Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste

MAKALEYİ DİNLE

Bu ülkede uzun yıllar cemaatin yaptığı haksızlıklara maruz kalındı.

Ne yapıldı?

Memur alınacak sınav var, cemaatçiysen sorular önceden sana geldi.

Askeri lise sınavı var, cemaatçiyse sorular bir gün önce sana geldi.

Polis olacaksın sınav var, bir gün önce yine sorular sana geldi..

Cemaatçiysen 1. sınıfsın, değilsen öteki kişi oldun.

Şimdi ise halkın cemaatten intikam alma zamanı geldi.

Başkalarının hakkına yiyerek, soru ve cevaplarına önceden ulaştığın sınavlar sayesinde yüksek puanlar alıp, devlet kademelerinde yer edindin.

Kimi öğretmen, kimi asker, kimi polis, kimi devletin diğer kademelerinde memur…

Şimdi ise o haksız kazancın geri alınma vakti geldi.

Mazlumun hakkını yedin. Yediğin o hakkın intikam zamanı geldi.

Devlet başlattığı operasyonla, haksız yere memur olanları ve cemaatle bağlantısı bulunanları açığa alıyor.

 

80 ya da 100 bin kişiden bahsediliyor.

Benim tek dileğim kurunun yanında yaşın da yanmaması. Bileğinin gücüyle makam mevki sahibi olanların, diğerleriyle aynı kefeye koyulmaması…

Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı kentimizde 550 milli eğitim çalışanını açığa alacak. Bu 550 kişinin arasında bulunanların takım tutar gibi cemaatçi olanları da vardır, cemaatin militanı olanı da vardır, hiçbir alakası olmayan da vardır.

Bu ayırımın iyi yapılması gerekiyor.

Bir yandan hak yiyerek bir yere gelenler var, diğer yandan alakası olmayan insanlar var. Kefeye koyarken bu ayırımı iyi yapmak lazım…

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner misali, yapılanlar yapanların yanına kalmadı. Mazlumun ahını alanlar bugün pişmanlık yasasından faydalanmak istiyorlar.

Darbeye kalkışan cemaat askerleri şimdi pişmanız diyorlar.

Peki, darbe amacına ulaşsaydı, o ölen sivilleri görünce de “Pişmanız” deyip, pişmanlığın gereğini yapacaklar mıydı?

Allah bizleri doğru yoldan ayırmasın, Allah haklıya ödülünü, haksıza cezasını bu dünyada versin.

 

SEDAŞ’tan açıklama geldi

“Vatandaşın SEDAŞ tepkisi” adı altında bir vatandaşımızın SEDAŞ’ın borçlu abonelerin elektriklerini kesmesiyle ilgili iddialarına yer vermiştim. Vatandaş uyarısız ve gününden erken kesintiler yaptığını iddia etmişti. SEDAŞ, bu iddialara duyarsız kalmadı ve şu açıklamayı yayınladı,

“Elektrik dağıtım faaliyetlerimizi yerine getirirken üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde gerçekleştirmek için maksimum çaba sarf ediyoruz. Ülkemiz için yapabileceğimiz en iyi hizmetin “işimizi en iyi şekilde yapmak” olduğuna inanarak dağıtım faaliyet bölgemizdeki elektrik tüketicilerine verdiğimiz taahhütleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu anlamda bölgemizde 4 ilde, 45 ilçe, 47 belediye ve bin 441 köyde 3,4 milyon nüfusa kesintisiz enerji sağlamak üzere bin 700 çalışanımızla 1,5 milyon aboneye enerjinin 7/24 sürekliliğini gerçekleştiriyoruz.

 

Bildiğiniz gibi 2009 yılında özelleşmemizin ardından, hizmet, yatırım ve sosyal sorumluluk gibi pek çok alanda büyük bir değişim ve dönüşümün içerisine girmiş bulunuyoruz. Gerek elektrik dağıtım şebekelerindeki yatımlar ve altyapı iyileştirmeleri olsun gerekse bilişim teknolojilerine dayalı OSOS, WFM, SAP, SCADA, GİS, MİY gibi tüketicilere verilen hizmet kalitesini artıracak projeler ile şirketimiz vizyon ve misyonu, şirketimiz ortak değerlerini de yenileyerek bu kapsamda müşteri memnuniyetini sağlamak ve hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. 2013 yılında arıza bakım-onarım, sayaç okuma, açma-kesme faaliyetleri ile ilgili görev yapan 954 taşeron firma elemanını Şirketimiz kadrolarına alarak bu süreçleri o günden buyana kalifiye personelimizle yürütüyoruz. Bu hizmetlerle ilgili süreçlerimizde yüklenici firma kullanmıyor, tüm işlemlerimizi kesintisiz eğitim vermeye devam ettiğimiz SEDAŞ ailesinin üyeleri ile gerçekleştiriyoruz.

 

Geçtiğimiz dönemde, söz konusu tüketicimizin de bahsettiği kesme-açma işlemleri ve fatura ödeme süreleriyle ilgili olarak kamuoyunda bir takım yanlış anlaşılmalar yaşandığına şahit olmaktayız. Konuyla ilgili olarak sizleri ilk ağızdan bilgilendirmek istiyoruz.

 

Öncelikle SEDAŞ’ın 2013 yılı başında gerçekleştirdiği hukuki ayrışmayla birlikte elektrik perakende satışı,  fatura ve tahsilat işlemleriyle ilgili bir faaliyeti bulunmadığını, sayaç okuma ve kesme-açma faaliyetlerini elektrik dağıtım faaliyeti olarak sürdürdüğünü ve bu faaliyetlerini mevcut yasal mevzuat kapsamında yürüttüğünü, kamu denetimine açık ve şeffaf bir şekilde bu çalışmalarını yaptığını belirtmek isteriz. Tüketicimizin bahsettiği elektriğin kesilmesi işlemi, abonenin müşterisi olduğu perakende satış şirketinden gelen bildirim ile gerçekleştirilmekte olup, ilk fatura borcu için kesme işlemi uygulanmamakta, tüketiciye gönderilen ikinci faturanın altında yer alan uyarıdan sonra 5 ila 15 gün içinde kesme işlemi uygulanmaktadır. Bu da tüketiciye, enerjiyi ilk kullanmaya başladığı tarihten itibaren 65 günlük bir süre tanınması anlamına gelmektedir.

 

Ayrıca, dağıtım faaliyetlerimize ilişkin işlemlerde herhangi bir hata olduğunu düşünen ve SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezleri’ne başvurarak durumunu bildiren tüketicimizle özel olarak ilgilenmekte, şartlar dâhilinde her türlü kolaylığı sağlamaktayız. Mektubun sahibi olan tüketicimizin bilgileri ile birlikte bize başvurması durumunda konunun çözümü üzerine kendisiyle birebir görüşebilmeyi diliyoruz. 

 

Merve Polat ile Kerem Kalkan pazar günü evleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Baş Danışmanı Ömer Polat ile eşi Necla Polat şu sıralar tatlı bir telaş içerisinde. Kızları Merve’yi evlendirme telaşında olan çift, dünürleri Fatma ve Kemal Kalkan ile birlikte kusursuz bir tören hazırlığı içerisindeler. Merve Polat ve Kerem Polat ise 24 Temmuz Pazar günü saat 17.30’da tüm dost ve yakınlarını Dolphin’de yapılacak olan nikah törenine davet ediyor. Çifte bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

 

DİKKAT valilik uyardı

Emniyet  Genel  Müdürlüğü, medyada terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsuru  içeren profiller ile sayfaların paylaşımları hakkında  vatandaşlarımızın duyarlı olmasını ve bu konuda    İhbarda bulunmak  isteyen değerli vatandaşlarımızın;    siber@egm.gov.tr ve arastirma@egm.gov.tr  adreslerine bildirilmelerini ; Ayrıca, Polis adı altında evlerinizde ve iş yerlerinizde arama yapmak isteyen art niyetli kişilere karşı duyarlı olunmasını ve mutlaka Polis kimliği ile mahkemece verilmiş arama kararını sorulması istenmektedir.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR