Mekan Nar’da güzel bir gece…

MAKALEYİ DİNLE

Müşterisi olduğum mekanlarla ilgili yazı yazmak alışkanlığım yoktur. Ama, “işini iyi yapan” insanları takdir etmek de insani bir ödevimiz diye düşünüyorum. Çünkü, işini “hakkını vererek”, hizmet sunduğu inanlara saygı ile bakan düzgün iş sahiplerine hasretiz!

Dünkü yazım da esnafımızın yaşadığı ve yaşattığı sorunlarla ilgiliydi. Bugün size, “işinin ehli” bir mekan ve işletmecilerinden söz edeceğim.

Efendim, Lise yıllarından bu yana arkadaş, dost, kardeş ölçüsünde yakın ve hayatımızın her anında birlikte olduğumuz birkaç aile var. Hayatın bize yüklediği her yükü yüksünmeden yükleniriz. Bunlar, pek çok insanda olduğu gibi olumsuz yüklerdir; hastalıktır, ölümdür, ekonomik sorunlardır. Ama, zaman ve maddi olanaklarımız elverdiği ölçüde de bir araya gelir, değişik vesilelerle farklı mekanlarda bir sofrada buluşuruz. O sofrada lise çağlarımıza döneriz, keyifle dile getiririz anılarımızı. Sonra, ekonomik sıkıntılarımız çıkar ortaya, kaygılarımız gelir dile. Ama, sıra çocuklarımıza ve hele torunlarımıza gelince hem yüzlerimiz hem ruhlarımız güler.

İçimizden biri, bir vesileyle bir program önerdiğinde “hayır” sözü çıkamaz ağzımızdan.

Sevgili arkadaşım İbrahim Başoğlu aradı ve “8 Mart, Dünya Emekçiler Günü nedeniyle bir araya gelip bir akşam yemeği ile bizim emekçileri ödüllendirelim” dedi. Mekanı sevgili kardeşim Hulki Şatıroğlu seçmiş. İsmail Özsoy, Sezai Aksaç ve ben de bu öneri ve yer seçimine evet dedik, beş aile küçük bir minibüsle yola çıktık.

Köseköy’de, “KASABA” adlı toplu yaşam merkezi içinde “NAR” adlı bir mekana gittik. Mekan sahipleri Yetkin Kunter ve Cüneyt Doğan, uzun yıllardır tanıdığımız arkadaşlarımızdı. Mekanım müzisyeninin de yeteneğine ve müzik kültürüne saygı duyduğum sevgili Murat Aygen olduğunu öğrenince, sanki evimizdeymiş gibi hissettik.

Biz herhangi bir sipariş vermeden masa donatıldı. Masaya gelen her ürün taze ve son derece lezzetliydi. Sunuş tarzı profesyoneldi. Bizlere o lezzeti sunan mutfak ustası Gökhan beyle tanıştık, bazı ürünlerin üretim reçetelerini aldık ve teşekkür ettik. Gökhan Bey, Yetkin Kunter’in yakın bir arkadaşı ve güneydeki turistik mekanlarda yıllarca çalışan deneyimli bir usta olduğunu öğrendik.

Murat ve Yetkin ikilisinin bize hitap eden “nostaljik repertuarı” ile mest olduk. Bazı şarkılarına eşlik ettik.

Hayat, kimi istisnalar dışında hemen bütün insanlar için kocaman bir yük. Ara sıra bu yükü atıp, “insanca bir mola” da yaşamak gerek. Biz de öyle yaptık. Ve, bu kentin sevilen-sayılan isimlerinin böyle bir mekandaki birliktelikleri ve başarılı hizmetlerinden dolayı da çok mutlu olduk.

Kulakları hırpalamayan güzel mi güzel bir müzik eşliğinde ailesi ve dostlarıyla, huzur dolu güzel bir akşam yemeği düşleyen bütün dostlara bu mekanı öneriyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR