.

Bu ödül dağıtımı manevi yönden anlamının büyük olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce bir teşviktir. Kişi, kurum ve kuruluşları aktif ve başarılı olmaya teşvik ediyor.

Aynı zamanda kişi, kurum ve kuruluşlara daha fazla sorumluluk yüklüyor. Ödüle layık olanları köşemizden bende içten tebrik edip başarı diliyorum.

Davetiyede yer alan bir nevi Kocaeli Gazetesinin manifestosu niteliğinde olan görüşleri tekrar ederek bilginize sunuyorum.

*Gazetecilik, yağcılık ve şakşakçılık mesleği değildir.

*Gazeteci; Doğru olan her haberi yazar ve yayınlar.

*Doğru bildiği her yorumu yapar.

*Gazeteci, her zaman halktan ve haklıdan yanadır.

*Biz, uzun yayın hayatımızda hep bu ilkelerle hareket ettik.

*Bu nedenle başımız dik, alnımız açık!

*Bizi 41 yıldır ayakta tutan, bizi kentimizin en eski gazetesi yapan da bu ilkelerdir.

*Dik durmaya; haksız ve adaletsiz davrananlara, hainlere, vatan ve millet düşmanlarına karşı direnmeye; bundan sonra da devam edeceğiz.

*Bizi bugüne getiren Kocaeli halkına şükran borçluyuz.

Nice yıllara dileklerimle, Kocaeli Gazetemizi kutluyor ve başarı diliyorum…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR