Tarihi oylama yarın!

MAKALEYİ DİNLE

Büyük gün geldi çattı.

Yarın Türkiye’nin gelecek yüzyılına etki edeceği düşünülen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” oylanacak.

Bir tarafta AK Parti ve MHP’nin desteklediği “evet” cephesi, diğer tarafta ise CHP’nin başını çektiği ve birçok küçük muhalefetin de desteklediği “hayır” cephesi.

Birbirinden farklı anketler, kararsız seçmenler, evetçilerin farklı hayırcıların farklı yorumladığı anayasa maddeleri derken ilginç bir referandum oylaması bizleri bekliyor.

**

Evet oyu verecek olan da ülkenin birliği için evet dediğini ifade ediyor, hayır oyu verecek olan da. Çıkacak sonucun ne olduğundan ziyade, ülkenin bütünlüğünün bozulmaması sanırım herkesin ortak temennisi olur.

Her ne kadar karşı düşüncelere tahammülü olmayan bir millet olsak da mevzu bahis memleket olduğunda gerisinin teferruat olduğunu gayet iyi biliyoruz. O yüzden yarın çıkacak sonuçta kazanın Türkiye olmasını diliyorum.

**

Bu seçimin kaybedeni kim mi olmalı? Elbette FETÖ! Almanya, İsviçre, Amerika, Hollanda, İsrail kaybetmeli. PKK, YPG, PYD ve ne kadar terör örgütü varsa onlar kaybetmeli. Bu milletin tek bir bir ferdi dahi bu seçimden kaybederek çıkmamalı.

Çünkü hepimiz aynı gemideyiz.

Ülkemizin kaosa sürüklenmesini bekleyenlere inat ayrışmamalıyız.

Çıkan evet ve hayır oylarının ülkenin istikrar ve istiklaline katkı sağlayacağını unutmayalım.

**

Madem iki taraf da ülkenin istiklali için kampanya yürütüyor, o halde çıkacak sonuca tüm vatandaşları dahil etmeli. Seçim döneminde kırılan kalpler ivedilikle tamir edilmeli. Bu süreçte ne kadar kırıcı söylem, incitici kelam ve yanlış anlamalar varsa hepsi seçim meydanlarında kalmalı.

17 Nisan günü hesaplaşma değil, helalleşme günü olmalı. Sandıktan; kardeşlik, dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik çıkmalı. O yüzden herkes muhakkak sandığa giderek tarihi sorumluluğunu yerine getirmeli ve atılan her bir oyun, özgürlüğümüz, demokrasimiz ve kardeşliğimizin teminatı için atıldığı gerçeğini unutmamalı…

 

Ağasarlılar gece düzenliyor

Kartepe Ağasarlılar Kültür ve Yaşatma Derneği 6-7 Mayıs tarihlerinde Uzuntarla Seka Kamp Alanı’nda bir etkinlik düzenleyecek.

Etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılması bekleniyor.

Son günlerde yaptığı çıkışlar ve konuşmalarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Soylu’nun önemli bir işi çıkmadığı sürece etkinliğe katılması bekleniyor.

Dernek başkanı olan Mümin Karagöz heyecanlı ve bir o kadar çalışkan bir isim.

Etkinliğin kusursuz olması için yoğun çaba gösteriyor.

Birbirinden ünlü sanatçıları ikna etmeyi başaran Karagöz, Trabzon’un eşsiz mutfağını da katılımcılara sunarak unutulmaz bir gün yaşatmayı hedefliyor.

 

Ya sosyal medya olmasa?

Sahi bu sosyal medya olmasa ne olurdu hayatımız?

Hadi sıradan vatandaşı geçtim de, siyaset yapanlar için?

Ya da bir şekilde halka hizmet etmekle görevli olanlar için...

İster muhtar, ister ilçe yöneticisi isterse belediye başkanı olsun.

 Biraz da görevinde başarısız ve pasif kalıyorsa, işte o zaman tamamen bittiğinin fotoğrafı olurdu herhalde…

Allah’tan sosyal medya diye bir şey var da üç beş tane fotoğraf yayınlayarak “sahadayım” imajı verilebiliyor.

En azından düğün, dernek, cenaze gibi etkinliklerle aktif olunduğu algısı oluşturuluyor da tepkilerin önüne set çekiliyor.

Yoksa pasif yöneticilerin işi iyice zora girerdi değil mi?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Hasan Altınkaya - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR