Baz istasyonları baca şeklinde kamufle edilmiş!

MAKALEYİ DİNLE

Baz istasyonlarının insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu hep tartışıldı. Kimi baz istasyonu tepkiler üzerine kaldırıldı, kimisi de kamufle edilmeye çalışılıyor.
Önceki gün İzmit Yenidoğan’da baz istasyonu baca şeklinde kamufle ediliyor diye bir ihbar geldi. Yenidoğan’da bir GSM Şirketi tarafından bir binanın çatısına yerleştirilen baz istasyonu baca şeklinde yapılarak kamufle edilmeye çalışılmış.
Mahalle sakinlerinin büyük tepkisini çeken baz istasyonu Mürselpaşa Caddesi üç yol merkezindeki binanın tepesine yerleştirildi.
Mahalle sakinlerinin iddiasına göre bina sahibinin mobilya mağazasının bulunduğu ancak kısa süre önce mağazasını başka bir adrese taşıdığı ardından da bir GSM firması ile anlaşarak baz istasyonunun binanın tepesine kurulması için anlaştığı iddia ediliyor.
**
Mahalle sakinleri özellikle İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a öfkeliler. Doğan’ın bu şekilde baz istasyonu kurulmasına izin verdiğine inanmak istemediklerini belirten mahalle sakinleri “Başkan Doğan’ın halkın sağlığı ile oynayacak baz istasyonu kurulmasına müsaade etmesi bizi üzdü. Bizleri aptal yerine koyarak bina tepesine dev bir baca görüntüsünde baz istasyonu yerleştirilmesi de bizlere yapılan haksızlıktır. Başkan Doğan’ın bu baz istasyonunu kaldırtmasını istiyoruz” diyorlar.
Hatırlanacağı gibi daha önce de Başkan Doğan'ın izniyle baz istasyonu tabela içine gizlendiği iddiaları ortaya atılmıştı.
**
Başkan Doğan’ın GSM şirketlerine büyük kolaylık sağladığı da iddialar arasında. Daha önce şehir merkezindeki İzmit Belediyesi’ne ait tabelaların içine de baz istasyonlarının gizlendiği ortaya çıkmış ve Başkan Doğan zor durumda kalmıştı. Ardından seminerler gerçekleştirerek baz istasyonlarının sağlığa zararlı olmadığı yönünde halkı ikna etmeye çalışmıştı.
Daha bu olaylar üzerine tartışmalar bitmemişken şimdi de baca şeklinde baz istasyonlarının İzmit Belediyesi sınırları içinde hayata geçirilmesi gözlerin yeniden Başkan Nevzat Doğan’a çevrilmesine sebep oldu.
Yenidoğan Mahallesi sakinleri baca şeklinde yapılan baz istasyonu ile ilgili Doğan’ın açıklama yapmasını bekliyorlar.Al kızı, ver papazı!
İzmit Belediyesi, zaman zaman örnek uygulamalara imza atıyor.
Tarihi değerlere, geleneklere, göreneklere önem veriyor.
İzmit Belediyesi bu kez kıraathane kültürünü yaşatmak için düğmeye basmıştı.
Kahvemiz Evimiz Projesi’nde şimdiye kadar ilçedeki 14 kahvehane dahil olmuş.
İzmit Belediyesi’nin bu projesi, diğer ilçe belediyelerine de örnek olmalı. Belediyeler ve Kahveciler Odası yetkilileri bir araya verip, bu kültürü kahvehanelere yaymalı. Kahvehaneler sadece “al kızı, ver papazı” veya fayans dizilen yerler olmamalı diye düşünüyorum.


Salih Taştekin yardım bekliyor
AKP Körfez Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alçık ve yönetimi, NCITY’te dükkanı yanan AKP Körfez İlçe yöneticisi ve Aba Piknik’in sahibi Salih Taştekin’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten dolayı gençlere teşekkür eden Taştekin, “Maalesef büyük bir yangın atlattık.
Zararımız çok büyük, tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Sigortamız olmadığı için ciddi anlamda zor durumda kaldık. Kent büyüklerimizden destek bekliyoruz. Umarım onların da desteğiyle gücümüz yettiği kadar dükkanımızı tekrar açmaya çalışacağız” diyerek yetkililerden destek istedi.


Ahsen Okyar’ın oğlu evleniyor
KOÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu Nurbanu Taşçıoğlu ile İşletme Fakültesi mezunu Muhsin Murat Okyar evleniyor. Karamürselli Ayşe Hürriyet-Yaman Taşçıoğlu çiftinin güzel kızı Nurbanu Taşçıoğlu ile Kandıralı Nursel -Ahsen Okyar çiftinin yakışıklı oğlu Muhsin Murat Okyar dünya evine girmeye hazırlanıyor.
Genç çiftin nikahı; 4 Şubat 2012 Cumartesi günü saat: 14:00’te İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Dolphin) gerçekleşecek. Sosyal faaliyetlerine ara vermeyen Ahsen Okyar, oğlunun nikahı için de dostlarına davetiye ulaştırmaya çalışıyor.


Dalkılıç, Dilovası Belediye Başkanlığına aday
Dilovası’nda Gör-Tat’ın açılışına katılan HAS Partili Ercan Dalkılıç soruları cevapladı. Dalkılıç, “Gelecek yerel seçimlere daha uzun bir süre var lakin aksi bir durumun olmadığı takdirde ve Cenabı- Hakkın da rızasıyla HAS Parti’den aday adayıyım. Dilovası’nın bir tecrübeye ihtiyacı olduğunu herkes söylüyor, Dilovası’nın üzerinde ki bu olumsuzlukların üzerine şuan ki iktidar bir çare aramaktan yoksun, acemice Dilovası’nı yönetiyorlar. Yöneticilik böyle olmaz halkımız bu tür muameleleri hak etmiyor. Dilovası halkı bilinçli bir halktır neyi ne zaman yapacaklarını iyi biliyorlar. Zaman içinde her şey daha fazla netleşecek. Şunu da söyleyeyim 26 Şubat 2012 günü Dilovası’nda yer yerinde oynayacak Genel Başkanımızın geleceği bu günü iyi izleyin ve takip edin ”dedi. Ne diyelim, Dalkılıç için hayırlı olsun.


Kadim dostlar buluştu
İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaşı önceki gün ziyaret etti. Kılıç ziyarette, “Bahri bey benim kadim dostumdur. Ayrıca MARSİAD’ın il özel idaresi işbirliği ile hayata geçirdiği projelerle ayrı işbirliğimiz söz konusudur. MARSİAD’ın projeleri ekonomik olmakla berber sosyal içeriği de olan projelerdir. Bu nedenle biz siyasetçiler, bu tür projelere destek vermek zorundayız. Her zaman MARSİAD ile işbirliği yapmaktan mutlu olduk. Bu dönemde güzel projelere imza atacağımızı ümit ediyorum ”dedi.
MARSİAD Genel Başkanı Bahri Odabaş da “İkimiz de Kartepeli olmamız nedeni ile 30 yıllık bir kadim dostluğumuz var. Ayrıca İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi ile ortak projelerimiz oldu. Kentimiz ve ülkemiz için önemli projeler hayata geçirdik.
Bundan sonra da önümüzdeki KOBİ Organize Sanayi Bölgesi Projesi başta olmak üzere diğer projelerimizde, Başkanımızın desteğini ve işbirliğini bekliyorum” dedi.


Şişmanoğlu, Yücel’i övdü
Türk Kızılay’ı İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel’i makamında ziyaret edip başarılar diledi.
Şişmanoğlu, ziyarette Yücel’i överek, “ Sedat Bey’in ilçeye önemli hizmetler yapacağına inanıyorum.
Zira yakından takip ettiğimiz için Sedat Yücel’in ne derece sosyal ve siyasi anlamda başarılı olduğunu, yaptığı görevlerden biliyoruz.
Sedat Yücel, Gölcük için büyük kazanç ”dedi. Yücel, Şişmanoğlu’nun bu sözlerinden oldukça mutlu oldu.
Yücel, “AK Parti yeni dönemde çok daha farklı çalışmalara, faaliyetlere imza atacaktır. Aldığımız bu sorumluluk ve bizlere duyulan güven bizim daha fazla yol almamızı sağlayacağı gibi beklentilere cevap vermemiz için daha fazla çalışacağımızı göstermektedir” dedi. Şişmanoğlu, ziyaretin sonunda Yücel’e plaket verdi.


Nefiye nineye sıcak yuva
90 yaşına merdiven dayayan Nefiye Okatan, Kandıra’nın Roman mahallesinde yaşıyor. Bir asra yaklaşan ömrüne çeşitli zorluklar ve sıkıntılar sığdıran Nefiye ninenin yaşamı ise bir anda değişiverdi. Düne kadar zorlu kış şartlarında bir göz odada yaşam mücadelesi veren Nefiye nine, bugün Büyükşehir’in tahsis ettiği konteynırında, dumanı tüten sobasının başında torunlarıyla birlikte oturuyor. Büyükşehir Nefiye nineye 41 Kart tahsis etti. Nefiye nine kurtuldu, darısı diğerlerinin başına…


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Hastalanmayan tek hayvan köpek balığıdır.


KONUŞAN FOTOĞRAFCHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar: Allah aşkına, seçildiğim günden beri önerge üstüne önerge veriyorum. Daha ne yapayım. Bu hükümet “Nuh diyor, peygamber demiyor”…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR