Kahyaoğlu, Ünlü’yü neden desteklemiyor?

MAKALEYİ DİNLE

Bir dönem MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Zekai Kahyaoğlu, İzmit İlçe kongresinde delege yazılmaması sonrasında başlayan tartışmaların ardından partisinden istifa etmişti. Kahyaoğlu, kendi sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada MHP İl başkan adaylığını açıklayan Aydın Ünlü’yü neden desteklemediğini maddeler halinde sıraladı;
1- Bu kişi MHP'nin genel ve yerel seçimlerde nasıl iktidar olacağının değil, ilçe ve il başkanlığı nasıl kazanırım hesabını yapmıştır.
2-Kendi iradesini kullanamayacak kadar zayıf, sadece belirli kişilerden talimatla parti yönetmeye çalışan bir anlayışa sahiptir.
3-Parlamentoda grubu bulunan, Türkiye'nin 3.büyük partisini yönetecek ne bilgi ne eğitim seviyesine, ne de vizyona sahiptir.
4-Koskoca bir Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kanarya Sevenler Derneğine çevirmiş, belirli kişilerle birlikte partiyi babalarının tapulu malı gibi bir zihniyetle yönetmeye kalkmıştır.
5-Hiç olmaması gereken bir partide yapılanmayı tamamen etnik milliyetçi bir anlayışla dayandırmış ve her geçen gün marjinalleşmeye doğru götürmüştür.
6-Bugüne kadar teşkilatımız zarar görmesin diyerek susan, yıllarını bu davaya adayan, hizmet eden, destek olan değerleri küçük menfaatler uğruna harcamaya kalkan bir tavır gösterebilecek kadar vefa yoksunudur.
7-Atanarak göreve gelen Aydın Ünlü, seçilebilmek uğruna delegelerini hak, hukuk ve adalet anlayışıyla değil, aile şirketi anlayışıyla belirlemiştir. Bu da çok somut ve mahkeme kararıyla tescilli olup 35 kusur delegenin delegeliği farklı ilçelerde ikamet edildiği gerekçesiyle iptal edilmiştir.
8-Seçim çalışmalarında yerleri belirlendiği, paraları arkadaşlarımız tarafımızdan ödendiği halde gerekli çalışmalar bilerek ve art niyetle yapılmamış, seçim büroları hayata geçirilmemiş adeta ülkücüler üvey evlat gibi diğer partileri izlemek zorunda bırakılmış ve belki de 2. milletvekilimizin seçilmesine engel olunmuştur.
9-Yerel seçimlerde alınan 25 bin oyu şahsına ve yönetimine mal ederek Belediye Başkan adayımızın, meclis üyelerimizin ve binlerce ülküdaşımızın çalışmaları, maddi ve manevi emekleri hiçe sayılmış ve hep bana rabbena anlayışıyla emeğe saygısızlık etmiş, bir nevi şark kurnazlığına soyunmuştur.
10-Takip edip izlediğim kadarıyla partimiz 12 yıldır aynı anlayış ve zihniyetle yönetilmektedir. Yanlış üstüne yanlışlar yapılmaktadır. Artık bu anlayış ve zihniyetin değişme zamanı gelmiştir. Partimiz bu anlayış ve zihniyetle devam ettiği takdirde başarılı olmamız mümkün değildir...
**
Kahyaoğlu, Ünlü’yü neden desteklemediğini maddeler halinde sıraladıktan sonra delegelere facebook üzerinden de seslendi;
Evet değerli dostlarım, kıymetli dava arkadaşlarım; Bütün yukarıda saydığım gerekçelerle Aydın Ünlü'nün il başkanlığına sıcak bakmıyor ve desteklemiyorum. Buradan beni sevip sayan, bana hak veren ve düşüncelerime katılan bütün camiamıza ve kongre delegelerine sesleniyorum; Lütfen değişimin önünü açın, vicdanınızın sesini dinleyin. Oylarınızı ona göre kullanın. Gelin hep beraber yıllarımızı verdiğimiz ülkücü hareketi ve MHP'yi yerelde ve genelde iktidar yapalım. Bütün sevenlerimi sevgi ve saygı ve hürmetle selamlıyorum. Allah'a emanet olunuz.
**
Kahyaoğlu’nun açıklaması böyle. Bakalım Aydın Ünlü, Kahyaoğlu’na ne cevap verecek.


Yeni bir OSB geliyor!
Siyasiler “Kocaeli sanayiye doydu” derken Türkiye'nin gündemi Dilovası'na yeni bir OSB daha kuruluyor…
Kömürcüler OSB’nin kurulmasına karşı çıkan Dilovası halkı geçtiğimiz günlerde bir olup otoyolu kapatmış, büyük bir eylem yapmıştı. Dilovası’nda Kömürcüler OSB söylentileri sıcaklığını korurken, bir şok da Mermerciler Sanayi Sitesi’nden geldi. Edindiğimiz bilgilere göre; geçtiğimiz yıl Dilovası’nda devasa bir alana fuar kurmak isteyen ve Dilovalıların yoğun tepkisini aldığı için ret cevabı alan Mermerciler Sanayi Sitesi yetkilileri, şimdi de bakanlığa OSB kurmak için başvurdu. Geçtiğimiz günlerde OSB için bakanlığa başvuran Mermerciler OSB yetkilileri bakanlıktan gelecek kararı bekliyor.


DP’li Rüstem Keskin yönetimini oluşturuyor
Demokrat Parti Genel Merkezi, DP Gebçe İlçe Başkanı Üzeyir Mert’i görevden aldı ve yerine DP Gebze eski İlçe Başkanı Rüstem Keskin’i atadı.
Keskin de ilçe yönetimini oluşturmak için çalışmalara başladı.
DP’nin yeni Gebze İlçe Başkanı Rüstem Keskin, partinin Gebze kanadının dağılmış bir vaziyeti olduğunu ifade ederek, “Ne yazık ki eski yönetim sırasında partimizin Gebze kanadında bir dağılmışlık ve umutsuzluk görüntüsü oluştu. İlk yapmak istediğim şey bu dağınıklığı ortadan kaldırmak ve 15-20 gün içerisinde bir kongreye gitmektir” dedi.
DP sadece Gebze’de değil, diğer illerde de oldukça dağınık. Bu dağınıklığı tekrar toplamak epeyce zor gözüküyor. DP’de güçlü bir lider iş başına gelirse, bu dağınıklığı toparlamak daha kolay olur. Şu bir gerçek ki, Türkiye’nin güçlü bir DP’ye ihtiyacı var. Hem de, hemen şimdi…


Körfezli kadınlardan Civelek’e iade-i ziyaret
AKP Körfez Kadın Kolları Başkanı Nesrin Duran ve yönetim kurulu önceki gün AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e iade-i ziyarette bulundu. Duran, “İl başkanımız, teşkilatlarına çok önem ve değer veren birisi. Bizim de toplantımıza katılarak, çeşitli istişarelerde bulundu. Siyasi konularda bize bilgi verdi. Kendisine iadeyi ziyarette bulunarak, teşekkür etmek istedik” dedi. Civelek de "AK Parti’yi bu kadar güçlü kılan başarının arkasında, kadın partililerimizin büyük payı bulunmaktadır. Ak Partili bayanlar partinin kurulduğu günden itibaren özveriyle çalışarak bu başarının mimarı olmuşlardır” dedi.


Yılda üç kez araba satan yandı!
Kira gelirini beyan etmeyen 300 bin ev sahibinin peşine düşen Maliye Bakanlığı, şimdi de ikinci el otomobil satışlarını takibe aldı.
Yılda 3 kez araba alan satan 623 bin kişiye inceleme mektubu gönderildi. Buna göre internet üzerinden veya şahsi olarak ikinci el araba alım satımı yapanlardan vergi alınacak. Ticari kaydı olmadığı halde çok sayıda araç alıp satanlara vergi cezası uygulanacak. Yani anlayacağınız, hükümet vatandaşlardan her koşulda vergi almanın peşinde.


Belarus’ta asfaltın üzerine tuz atılmıyor
İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, özellikle yüksek semtlerde don olayına karşı tuzlama çalışması sonucu yollarda olumsuzlukların ortaya çıktığını söyledi. Şener, “Don olayına karşı kullanılan tuzlar asfalta zarar veriyor. Havaların ısınmasıyla birlikte yollara atılan tuzları temizlemeye başladık” dedi.
Geçenlerde Tes-İş Sendikası Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ile sohbet ettim. Kabaloğlu, sohbette yakın bir zamanda Belarus’a gittiğini, orada kar yağışı sırasında yollara kesinlikle tuz dökülmediğini, tuzun asfalta büyük zarar verdiğini söyledi. Belarus’ta öyle, Türkiye’de böyle… Ne diyelim, burası Türkiye…


MHP’ye üye katılımı
MHP Derince İlçe Teşkilatı, Çınarlı Mahalle temsilciliğinde önceki akşam düzenlenen üye katılım töreninde 32 kişinin daha rozeti törenle takıldı. Törende konuşan İlçe Başkanı Emin Şimşek, partiye yeni katılanlara hoş geldiniz diyerek, “Üye katılım programlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni katılımlarda partimiz daha güçleniyor” dedi.


HAS Partili gençler Çanakkale’ye gidiyor
HAS Parti Genel Merkez Gençlik Kolları örnek projeye imza atıyor. 18 Mart Çanakkale Destanı’nın yıl dönümü münasebetiyle partili gençler, Çanakkale’ye gidiyor. Marmara bölgesindeki bütün il gençlik kolları bu yapılan çalışmaya katılacak. İlimizden İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Gürhan başkanlığındaki 50 kişi programa katılacak. 11 Mart’ta Çanakkale’ye gidecek olan gençler burada tarihi yerleri gezmenin yanı sıra orada temizlik yapacaklar. 18 Mart’ta Çanakkale’ye gidecek olanlar daha temiz bir yer bulacaklar.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Edison, ampule konulacak maddeyi bulabilmek için 3 bin deneme yaptı.


KONUŞAN FOTOĞRAFVali Ercan Topaca:
Ersin Yazıcı Bey (Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri), sinemada mısır yiyip Fetih 1453 filmini seyretmek ne de keyifli oluyormuş. Vallahi çocukluğumu hatırladım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR