BBP, Kocaeli Valisini göreve davet etti!

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, mail gönderdi…

Seçimlerde yaşanan bazı sorunlarla ilgili Vali Ercan Topaca’yı göreve davet etti…

Duyar’ın açıklaması şöyle;

Seçim çalışmaları seçim kanunu ile belirlenmiş. Yasakları konulmuş, adına da "Seçim Yasakları" denilmiş. Bugün herkes etrafında siyasi partilerin bayraklarını görebilir. Seçim kanununda İl ve İlçe binaları ile seçim bürolarının etrafı haricine siyasi partilerin bayraklarını asmak yasak deniliyor. Bugün Kocaeli'nin İlçelerinin tamamında bütün caddeler siyasi partilerin bayrakları ile donatılmış.
Vali Bey yaklaşık bir ay kadar önce bütün siyasi partilerin İl Başkanları ile seçimin güvenli geçirilmesi ve seçim yasaklarına uyulması gündemi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Takip eden günlerde ilçelerde Kaymakamlar Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ile aynı toplantıyı gerçekleştirdi.

Bugün görüyoruz ki;bu toplantılar boşuna gerçekleştirilmiş.

**

Hem gündüz hem gece Kocaeli'nin sokaklarındayım. Gece siyasi partilerin bayraklarını asmak için sokaklarda köşe kapmaca oynanıyor adeta. Asıl tehlike bayraklarının üzerine bayrak asılınca ve ya yer kalmayınca başlayacak. Önümüzdeki günlerde sokakların daha gergin geçeceği bugünden görünüyor. Üzücü olaylar yaşanmadan Kentimizin Valisi Sayın Topaca duruma müdahale etmeli ve seçim yasakları ihlal edenlere gereken yapılmalı. Gerekiyorsa toplantıyı anlamayan Siyasi Partilerin İl Başkanları ile tekrar toplantı yapılmalı. Türkiye bir hukuk devletidir ve hukuk işletilmelidir.  Seçim döneminde hukuk tanımayanlar. Seçimlerden sonra Hukuk çerçevesinde nasıl çalışacaklar.”

**

Duyar’ın açıklaması böyle… Seçim yasaklarıyla ilgili bir yasak varsa, siyasi partiler buna uymalı… Devletin valisi de bunu denetlemeli…

 

SP’li Öztürk’ün acı günü

 

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Abdullah Öztürk’ün kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuştu. Öztürk, cenaze merasimi  nedeni ile 2 gün il dışında bulunacağı için tüm programlarını iptal etti. Biz de Abdullah Öztürk’e başsağlığı diliyoruz.

 

Açıklar Kartepe’de atışıyor!

Kocaeli Marmara Ordulular Derneği bu akşam saat 19.00’da başlayacak programda Kartepe Acısu Kültür Merkezi’nde Aşıklar Halk Ozanları Atışması gerçekleştirecek. Programda aşık Erol Ergani ve açık Emrah Arslan, atışacak. Kocaeli Marmaralılar Derneği Başkanı Mustafa Çun, herkesi halk ozanları atışmasına davet etti.

***

Doğan’dan Başsavcıya

hayırlı olsun ziyareti

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Mustafa Küçük’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Doğan’ın Kahramanmaraş’tan Kocaeli’ye atanan Başsavcı Küçük’e yaptığı ziyarete Belediye Meclis Üyesi Avukat Emine Zeybek, AKP İzmit İlçe SKM sorumlusu Mevlüt Akdoğan  da eşlik etti. Başkan Doğan daha sonra adliye çalışanlarını da ziyaret etti. Büro Memur Sen Kocaeli Adliye Şube Başkanı Metin Yılancı’nın eşlik ettiği bu ziyarette de Doğan, adliye çalışanı Zehra Mehtap Bilgi’nin doğum gününü kutlayarak saat kulesi hediye etti

 

Eski Bakan, Tarhan ve

Yılmaz için oy istedi

 

Anavatan Partisi döneminin Ulaştırma eski Bakanı İbrahim Özdemir,  Gebze Beylikbağı’na giderek CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan ve CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz için vatandaşlardan oy istedi. Özdemir, “Siz oy verin, dediklerini yapmazsa beraber belediyeye yürüyelim” dedi.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR