AKP’de Şemsettin Ceyhan ne yapmazsa başarılı olur?

MAKALEYİ DİNLE

AKP kurulduğu günden beri ilimizde Nihat Ergün, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Zeki Aygün ve Mahmut Civelek il başkanlığı yaptı…

Son olarak cumartesi günü yapılan kongre ile Şemsettin Ceyhan il başkanı oldu…

Nihat Ergün, Fikri Işık ve Zeki Aygün milletvekili oldu…

İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı oldu…

Ergün, Işık, Aygün ve Karaosmanoğlu il başkanlığı yaparken, haklarında herhangi bir iddia çıkmadı.

Ama Mahmut Civelek hakkında iddialar ayyuka çıktı…

Gazetelerde çıkan haberlerden sonra Kent Konut’tan indirimli daire ve iş yeri aldığını kabul etti…

Civelek, son olarak gazeteler arasında da ayrım yaptığını söyledi… İl kongresine sadece Özgür Kocaeli ve Demokrat Kocaeli gazetelerini davet edeceğini söyledi… Diğer gazeteleri kendisine düşman ilan etti…

**

2011 yılından beri il başkanlığı yapan ve hakkında birçok şaibe çıkan Mahmut Civelek dönemi kapandı…

Artık cumartesi günü itibarıyla il başkanı Şemsettin Ceyhan…

Ceyhan’ın yönetim kuruluna baktım…

Mahmut Civelek döneminde 18 yönetici ile devam kararı aldı…

Bunlar; Ahmet M.Berberoğlu, Ayhan Naci Yılmaz,  Ayçin Balcılar, Ekrem Özerin, Ertuğrul Çırak, Gülşen Yayla, Halil Yılmaz, İsmail Demir, Kudbeddin Yalçınkaya, Mehmet İpşiroğlu, Mehmet Uzunoğlu, Nuri Güney, Orhan F.Barış, Recep Demir, Serap Karakaş, Şükran Özdemir, Ünal Geç, Veli Haldız.

**

31 kişi de yönetime yeni girdi.

Bunlar;  Av.Abdullah Eryarsoy, Adnan Turan, Ahmet Sönmez, Ahmet Türkel, Arif Aküsüz, Ayşe Çolak, Büşra Özbay, Emel Ceylan Balcıoğlu, Emre Yıldız, Engin Koyun, Gülcan Kocabıyık, Hasibe Özayan, Hilal Akpınar, Hüseyin Kurt, İdris Demir, İrfan Ayar, İshak Yıldırım, Mehmet Ustaoğlu, Musa Özcan, Mustafa Kocaman, Nuray Erdem, Salih Çakır, Samet Taşdelen, Sertan Tunçel, Şener Keser, Şeyda Balaban, Temel Erten, Uğur İnan, Yakup Karaaslan, Yunus Kahraman, Yusuf Akın.

**

Şemsettin Ceyhan, cumartesi itibarıyla görevi devraldı ve 7 Haziran’da yapılacak seçimin startını verdi…

Ceyhan’ın yükü ağır…

Başarılı olursa, bir sonraki dönem milletvekilliği için önü açılır…

Başarısız olursa, ilk kongrede görevi bıraktırırlar…

**

Mahmut Civelek ile ilgili birçok iddia ortaya atıldı…

Belediye başkanlarıyla sorunlar yaşadı…

Basınla sorunlar yaşadı…

Mahmut Civelek’ten sonra il başkanlığı yapmak zordur…

Ceyhan, ilk etapta il başkanlığı koltuğuna olan bakış açısını değiştirmeli.

Civelek’in yolundan giderse kaybeder…

Başarı formülü açık…  

Civelek’in yaptıklarını yapmazsa, başarılı olur…

 

İbrahim Gürbüz’den site yönetimine uyarı

Belediye-İş Hanı’nın kat maliklerinden İbrahim Gürbüz, sitenin yeni yönetimine çeşitli uyarılarda bulundu. İbrahim Bey’e kulak verelim; “25 Ocak 2015 tarihinde yapılmış olan Yıllık Genel Kurul Toplantımızda, Aidat Borçları Listesi’nde 1770 lira borcum olduğunu gördüm. Benim ve eşim Saliha Melek Gürbüz’ün iş hanımızda şahsen kullanmış olduğumuz bir büromuz yoktur. Aidat borcu, kiracılarımızın borcudur.

Buna rağmen 11.12.2014 tarihinde 3218 sayılı makbuzunda görüleceği üzere 1530 lira kiracılarımın aidat borcunu ödedim. Listede kiracılarımdan gelen Aidat Borcu 1770 lira olarak belirtilmiştir. Bugün (28.01.2015), 240 lira daha ödeyerek adıma yazılmış olan borcu bitirmiş oluyorum (daha sonra tekrar hesaplaşmak üzere). Eski yönetimin büroyu kiralayanlar yerine mal sahiplerinden (kiracılara yeterli ikazlar yapılmadan) almasını kolaycılık olarak değerlendiriyorum. Yönetime (eski) defalarca başvurmama rağmen verdiğimiz aidatlarla maaşı olan avukata ulaşamadım. Her seferinde İstanbul’da olduğu ifade edildi.

Kocaeli Barosu’na kayıtlı binin üzerinde avukat var iken, hangi nedenle İstanbul’dan avukat tutulduğunu anlayamadım. Aidatların toplanmasında yönetimin gerekeni yapmadığı, bu yüzden aylarca biriktiği ve bu alacaklardan yönetimin sorumluğu olduğu kanısındayım. Saygılarımla.”

**

İbrahim Bey’in görüşleri böyle. İbrahim Bey haklı, kiracı aidatını vermeyecek, yönetim kiracıdan aidatı alamayacak, sonrasında mal sahibi aidatı verecek. Böyle saçma bir kural olur mu? Yönetim, aidatını vermeyen kiracıyı çıkarma yetkisine de sahip olmalı. Yönetimin aidatını vermeyen kiracı üzerinde yaptırımı olmalı.

 

AKP’li Ayar’ın kitabı çıktı

AKP Eski Milletvekili Eyüp Ayar, kendisi hakkında yapılan yorumlara sosyal paylaşım sitesi üzerinden cevap verdi. Ayar, 7.5 yılda Gebze, Dilovası, Darıca ve Çayırova’da neler yapıldığını kitabını yayınladı

 

Başıboş gezen hayvanlar!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Zeyd Yıldız, ilginç bir söylemde bulundu. Yıldız, “Başıboş gezen hayvanlar, kentimizin medeniyet çizgisini ve itibarını aşağıya çekmektedir” diyerek Gölcük’te sokak hayvanlarına önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Sanırım hayvan severler bu açıklamaya kızmıştır.

 

SP’den AKP’ye taş

SP Gölcük Gençlik Kolları İlçe Başkanı Recep Küçükateş, AKP hükümetini eleştirdi. Küçükateş, “Şuan ülkemizi yöneten hükümet veya onu destekleyen insanlar bir işin sonunu düşünmediği için ülkemiz bu durumdadır. Şimdi bazı ağabeylerimiz kardeşlerimiz diyecekler ki ülkemizin halinde ne var. Bu hükümet cumhuriyet tarihinden beri üst üste üç dönem güçlü bir şekilde gelip Türkiye Cumhuriyetinin en beceriksiz hükümetidir” dedi. SP’li yöneticiler her defasında AKP’li eleştiriyor, ama tabandaki SP’liler gidip seçimde AKP’ye oy veriyor.

 

Kent Konseyi Ellibeş’i unutmadı

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ile Genel Sekreter Gültekin Görüm ve Yürütme Kurulu üyeleri Nurhayat Güldüren ile Adnan Uyar, önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret etti. Ellibeş, Gölcük Belediyesi Kent Konseyi olarak, kendileriyle çalışmaktan son derece mutlu olacaklarını belirtti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - AK PARTİ HÜKÜMETİ BAŞARILI;AK PARTİ HÜKÜMETİ'Türkiye'ye yapılmak istenen tüm iç ve dış müdahale ve etkenlere karşı başarılı bir ülke yönetimi sergiliyor..CHP olsaydı ülke kaos ve yokluk,ekonomik buhran yaşardı;Ana muhalefet ve muhalefet partileri hiçbir program sunmuyor ve sunamıyorlar..İşleri güçleri yaptıkları saldırılarla ülkeyi karıştırmaya çalışmak,CHP ve KILIÇTAROĞLU'tam bir papağan eline verdikleri kağıtları okuyup,okuyup duruyor,Kaset genel başkanı (mason locası üyesi hain)'İsarile hiç bir şey diyemiyor zaten.CHP'nin kendi içinde uyum,ahek falan yok hep kavga ediyorlar..Yönettikleri belediyelerde yolsuzluklar almış başını gitmiş.Ak parti hükümetinde yolsuzluk yok;Bütün devletler uluslar arası arenade gizli ticari işler yaparlar CHP ve PARALEL yapı T.C'nin gizli devlet işlerini (ticari işleri)'yolsuzluk adı altında ülke menfaatlerini hiçe sayarak oy için ortalara döktüler..

AK PARTİ hükümetinin sağlam irade ve ekonomik yönetim yapısı ile bunuda ucuz atlattık.Türkiye ve millet olarak AK PARTİ'ye güvenmeliyiz..Dış güçlerle işbirliği yapan muhalefet partilerine itibar etmemeliyiz.Türkiye ekonomisi AK PARTİ hükümeti ile büyüdü;İngiltere büyüyen Türkiye'yi istemiyor Irak'a konulan petrol ambargosonu kendileri delince birşey yok biz delince içimizdeki hainleri (maşaları CHP&Paralelciler&Muhalefet partileri)'kullanıp bunun adı yolsuzluk oluyor,yolsuzluk yok devlet bazı Ticari işleri açıklayamaz.Küresel ekonomide durmadan karşılıksız para (dolar)'basan güçlere karşı bizde gardımızı almak zorundayız adamlar yüzen,tam yol giden gemimizi batırmak istiyorlar,Türk milletini kendilerine köle,uşak yapmak istiyorlar..İçerideki işbirlikçileri CHP ve muhalefete kulak kabartmayın söylediklerinin hepsi yalan MHP'çok milliyeti geçiniyor bir zamanlar ülke çetelerden geçilmiyordu..Türkiyenin yolu AK PARTİ'ile açıktır biraz sabır..

Yanıtla . 0Beğen 08 Şubat 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR