AKP tabanı, CHP ile koalisyon istemiyormuş?

MAKALEYİ DİNLE

AKP’nin 79.Danışma Meclisi geçtiğimiz günlerde yapıldı…

Toplantıda ilginç detaylar ortaya çıktı…  

Danışma Meclisi’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın konuşması sonrasında kapılar kapatıldı.

AKP’nin diğer danışma meclislerinin aksine ilk defa katılımcıların talepleri, istekleri ciddiye alınarak dinlendi.

Öyle ki toplantı öncesinde katılımcılara kağıtlar dağıtılarak isteklerini yazmaları istenildi.

***

Toplantının basına kapalı bölümünde teşkilat mensupları tarafından dile getirilen sorulara Bakan Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından cevap verildi.

Teşkilat mensupları özellikle yaşanan terör olayları ve paralel yapı ile mücadele konusundaki sorulara Bakan Işık tarafından cevap verildi.

***

Bakan Işık, gönderilen sorulara bakayım diyerek soruların Başkan İbrahim Karaosmanoğlu tarafından cevaplandırılmasını istedi.

Teşkilat içerisinde yaşanan sorunların dile getirilmesi sonrasında kimsenin beklemediği bir anda Başkan Karaosmanoğlu sert çıktığı iddia edildi.

Başkan Karaosmanoğlu, “Burası teşkilat sorunlarının konuşulması gereken yer değildir” diyerek konuyu kapattı.

***

Teşkilat mensupları bu duruma kendi içerisinde tepki gösterdiler.

Bunun nedeni ise AKP genişlerken parti, kendi içerisinde öz evlatlarını katlettiği yönünde şikayetler var. Öyle ki partinin kuruluşundan bu yana görev alan birçok isim genişleme adına partinden aforoz edildiği yönünde eleştiriler yapılıyor.

Gerekçe ise parti genişliyor yeni isimlere yer vermeliyiz oldu.

Ancak nedeni belli olmayacak şekilde bazı isimler kadrolu olarak her devirde yer almayı başardılar.

***

AKP’nin belki kendi içerisinde yaşadığı en büyük sorun bu olsa gerek. Kamuoyunda gündeme gelen kayırmalar, senin benim adamım, gerekçe gösterilmeden partiden uzaklaştırılmalar, sözde hata yaptı iddiasıyla savunmaları dahi alınmadan birçok isim partinden gönderildi.

Demokrasi diye yola çıkan AKP anti demokratik uygulamasıyla merkez sağ partiler arasında lider duruma geldi.

***

Milli görüş tabanından gelen isimler tarafından oluşturulan AKP’de şimdi de AKP’liler ve AK Partililer tartışması başladı. Bu tartışmada parti içerisinde istişare kültürü ile ancak çözülecektir. Milli Görüş tabanından gelen isimler özellikle geçmiş yıllarda “istişare” yapılmıyor diye tepki gösterdikleri duruma şimdi kendileri ön ayak oluyor. Parti içerisinde bu durum daha fazla tepki çekiyor.

***

Birçok teşkilat mensubu kendi cebinden, özel hayatından feragat ederek parti çalışmalarına canla başla katılırken, birilerinin malına mal katması parti içerisinde gerilimin tırmanmasını sağlıyor. Öyle ki parti de ağabeylerin adamı, başkanların adamı kavramları her geçen artıyor. AKP kendi evladını yemekten geri durmuyor.

***

AKP’nin danışmasında ayrıca koalisyon tartışmaları gündeme geldi. AKP tabanı CHP ile kurulması gündeme gelen pazarlıkları devam eden görüşmelerden rahatsızlık duyduğunu açıkça Bakan Işık’a dile getirdiler. Uzun zaman siyaset sahnesinde CHP ile yaşanan polemikleri gösteren AKP tabanı CHP ile koalisyon yapılması durumunda bunu kimseye anlatamayacaklarını dile getirdiler.  

Yani AKP tabanı, CHP ile koalisyon yapılmasını istemiyor…

Ama, durum kritik…

Terör yine hortladı…

Kasım ayında erken seçim olursa, sandıktan nasıl bir sonuç çıkacak, bilinmiyor…

Hükümetin kurulmadığı her gün, Türkiye’nin zararına…

 

KOÜ’de diploma için laboratuar testi!

Okulların bitmesi ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde mezun olma hakkını elde eden öğrenciler Umuttepe'de bulunan diploma bürosuna diplomalarını almaya gidiyorlar. Havaların çok sıcak olması ile birlikte bunalan mezunlar bir yandan sıcaklardan bunalırken, diğer taraftan da hak kazandığı halde diplomasını almak için gittiği diploma bürosunda bürokrasiden bunalıyorlarmış. Önceki gün diploma alan bir mezun sıkıntılarını anlattı. Üniversiteye diplomasını almaya giden mezunun karşısına çok alakasız bir engel çıkıyor. O kadar alakasız ki bunun açıklamasını kimse yapamıyor. İstenen şey ise laboratuar testi… Yanlış duymadınız aynen öyle. Başta bunu duyan ne alaka diyerek bir sersemliyor. Karşısındaki muhatabına sorunca da o da bilemediğini söylüyor. Sadece sitemsel bir sorundur herhalde deniliyor. Eeeee ne olacak şimdi denilince bölüm sekreterliği bunu hallediyor diyorlar. Laboratuar testini bölüm sekreterliği nasıl hallediyorsa artık... Kaldı ki diploma için laboratuar testi ne alakaysa bir türlü anlayamadık. Bölüm sekreterliğine gidip durumu anlattığımızda hemen oradan hallediyorlar. Bu nasıl iştir, nedir bir türlü anlayamadık. Resmen bu yaşananlar karşısında alakaya maydanoz diyesim geliyor. Olan ise diploma bürosu ile fakülte arasında kavurucu sıcak altında mekik dokuyan gariban mezuna oluyor. Memurların keyfi yerinde nasılsa klimaları çalışıyor. Git oraya gel buraya mantığı...

 

UNICEF’ten Rasim Uyan’a sertifika

Sıra dışı çalışmalara imza atan Derinceli berber Rasim Uyan, ödüle doymuyor. 2015 yılı ocak ayından bu yana tam 17 tane, toplamda da 62 tane belge ve plaket aldı. Uyan önceki gün de Birleşmiş Milletler Unicef Türkiye Milli Komitesi’nden eğitime katkısından dolayı sertifika aldı.

 

Çanakçı’nın et yorumu

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, vatandaşın ithal ete ilgi göstermeyeceğini iddia etti. Çanakçı, İthal ete vatandaş ilgi göstermiyor. Biliyorsunuz ki geçmiş dönemde anguslardan sonra halkımızın ithal ete karşı ilgisi azaldı. Halk ithal et istemiyor. Et fiyatları Ramazan ayına girdiğimizde yükselmişti. Fakat Ramazan ayının sonlarına doğru et fiyatları normale döndü.  Artık et fiyatlarında bir artış olacağını sanmıyorum. Ete belki Kurban Bayramı’nda zam gelebilir ”dedi. Ramazan ayı başında gıda fiyatları artıyor, muhtemelen bayrama yakın  da ete zam gelebilir. Zaten millet olarak zamma alıştık.  

 

Midili ata ilgi büyük

Değirmendereli Akif Öner’in almış olduğu Midilli atı, büyük ilgi çekiyor. Öner, Midili atı Saraylı’da gezintiye çıkarırken, sünnet çocuklarını gezdiriyor. Öner “Midilli atı artık Gölcük ve Değirmenderelilerin hizmetinde… Sünnet çocuklarını uygun bir şekilde gezdireceğiz. Sünnet çocuklarını midili atın üzerinde gezdirmek isteyenler Akif Öner’i arayabilirler.

 

Güneş gözlüğüne dikkat!

Gölcük Yılmaz Optik’in sahibi Adnan Yılmaz, güneş gözlükleri ile ilgili uyarılarda bulundu. Yılmaz, insanların güneş gözlüğünü sağlıklarından çok bir aksesuar gibi kullandıklarını söyledi. Yılmaz, “Güneş gözlüğü ve normal gözlükler birer aksesuar değildir. Bunlar göz sağlığımızı korumak için gerekli ürünlerdir. Bu nedenle gözlük seçerken moda ve diğer unsurlardan çok kalitesi ve yüze uyumluluğu dikkate alınmalıdır. Camlar kadar çerçevenin doğru seçimi de önemlidir ”dedi. Yılmaz doğru söylüyor, en önemli duyu organımız gözdür. Boşuna dememişler “gözün” gibi bak…

 

AKP Çayırova’da görev değişikliği

AKP Çayırova’da bazı görevlerde değişiklik yapıldı. Yağmur Sır’ın yerine icra kuruluna AR-GE Başkanı Murat Kalkan getirildi. Kalkan’ın yerine de Necmettin Akmaca atandı. Yapılan değişiklikle ilgili bilgi veren Kılıç, hizmetlerinden dolayı Yağmur Sır’a teşekkür ederken, Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığına getirilen Murat Kalkan´a ve Ar-ge Birim Başkanlığına getirilen Necmettin Atmaca’ya da başarılar diledi. Anlaşılan AKP, erken seçim startını verdi. Sürpriz olmazsa, kasım ayının sonunda bir erken seçim bizleri bekliyor.

 

Yaşanan olayların nedeni Erdoğan mı?

Bakan Fikri Işık, yaşanan olayları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlayan zihniyete sert tepki gösterdi. Bu kişileri “Kandil’in Gönüllü avukatları” olarak niteleyen Işık, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı; Çözüm sürecini çözümleyemeyenler ne hazindir ki Tayyip Erdoğan, düşmanlığından dolayı Kandil'in gönüllü avukatlığına soyundular. Öcalan'ı bile yok sayan kandilin sabote ettiği Çözüm Süreci'nin durdurulmasının faturasını Cumhurbaşkanımıza kesmeye çalışıyorlar. Kandil gönüllülerinin Cumhurbaşkanımıza yönelik bu insafsız kampanyası elbette sebepsiz değil ”dedi. Işık böyle söylüyor ama, Erdoğan şu başkanlık sevdasından vazgeçmediği müddetçe, bu tür söylemlere maruz kalmaya devam eder.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR