Teşekkürler Kocaeli medyası

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli medya kalitesi, aktifliği ve çeşitliliği bakımından Türkiye de mevcut illerin başlarında yer almaktadır. Her türlü haberi seri ve kesintisiz şekilde okuyucusuna ulaştırmaktadır. Kocaeli medyası mutluluklarımızı, acılarımızı haber olarak verip Kocaelileri bilgilendirmektedir. Çevre ile ilgili sorunları gündeme taşımaktadır. Yeri gelince başarılı olanları ve başarıyı sütunlarına taşıyıp duyurmakta ve teşvik etmektedir. Yerine göre kentimizin ihtiyaçlarını ve olması gerekenleri ilgililere hatırlatmakta ve kamuoyu baskısı ile yaptırım ortamını sağlamaktadır. Kısacası medya toplumun kulağı, gözü ve eli olma görevini yerine getirmektedir. Uzun yıllardır Sivil Toplum Örgütü içinde çalışan bir kişi olarak her türlü desteği Kocaeli medyamızdan fazlası ile gördük. Bu destek bize daha aktif olma, ölçülü olma, başarılı olma gibi bir misyon da yükledi. Bunun için kendimizi her an denetim altında hissettik.
Kocaeli’n de yayımlanan gazetelerimize, televizyonlarımıza, radyolarımıza katkıları için temsil ettiğim Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonumuz (TADEF) adına teşekkür ederiz.
Birkaç gün önce Kocaeli TV’den Eray Yavuk ve kameraman Yiğit Ecer ile güncel bir konu olan Fransa’da kabul edilen soykırım yoktur diyenlere 45.000 Euro para, bir yıl hapis veren yasa ve Azerbaycan’ın Hocalı Kasabası’nda bir gecede 613 kişinin hunharca katledilmesi ile ilgili konuları içeren bir söyleşi
yaptık. Konuşmacılar arasında TADEF Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Seven, Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycanlı öğrencilerimizden Anar, Nermin ve Elvar da duygu ve düşüncelerini açıkladılar.
Eray Yavuk’un soruları güncel ve tarihi sorulardı. Azerbaycan ile Türkiye’nin tarihi kardeşlik ve dostluğunu kronolojik bir şekilde sıralayarak anlattık. Bu anlatımlarımızı o günün aktörlerini ve olaylarını ekrana taşıyarak konuşma ve anlatımlarımıza renk ve canlılık katan program yapımcılarımıza teşekkür ederek kutluyorum.
Birkaç kez verilen konuşmalar Kocaeli de olduğu kadar, yurdumuzun çeşitli illerinden dinleyici ve seyircilerden oldukça ilgi görmüş. Birçok kişi arayarak teşekkür ettiler. Bu tip aydınlatıcı programların devamlı olmasını talep ettiler.
Sadece yurt içinden değil, Azerbaycan, Bulgaristan ve Gürcistan’dan tanıdık ve tanımadık onlarca kişiler arayıp Kocaeli TV’ye ağız dolusu teşekkürlerini bildirdiler. Zaten Kocaeli adı Azerbaycan’ın her yerinde herkes tarafından bilinmekte ve tanınmaktadır. Kartepe ve Derince’de yapılan Haydar Aliyev parklarının açılış törenleri televizyonlarda defalarca gösterilip, gazetelerde birçok kez yayınlandı.
Açılış hazırlığı içinde olduğumuz Seka Parkta ki Azerbaycan Kültür Merkezi henüz açılmamasına rağmen defalarca televizyonlarda gösterilip, gazetelerde haber olarak yayınlandı.
TADEF’in faaliyetlerini sütunlarına taşıyan Kocaeli’nde yayınlanan tüm gazete, radyo ve televizyonlarımıza içten teşekkür ediyoruz.
Birkaç kez güncel konuşmamızı dünyaya duyuran Kocaeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tüysüz ve çalışanlarına ayrıca Eray Yavuk ve kameraman Yiğit Ecer’e teşekkür ediyoruz.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR