Saadet Partisi’nde 2.Erbakan dönemi

MAKALEYİ DİNLE

 


 

2011 yılında yapılan genel seçimlerde ve 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisi, yerlerde sürünüyor.

Gerek genel seçimlerde, gerekse yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin tabanı AKP’ye oy verdi…

Yani SP’nin genel başkanı Mustafa Kamalak’la bu iş olmadı…

Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de Saadet Partisi’nin oyları büyük oranda düştü…

Daha doğru bir deyişle, SP’nin oyları AKP’ye kaydı…

**

SP’nin yerlerde süründüğü bir ortamda, SP’ye yeni bir kan değişimi lazım…

Saadet Partisi’nin 5. Olağan Kongresi 4 Mayıs Pazar günü yapılacak. Kongrede merakla beklenen haber ise Dr. Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığa aday olup olmayacağıydı.
Erbakan eilesine yakın kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, Erbakan’ın muhtemelen bugün Genel Başkanlığa adaylığını ilan edeceği belirtiliyor.

**

Milli Görüş'ün siyasi tarihinde, Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın  Milli Nizam Partisi’ni kurması ve Genel Başkanlığı üstlenmesi için ikna etmek üzere Süleyman Arif Emre'nin günlerce peşinden koşturduğu ve ikna etmek için çok uğraştığı biliniyor. Saadet Partisi YİK ve GİK Üyeleri, İl ve İlçe Başkanları’nın yanı sıra, MİLKO İl ve İlçe Başkanları, Büyük Kongre Delegeleri ile Milli Görüş’ün ağabeylerinin de Dr. Fatih Erbakan’ı Genel Başkanlığa aday yapmak için günlerdir ikna etmeye çalıştığı ifade ediliyor.

**

Aynı kaynaklarca, Dr. Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi’nin içinde bulunduğu mevcut durumu göz önünde bulundurduğu, Milli Görüşün siyasi hareketinin neredeyse dibe vurduğu bir dönemde kayıtsız kalamadığı ve kendisine yapılan yoğun baskı ve talepleri değerlendirdiği, 23 Nisan Çarşamba günü (bugün) bir basın toplantısı ile Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayacağı belirtiliyor. Evli ve ikiz kız babası olan Fatih Erbakan, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir

**

Şu bir gerçek ki;

Merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi’nin başına geçmesi, partiye olumlu bir hava katacaktır…

AKP’ye sert söylemleriyle dikkat çeken ve büyük bir kitleyi peşinden koşturacak liderliğe sahip olan Fatih Erbakan, birçok kez ilimize gelmiş, konferanslara katılmıştı.

Fatih Erbakan’ın aday olması halinde, Kocaeli teşkilatları kendisine tam destek verecektir.

Siyasetin dibe vurduğu bir ortamda, Fatih Erbakan başarılı projelere imza atarsa, halkı peşinden sürüklerse, geleceğin lideri olmaya aday bir kişi…

Bebeklere konulan

en popüler isimler


Yeni doğan bebeklere konulan en popüler üç erkek ismi 2013 yılında; Yusuf, Berat ve Mustafa oldu. En popüler üç kız ismi ise Zeynep, Elif ve Ecrin oldu. 0-17 yaştaki çocuklar arasında kullanılan en popüler üç erkek isminin Mehmet, Yusuf ve Mustafa, en popüler üç kız isminin ise Zeynep, Elif ve Merve olduğu görüldü.

 

“Ulusal Egemenlik,

Ulusal Namustur”

Kocaeli Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Av.Ertuğrul Kazancı, 23 Nisan’la ilgili bir mesaj yayınladı. Kazancı’nın mesajı şöyle;  “Egemenlik, bir ülkenin yaşamsal bütünlüğü üzerine; ilke, esas ve kurallar getirme erkidir. Bu erk, kendi hukukunu da yaratır. Erkin güç kaynağı doğrudan doğruya halktır. Böyle bir kudret yönetsel iradeyi oluşturarak, yasalarla şekillenen hukuksal düzenlemeyi temsil eder. Öyleyse ulusal egemenlik erki, halk adına devletteki varlığını; yasama, yürütme ve yargı yoluyla kamusal alanlarda gösterir.

 Ulusal Egemenlik hukukuna, baskı yoluyla el atanlar, monarşilerden tutunuz da dikta rejimleridir. Ama Atatürk'ün deyişiyle: "Ulusal egemenlik öyle bir aydınlıktır ki; karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yıkılır. Tutsaklıklar üzerine kurulmuş kurumlar da yıkılmaya mahkûmdurlar". Halk, “tam bağımsızlık” ilkesinde yükselen görkemli kalkışmayla Cumhuriyeti, kan ve ateş pahasına kurmuştur. Mücadele, sömürgecilere karşı olduğu kadar hanedanlıkla ulusal egemenlik erkine el koyanlara karşı da yapılmıştır. Cumhuriyet değerlerini özümseyen bir halkın, egemenlik erkini “ulusal namus” olarak içte ve dışta koruyacağı kuşkusuzdur. “

 

Adaletçilerden

Doğan’a ziyaret

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı vekili Ahmet Güngörmez, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf Coşkun, Kocaeli İl Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Turan, İzmit İlçe Seçim Kurulu Başkanı Necmettin Temur ve Mehmet Yücel önceki gün İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a tebrik ziyaretinde bulundu. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette 30 Mart seçim sürecinin de bir değerlendirmesi yapıldı.

 

Akıl oyunlarından 10’lu set

 

Akıl Oyunları Akademisi, çocuklarımızın düşünme becerilerini geliştirmek için en güzel yol olan akıl oyunları oynatmayı kullanmak istiyorsanız uzun yılların bilimsel deneyimi ile sizin aşağıdaki oyunları incelemenizi istiyor. Akıl Oyunlarının 10 oyundan oluşan setinden edinmek istiyorsanız 0262-3310033 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Resim

Akıl

 

Cengiz Caner’e

anlamlı jest!

2014 Tabipler Odası yemeğine ev sahipliği yapan Ramada Plaza İzmit, Tabipler Odası’nın güvendiği ve konuklarını en iyi hizmetle ağırladıkları bir numaralı adres haline geldi. Tabipler Odası, bu sene de Tıp Balosu’nun ev sahipliği için Ramada Plaza İzmit’i tercih etti. Güzel geçen gecenin ardından, Tabipler Odası Başkanı Kemal  Keşmer, teşekkür  plaketini, Ramada Plaza İzmit Genel Müdür’ü Cengiz Caner’i ziyaret ederek takdim etti.

 

Dereköy’deki barakadan

Barınma Merkezi’ne…

 

Mental rahatsızlığı bulunan 66 yaşındaki Mehmet Boydaş, Karamürsel Dereköy’de elektriği ve suyu olmayan, tek odalı bir barakada yalnız başına yaşıyordu. Büyükşehir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Engelli ve Yaşlılar Birimi tarafından Mehmet amcanın yaşadığı mağduriyet tespit edildi ve geçici olarak Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’ne yerleştirildi.

 

Üzülmez, çocukların

gözlerinden öptü

 

 

İngiliz Kültür Kale Koleji minikleri Müdür Yardımcısı Çağlar Akkaş ve Sınıf Öğretmenleri Reyhan Keskin eşliğinde Sosyal Bilgiler dersi kapsamında bulunan “İnsanlar ve Yönetim” konulu üniteyi Kartepe Belediyesi’nde uygulamalı işledi. Kartepe Kale Koleji 4-A sınıfı öğrencileri, ilk olarak Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i ziyaret etti. Üzülmez, ziyaret vesilesiyle çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. Bütün çocukların gözlerinden  öptü. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR