“AKP’deki haber kaynağım”, bana dedi ki…

MAKALEYİ DİNLE


*”Partimizde 4 ilçe başkanı gidici. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın tekrar aday gösterilmesi imkansız. Bu isimlerin tekrar aday gösterilmesi, büyük sürpriz olur. Parti yönetimi, bu dört belediye başkanı ile ilgili olumsuz bir tutum sergilemiyor, ama durum böyle!”
*”Parti yönetimi, Halil Vehbi Yenice’ye adaylığını koymamasını söyledi. Halil Bey, buna rağmen İzmit Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Aday gösterilmesi mümkün değil. Gösterilmeyince, haliyle kırılacak. Halil Bey’in de geniş çevresi var. Bu durum seçimi nasıl etkiler bilmiyorum.”
*”İzmit’te yaptırdığımız ankette CHP’nin oyları, AKP’nin önünde çıktı. Başkan Nevzat Doğan’ın oyları da partinin, yani AKP’nin önünde. Bu nedenle Nevzat Bey’in adaylığı kesin gibi bir şey.”
*”Kartepe’de yaptırdığımız anketten ilginç sonuçlar çıktı. Bizim partinin oyu yüzde 52, CHP’nin oyu yüzde 28. AKP’lilerin yüzde 33’ü mevcut başkan Şükrü Karabalık’a oy veririm, yüzde 67’si oy vermem diyor. Şükrü Karabalık’ın şahsi oyu yüzde 28… Bizim anketimizde, CHP’de Yaşar Sönmez’in ismi ön plana çıkıyor. Esamesi okunmayan, adayı henüz belli olmayan MHP’nin oyu ise yüzde 14.”
**********
AKP’deki kaynağımdan gelen haberler, bugünlük bu kadar.
Geldikçe, sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.


CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, yarınki önseçimler için irade beyan etmeli mi?
***********
Dün, Ferhan Şensoy ziyaretime geldi.
Unutmamışsınızdır, ama yine de yazayım.
Şensoy, 2010-2011 yıllarında CHP İl Başkanlığı yapmıştı.
Sohbet ettik.
Konumuz, elbette siyasetti.
Özellikle de yarın yapılacak önseçim…
Ferhan Şensoy, İl Başkanı Yalçın Kuşkan’a çağrıda bulundu.
Dedi ki:
“Yerel seçimlerden birinci derecede il başkanı sorumludur. Bu nedenle il başkanımız Yalçın Kuşkan, partimizin başarısını düşünerek yarınki önseçimler için irade beyanında bulunmalıdır. Hangi ilçede kiminle seçim kazanılabilecekse, o isimleri açıklamalıdır. Önseçim pazar günü olduğuna göre, bu açıklamayı bugün yapmalıdır. Partimizin menfaati için bu şarttır. Yalçın Bey, partimizin İzmit İlçe Kongresi’nde nasıl irade beyanında bulunmuş, ilçe başkanlığı için Hüseyin Erol’u işaret etmişse, aynı kararlılığı bu önseçimde de göstermelidir. İl başkanının irade beyanında bulunması, parti menfaati için çok önemlidir.”
*********
Ferhan Şensoy’un söyledikleri böyle.
Bu görüşler eleştiri mahiyetinde değil, Ferhan Bey’in samimi görüşleri…
Yalçın Kuşkan, bu çağrıya uyup irade beyanında bulunur mu, bulunmaz mı, bilmem.


Bayramda Batum’a kumar oynamaya gidenler…
********
Bayramda Batum’a giden bir arkadaşım anlattı.
Yok, bizimki kumar oynamaya değil, harbi dinlenmek ve tatil yapmak için gitmiş.
Öyle söyledi…
Ben Batum’a gitmedim, ama geçmişte Bulgaristan ve Kıbrıs’a yapılan kumar turlarına çok tanık oldum.
Memleketin parasının kumar uğruna yurt dışına oluk oluk nasıl aktığını gördüm.
Arkadaşımın anlattıkları şöyle:
“Tamam, kumar kötü bir alışkanlık. Ama yasaklamakla, ülkemizdeki kumar oynayanların sayısı azalmıyor. Millet, kumar oynamak için bu defa yurt dışına gidiyor. Bayramda Batum’daki oteller, Türkiye’den kumar oynamak için gelenlerle doluydu. Bir de Sarp Sınır Kapısı’ndaki Free Shop’larda yaşanan garabet var. İçki alamıyorsunuz… İçki alabilmeniz için Batum’da 3 gün kalmanız gerekiyormuş. Hangi sivri akıllı böyle bir karar aldı bilmem. İki günlüğüne Batum’a giden Türklere satış yapılmıyor. Bu nedenle herkes içkisini Gürcü Free Shop’larından alıyor, dövizleri Gürcülere bırakıyor. Herhalde Gürcistan’ın kalkınmasına katkıda bulunmak için, yerkililer bu kararı almış olmalı!”
*********
İlginç…
Ülkemizi yönetenler, dövizlerimizin yurt dışına gitmesi için gerçekten ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR