Terörün sebebi üzerine!..

MAKALEYİ DİNLE

SİYASET Bilimi derslerinde, terörün net tanımı, nedenleri ve sonuçları ayrıntılı olarak işlenir.

Terör, “bir siyasi hedef ve amaç” için yapılır. Terör organizasyonunun perde gerisinde mutlaka “güçlü devlet ya da devletler” vardır! Amaç, “hedef ülkeyi” ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel açıdan yıpratmak, toplum üzerinde yılgınlık ve korku yaratmaktır. Terör de tıpkı savaş gibi, “kanlı bir ticarettir!”

TERÖR eylemleri için, cehalet ve fanatizmle insan kimliğinden çıkarılmış, bu dünyada yaşarak bulamadığı mutluluğu ölerek bulacağını sanan zavallılar bulunur ve yetiştirilir!

Bu amaçla çeşitli örgütler, cemaatler kurulur ve desteklenir!

Bu olay sadece İslam coğrafyasında olmaz; Moon Tarikatı kurucusu Kuzey Koreli rahip Sun Myung Moon, dünyada kendi liderliğinde bir TEOKRASİ kurmanın hayalindeydi! ABD’de “Halkın Tapınağı” kilisesinin kurucusu James Warren, aslında uyuşturucu bağımlısıydı ve 1977’de Guyana’da, bir orman içinde 911 müridi ile siyanür kokteyli ve yüksek dozda uyuşturucu enjeksiyonu ile intihar etti.

Türkiye’de yaşanan terör eylemlerinin asıl nedenleri açıktır; “Büyük Kürdistan Devleti’nin” kurulması ve Türkiye’nin güçlü bir “Üniter Devlet” olmasının engellenmesidir.

Tali neden, AKP iktidarının baştan sona “Dışa bağımlı ve dış politika uzmanlarını “monşerler” diye aşağılayarak “Tek Adam” siyasetine ve “komşularla düşmanlık ve mezhepçilik temeline dayalı yanlış dış politikalarıdır!

Terörün ipleri; silah, mühimmat, para, siyasal destek veren ABD ve kimi Avrupa Birliği üyesi devletlerin elindedir!

Yakın tarihte yaşadık; Saddam, ABD kışkırtması ile, 8 yıl İran’la savaştı. Sonuç, elde var sıfır! Saddam’a “Kimyasal Gaz Fabrikaları” kuran Batılı devletler, bu gerekçeyle Saddam’ı tepelediler!

ABD’nin CİA ve Pentagon kamplarından mezun olan Usama Bin Ladin, Afganistan’da kullanıldı, sonra kontrol dışına çıkınca yok edildi!

Emperyalizm, ateşe el sürmez, “MAŞA” kullanır! Sonra, işi biten, yamulan maşaları da çöpe atar!

Türkiye’de yaşadığımız şu kahrolası terör olaylarına “bilinçle bakmalıyız.”

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki AYGÜN, ilginç bir iddiada bulunmuş! “Ankara’daki terör saldırısının sebebi muhalefet” demiş!

Bu iddianın kanıtı varsa, kaldır dokunulmazlıkları ve “Vatana İhanet” suçuyla yargılayın!

 

İSTANBUL VALİSİ’NİN ACIKLI DURUMU!..

İnsafla ve mantıkla bir düşünün lütfen; önce ABD, sonra Alman istihbaratı, hafta sonu İstanbul’da bombalı eylemler olacağına dair istihbarat aldıklarını açıkladılar. Alman Büyük Elçiliği, Konsolosluğu ve Alman Lisesi belirli bir süre kapatıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, zehir zemberek tepki gösterdi; “Burası binlerce yıllık devlet. Ciddiyetsizlik yapmayın” dedi!

Cumartesi günü İstanbul’un merkezi Taksim’de canlı bomba katliamı yaşandı! Bu olay Japonya’da-Tokyo’da olsa, Tokyo Valisi harakiri yapmıştı! Ama bizim Vali Bey’de küçük bir “özür” ifadesi bile yok!

Bir başka acıklı olay ise, Taksim İlkyardım Hastanesi’nin Taksim’den kaldırılıp Gaziosmanpaşa’ya taşınmasıdır. Bu büyük rant alanına ise AVM yapılacakmış! AVM’niz batsın! Taksim’deki bu terör olayında yaralananlar Taksim’e hayli uzaktaki hastanelere taşınmışlar!

Bir başka “terör” örneği de, özellikle Büyükşehirlerde “arazi rantına dayalı” vurgunlar uğruna yapılan yanlışlardır.

Birileri de tutmuş; “Terörle yaşamayı öğrenmeliyiz” diyor! Bu sözün anlamı denir? Bu kadar cehalet nasıl olabilir?

Terörden kurtulmanın tek etkili yolu vardır. Bu da AKP’lilerin bir türlü sevemedikleri Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çözümüdür;

 

“YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”

NOT: Bugün NEVRUZ; Hoş geldin Bahar

Bugün Ormancılık Bayramı; Altın için ormanlara kıymayın efendiler!

Bugün Aşık Veysel’in ölüm yıldönümü; Dostluk ve kardeşlik içinde yaşamak dileğiyle.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR