KOTO’da yeni yönetim bugün toplanacak

MAKALEYİ DİNLE

FETÖ/PYD Terör Operasyonu kapsamında tutuklanan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ şimdi Silivri Cezaevinde.

Odaya liderlik yapma görevi başkan vekili Zihni Yılmaz’a geçti.

Peki, başka neler oldu?

Murat Özdağ’ın tutuklanmasının ardından rutin yönetim kurulu toplantılarına devam edildi.

Bu toplantıların birinde, ne konuşulduysa çokta sürpriz olmayan 4 istifa yaşandı. Hüseyin Cahit Akyol, Yusuf Koçak, Murat Altun ve Mehmet Temizel yönetim kurulu görevlerinden ayrıldılar.

İstifaların ardından, istifacıların yerine gelecek olan yedekler belirlenecekti.

Yedeklerden biri Manşet Kocaeli Gazetesi’nin sahibi Şenol Çiçek’ti ve Çiçek gözaltında olduğu için geriye 5 isim kalmıştı.

İlk etapta yedeklerde bulunan Aykut Çavuş, Oktay Erişken, Volkan Kavşut ve Abdülmelik Kalay’ın yönetime girdiği öğrenildi.

Ancak bu 4 isimden birinde sorun vardı.

Volkan Kavuşt’ta…

Peki, neydi sorun?

Volkan Kavşut’un, FETÖ/PYD operasyonları kapsamında kapatılan Kulüp Kocaeli’nin başkanı oluşuydu.

İşte bu yüzden Volkan Kavşut’tan vazgeçildi ve yeni yönetime, yedeklerin son sırasında bulunan Mikail Kayacı getirildiği söylentisi yayıldı.

Bu varsayım bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında netlik kazanacak.

Bu sabah 08.45’te toplanacak olan KOTO yönetimi, yeni üyelerle ilk kez bir araya gelecek.

Zihni Yılmaz ve 5 KOTO yöneticisi pazartesi günü Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile bir araya gelmişti. Aynı gün Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ziyaret edilmiş.

Bu ziyaretlere yedeklerden yönetime alınan kişiler davet edilmemiş. Bugünki toplantıda işte o ziyaretlerdeki izlenimler de aktarılacak.

Toplanacak olan yönetimin, KOTO yönetim kurulunun kesin üyelerini bugün açıklaması bekleniyor.

Toplantıda Murat Özdağ’ın durumu da büyük ihtimalle konuşulacaktır.

Murat Özdağ da yönetimden düşerse yerine yedek alınamayacak gibi görünüyor. Ancak odanın kanununa göre yönetim kurulunun yarısından bir eksik kalana kadar yönetim düşmüş sayılmıyor.

Murat Özdağ yönetimden düşse bile, hiç yedek üye kalmasa bile oda yönetim kurulu göreve devam edebilecek.

 

 

Ford tatile çıktı

Ford Otosan Gölcük, Yeniköy ve İnönü fabrikalarında yıllık izin nedeniyle üretime ara verildi. Ford Otosan, konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a bilgi verdi, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında 1-14 Ağustos; tarihleri arası üretim olmayacağını bildirdi. Bu süre içinde işçiler izinlerini kullanırken, fabrikalarda da periyodik bakım çalışmaları yürütülecek.

 

 

Atıcılar Gölcük’te buluşacak

Gölcük Belediyesi ile Gölcük Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Geleneksel 20. atıcılık müsabakaları, 7 Ağustos Pazar günü Hasaneyn Yasakdüzü Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl 20. kez yapılacak müsabakalar 11.00’da başlayıp, 18.00’da sona erecek. Trap atışı, tabanca atışı, kağıt hedefe ve şişe hedefe kurşun atışı yapılacak. Müsabakalarda birinci olanlara Cumhuriyet altını, ikinci olanlara yarım altın, üçüncü olanlara çeyrek altın ve kupa verilecektir. Ayrıca ilk 10’a girenlere de sürpriz hediyeler verilecek. Düzenlenecek olan Atıcılık Müsabakalarına vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi olması bekleniyor.

 

 

Kahraman şoför onurlandırıldı  

15 Temmuz darbe girişimi akşamı görevli olduğu TIR’la Tuzla – Orhanlı otoban gişesini kapatarak Yalova’dan gelen darbeci askerlere engel olan şoför Mevlüt Kandemir Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından ağırlandı. Köşker, kahraman şoförü kutlayarak sembolik hediyeler sundu ve  “Milletimiz Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine sokağa, alanlara çıkarak hain odakların şer girişimine engel oldu. Bayrak ve ülke sevdası için canını hiçe sayarak darbecilere karşı harekete geçen vatandaşlarımızdan sadece bir tanesi olan Mevlüt kardeşimiz de hainlerin yoluna geçit vermemiş, onlara engel olmuş. Ben kendisini gösterdiği sorumluluk bilinci ve cesaretinden ötürü bir kez daha kutlarım” dedi. Başkan Köşker’in jesti karşısında duygulanan Mevlüt Kandemir isimli vatandaş da, kendisi için manevi değeri büyük olduğunu söylediği hediyeyi ömür boyu saklayacağını dile getirerek teşekkür etti.

 

 

Sahillerden 10 ton yosun toplandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, sahillerde çalışmalarını devam ettiriyor. Vatandaşların daha temiz alanlarda denize girebilmeleri için yapılan çalışmada yosunlar temizleniyor. Bu kapsamda Kandıra sahillerinde amfibik araç ile biriken yosunların temizliği yapıldı. Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı’nda 10 ton yosun toplandı.

Çalışmalar yaz sezonunun başından bu yana eksiksiz olarak devam ediyor. Amfibik araç ile başlayan çalışmalar kapsamında Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı’nda 10 ton yosun toplandı. Toplanan yosunlar bertaraf tesisine nakledildi.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR