Kocaeli Üniversitesi çevresinde öğrencilerin KÖPEK korkusu!

MAKALEYİ DİNLEKocaeli Üniversitesi, başarılı performansıyla Türkiye’nin en önde gelen üniversiteleri arasındaki yerini alıyor.
Her yıl basamakları birer birer tırmanıyor.
En son 150 üniversitesi arasında 23’ncü sıradaydı…
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, yine en başarılı tıp fakülteler arasında…
Kocaeli Üniversitesi’nin kampusu de harikulade…
Kocaeli Üniversitesi’nde 70 bin öğrenci eğitim öğretim görüyor…
Her alanda büyük bir başarı yakalayan ve önemli bir yerleşkeye sahip olan Kocaeli Üniversitesi’nin çevresinde halledilemeyen bir sorun var…
Ne mi?
Köpek sorunu…
**
Geceleri üniversitenin etrafı başıboş köpek kaynıyormuş…
Özellikle kız öğrenciler, geceleri KÖPEK KORKUSU sarıyormuş…
Üniversitenin A kapısına giderken karanlık bir bölge varmış…
Sokak köpekleri bu bölgeyi mesken tutmuş…
Bu sıkıntı birkaç kez dile getirildi…
**
Köpek sorunu son olarak Derince Sırrıpaşa Mahallesi Muhtarı Cevat Aygün’ün gözleri önünde cereyan etmiş…
Bir kız çocuğu köpek tedirginliği yaşamış.
Önceki akşam saat 20.00 civarında Sayın Aygün beni aradı…
Kocaeli Üniversitesi’nin A kapısı önünde sınava giren kızını beklediğini söyleyerek, “Mesut, az önce benimde şahit olduğum bir olayı seninle paylaşmak istiyorum. Üniversitesinin A kapısına giden bir kız öğrencinin bağırdığını duydum. O yöne doğru baktım. Sayıları 4’ü, 5’i bulan köpekler, bir kız öğrenciye doğru yöneliyorlar, kız da doğal irkildi, panikledi. Büyük korku yaşadı. Sonra köpekler o bölgeden başka bir bölgeye gidince, büyük tedirginlik yaşayan kız da okula doğru yönelmeye başladı. Kocaeli Üniversitesi yönetimi, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, İzmit Belediyesi yetkilileri geceleri üniversite etrafında başıboş gezen köpeklere bir çare bulmalı. Yoksa öğrenciler her gece bu tür korkuları yaşamaya devam eder, öğrencilere yazık ” dedi…
Ben de Sayın Aygün’e, bu konuyu köşemde değerlendireceğimi söyledim.
**
Sayın Aygün’ün de dediği gibi, Kocaeli Üniversitesi etrafında geceleri öğrencilere büyük korku salan sokak köpekleri için bir çözüm bulunmalı…

Derince’de berberler kazandı…

Derince’de berberler 1 yıldır pazar günleri çalışmıyordu… Ama belediye meclis toplantısında CHP’li Ali Haymanalı’nın 50 imzalı bir belge göstererek ‘berberlerin pazar günü çalışmak’ istediğini belirtti. Sonrasında belediyenin karşısında iki berber pazar günü ruhsatı alınca kıyamet kopmuştu. “Derinceli berberler burnundan soluyor” diye yazdığım yazı ilçede büyük yankı buldu. Cuma günü Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, ilçedeki berberlerle bir toplantı yaptı. Alemdar da berberlerin pazar günü kapalı kalması görüşündeydi. Yapılan toplantıda oylama yapıldı. 105 berberden 102’i pazar günü kapalı kalması istedi. 3 kişi de açık olsun diye oy kullandı. Şimdi berberler CHP’li Ali Haymanalı’ya ‘50 imzayı hangi berberlerin attığını’ soruyor.


Örengül, tramvaya ad
koydu; “PİNOKRAY”
Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Belediyesi ile ortaklaşa Sekapark-Otogar arasında yapacağı tramvay projesi için halkın görüşü alınıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi CHP’li Fahri Örengül, konuyla ilgili, “Büyükşehir’in ulaşımla ilgili vaatleri hepsi yalan oldu. Ben de Pinokya’dan esinlenerek, tramvaya “PİNOKRAY” önerisinde bulundum” dedi.

Papaz Büyüsü var mı?
Çukurbağ Mahallesi Mehmet Akif Sokak’ta bulunan İzmit Protestan Kilisesi’nde bu yıl 4.’sü düzenlenen “Kültürler arası kaynaşma günleri” programları son verilen seminer eşliğinde sona erdi. Etkinliklere İstanbul Protestan kilisesi vakfı Ruhani lideri Pr.Carlos Madrigal katılım gösterdi. Madrigal yaptığı konuşmada Papaz Büyüsü ile ilgili, “Ben Hıristiyan’ım, fakat Türkiye’ye gelene kadar Papaz Büyü’sünü hiç duymamıştım böyle bir büyü yok, Papazlar ile alakası hiç yok” dedi. Zaten, başımıza bir şey gelirse, hemen aklımıza “büyü” geliyor… Milletçe büyükolik olduk…

TÜİK’ten yeni uygulama!
TÜİK, işyeri bazındaki araştırmalarımızın bundan sonra sadece internet üzerinden geliştirilen uygulamalar ile yürütülmesine karar verdi. TÜİK Kocaeli Şubesi Zeki Bostancı, konuşla ilgili şu açıklamada bulundu; İşyerleri ile ilgili araştırma ve anketlerin internet üzerinden doldurularak gönderilmesi konusunda kamuoyundan gereken hassasiyetin gösterilmesini bekliyoruz.
Kurumumuz tarafından geliştirilen Veri giriş Programı ile, daha önceden çeşitli formlarla veya e-posta yoluyla toplanan verilerin internet üzerinden derlenmesi sağlanacaktır. Çağın gereklerine uygun olan bu yöntemle zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacaktır.
Veri giriş platformuna, www.tuik.gov.tr adresinden Ankete Giriş ekranından giriş yapılabilecektir. Kullanıcıların soru formlarına giriş yapmasını sağlayacak kullanıcı adı ve şifre bilgileri, Bölge Müdürlüğümüz tarafından kullanıcılara iletilecektir. Kullanıcılar şifrelerini unuttuğunda veya kaybettiğinde 0 262 321 52 86 no’lu Bölge Müdürlüğü telefonundan yeni şifre talep edebileceklerdir.”

Büyükşehir, son 3 yıldır
nerelere para harcadı?
LDP Genel Sekreteri ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Olcayto Satı, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun belediyenin son 3 yıllık harcamalarını ve bütçesini de açıklaması için çağrıda bulundu.
Satı “Belediyenin son üç yıllık harcama kalemleri ve detay bütçesi maalesef açıklanmamış, şu anki başkan Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’ndan gecikmeden bu eksikliği çözmesi ricasında bulunuyorum” dedi.
Kocaeli B.Belediye Web Sitesinde Bütçesinin bulunduğu sayfa:
http://www.kocaeli.bel.tr/section.aspx?CategoryID=176
LDP Adayı Olcayto Satı ayrıca herkesin kendisine rahatça ulaşabilmesi için bir blog kullanacağını, adresinin http://kocaelibelediye.blogspot.com/ olarak belirlendiğini iletti.

Ak Kadınlar 1527 ev gezmiş
AK Parti Kadın Kolları teşkilatları Mevlüd Kandilinde 1527 ev gezdi.
AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, “Kocaeli Kadın Kolları teşkilatı olarak, büyük bir fırsat günü olarak kabul ettiğimiz Mevlid kandili dolayısıyla tüm ilçelerimizde 1527 ev ziyareti gerçekleştirdik ” dedi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR