Haydar Bulut belli ki bir heyecan sebebi

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

AK Parti’deki aday tanıtım toplantıları sona erdi. 12 ilçedeki adayların tanıtımı yapıldı. Bu çok zor bur süreçti iktidar temsilcileri için. Özellikle Körfez, Derince, Kandıra, Kartepe, Çayırova ve Dilovası’ndaki tanıtımlarda başlarına neler gelebileceğini açıkçası bilemiyordu, partililer…

Kandıra’da yaşanan hakaret dolu olaylar, Gebze’deki isyan falan derken, içten içe sıkıntılıydı, özellikle il başkanı Mahmut Civelek ve büyük reis İbrahim Karaosmanoğlu…

Ancak buralarda da beklenen olmadı. Partililer bir yerden sonra yapılan değişiklikleri kabullenmek zorunda kaldı. Kimi başkanlar da istemeseler de yerlerine tercih edilen kişilerin ellerini havaya kaldırarak, farklı mesajlar verdi…

Davete icabet düşüncesi ile bazı ilçelerdeki tanıtım programlarına katıldım. Ancak açıkçası önceki akşam Derince’de düzenlenen tanıtım programından etkilendiğimi söylemeliyim.

AK Parti Genel Merkezi’nin belki de en stratejik kararla başkan adayı olarak belirlediği Derince’de tercih edilen isim hakkında söyleyebileceğim tek şey var:

“Ali Haydar Bulut, AK Parti içinde gerçekten bir heyecan sebebi…”

Sanıyorum bunu kabul etmek gerekir. Bin kişilik salona iki binin üzerinde insanı doldurmak, salondaki o büyük coşkuyu sağlamak, bu büyük etkinlik için tüm organizasyonu eksiksiz bir şekilde yapabilmek gerçekten bir ciddiyet gerektirir. Haydar Bulut da ilçe teşkilatı ile bu programı düzenlerken belli ki her türlü çabayı ve ciddiyeti sergilemiş. Bu da açıkçası kendisi hakkındaki olumsuz fikirlerin dağılmasına neden olmuştur.

Parti içinde büyük bir heyecana sebep olan Ali Haydar Bulut’un, bir diğer özelliği de artık daha olgun olması. 2004-2009 yılları arasındaki o kabına sığmayan Bulut gitmiş, yerine her konuda daha hassas ve bir o kadar da titiz bir Bulut gelmiş. Açıkçası yeni dönemde Derince halkının bir şans daha vermesi durumunda ekibi ve çalışma prensipleri ile Ali Haydar Bulut’un başarılı olabileceği fikri bende oluşmaya başladı.

Zaten geçmişteki görevinde de ortaya koydukları kendisi hakkında fikir sahibi olmamızda etkiliydi. Bütün bunların üzerine olgunluk, hassasiyet ve titizliği de eklediğinizde sevgili Bulut için sorunsuz bir döneme girildiğini söyleyebilirim.

Bu en azından kendisi ve teşkilatı açısından böyle.

En nihayetinde kararı Derince halkı verecek. İlçede çok iddialı düzeyde iki parti daha var. CHP’li Hakan Savaş ve MHP’li Halit Altuntaş da çok iyi çalışıyorlar ve belli bir heyecana sahipler.

30 Mart süreci Derince’de çok daha ilginç ve merakla beklenecek bir sonuçla bitecektir…

 

----- -----

 

Engin Koyun’a ayıp ettiler

 

 

AK Parti’nin Körfez’deki adaylık toplantısı oldukça kalabalık bir ortamda yapıldı. 800 kişilik salona binden fazla insan sığdı. Coşkuları görülmeye değerdi. Mehter konseri AK Partilileri heyecanlandırmak ve bayraklarını sallamalarını sağlayabilmek için hayata geçirilmiş bir uygulama gibiydi.

Her ne kadar renkli bir tören gibi algılanan bu tanıtım programındaki küçük bir ayrıntı benim dikkatimi çekti.

Seversiniz, sevmezsiniz…

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz…

Ancak öyle ya böyle, Engin Koyun, bu teşkilatın kurucuları arasına girmiş, meclis üyesi seçilmiş, sonrasında üç dönem ilçe başkanı olarak teşkilatının desteğini arkasına almış, girdiği tüm seçimlerde partisinin sürekli oy oranının artmasına katkı sunmuş, sonrasında bir karar ile belediye başkanlığına aday adayı olmuş bir isimdir…

Dolayısıyla Engin Koyun’un bu teşkilata emeği çoktur.

Bizler AK Parti’yi ahde vefaya önem veren bir siyasi hareket olarak biliriz. Ancak ilçedeki tanıtım programında, özellikle ağababalarının konuşmaları sırasında, AK Parti’ye bu kadar destek vermiş bir isme karşı teşekkürü çok gördüklerini fark ettim.

Her ne kadar Engin Koyun, hala partisi ve teşkilatı için, ilçe seçimlerinin kazanılması adına sahadaysa da, aynı özveriyi büyüklerinden gördüğünü açıkçası ben düşünmüyorum.

Ona bir teşekkür bence çok görülmemeliydi…

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR