Belediye İş Hanı’nda Dursun Önal son noktayı koydu!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Belediye İş Hanı’nın kongresinde yaşananlardan sonra taraflar açıklama yaptı…  

Önce eski yönetim başkanı Dursun Önal’ın, sonra yeni yönetim kurulu başkanı Muammer Erden’in açıklamalarına yer verdim.

Konu ile ilgili bilgi almak isteyenler www.kocaeligazetesi.com.tr internet adresindeki yazılarımı takip edebilirler.

**

Yeni başkan Muammer Erden’in açıklamalarını önceki gün yayınladım. Dursun Bey, Muammer Bey’e cevap verdi. Aslında bu polemiği daha fazla devam ettirmek istemezdim, ama Dursun Bey beni telefonla aradı ve Muammer Bey’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara son kez cevap vereceğini söyledi. Dursun Bey bana mail gönderdi.

Dursun Bey’in açıklamalarını birlikte okuyalım;

**

“Sayın Mesut Akbulut

Özü: 30.01.2015 tarihli gazetenizde 9. Sayfada yayımlanan ve şahsımı ilgilendiren yazınız hakkında açıklamalarım:

Belediye iş Hanı’nda mal sahibi olan hiç kimseden “TADİLAT YAPACAĞIM DİYE” vekalet almadığım gibi, vekalet verenler de kendileri teklif ettiler. Muammer Erden Beyi belki yanıltmış olabilirler. Ayrıca Muammer Beyin hastalığını da bilmiyorum.
İş Hanı muhasebe kayıtları bellidir. Kongrelerde kabul edilen tahmini bütçeler bellidir. Size yaptığım maaş açıklamasının dışında diğer iddialar külliyen yalandır.
Diğer konular pasif savunma refleksleridir. Önemli değil.
Ruhi Çelik denen zat her yönüyle benim muhatabım olamaz.
Bazı insanlara, 2 üniversite okuduğumu, 48 yıllık meslek hayatım olduğunu, Kocaeli’nde 30.000 öğrencim olduğunu, ayrıca 40.000 civarında insanımıza kurumlarımın ehliyet verdiğimi, 26 dünya ülkesini araştırdığımı, 7 adet matematik ve trafik kitabı yazdığımı hatırlatmam gerekecek. 

6. Bu dönem SGK borcumuz yoktur. 132 bin liralık borç bizden önceki dönemlerin yapılandırılmasına aittir.

7-Size ilettiğim bilgilerin hepsi, şahsıma yönelik iftira ve haberlerden sonra olmuştur. Bu yazımdan sonra hiçbir demece de cevap vermeyeceğim.  Saygılarımla… 31.01.2015. Dursun ÖNAL”

**

Sayın Önal’ın açıklamaları böyle.

Eski yönetim ile yeni yönetim arasındaki polemik ne kadar devam edecek bilmiyorum, ama bildiğim bir şey varsa, kat malikleri Belediye İş Hanı’nın yeni yönetiminden hizmet bekliyor. Yeni yönetim ilk önce 360 bin liralık aidat borcu olan kat maliklerinden borçları tahsil etmeli. Aidat borcunu ödeyenler enayi yerine konulmamalı. Belediye İş Hanı, İzmit’in merkezinde, gözde bir yer. Yeni yönetim bu iş hanının kalitesini daha da artırmak için proje üretmeli. Yeni yönetim, madem ‘Dursun Bey iyi çalışmadı’ iddiasıyla yönetimi devraldı, ‘daha iyi nasıl çalışırın’ cevabını kat maliklerine vermeli.

 

Körfez Belediyesi’nde personele dil kursu

Körfez Belediyesi Hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla personele yönelik çalışmalarına ve projelerine ara vermeden devam ediyor. Körfez Belediyesi, hizmet alt yapısını profesyonelleştiriyor. Bu kapsamda Körfez Belediyesi ile Shane Englısh School Okulları ile bir protokol anlaşması imzaladı.

 

Tahsin Tarhan Hindistan'ın Cumhuriyet resepsiyonunda

30 Mart 2014’teki seçimlerde CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tahsin Tarhan, Hindistan'da Cumhuriyet'in ilanının 66. yıl kutlamasına katıldı. Hindistan Başkonsolosu Manish Gupta ve eşinin davetlisi olan Tarhan, Gebze'de daha önce açtığı Hindistan fotoğraf sergisi ile de gündeme gelmişti. Tarhan henüz piyasaya çıkmayan Barış Yurdu Hindistan adlı kitabının da ilk baskısını Başkonsolos Gupta'ya hediye etti.

 

Başkan seçilen Hasan iyi “dilek”lerde bulundu

Gölcük İşitme Engelliler Spor Kulübü, önceki akşam dernek lokalinde olağan genel kurulunu yaptı. Eski Başkan Bilal Çavdar’ın aday olmadığı kongrede başkanlığa Hasan Dilek seçildi. Genel kurula 100 delegeden 70’i katıldı  Kulübün çıtasını her zaman yüksek tutacağının altını çizen Dilek, kulübü yaşatmak için herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Yeni başkan Hasan Dilek’e başarılar diliyoruz.

 

Altınyuva Twitter’da

Yalçın Kuşkan’ın milletvekili adaylığı için istifa etmesinin ardından 14 Ocak’ta, partinin genel merkezinden gelen yazı ile resmen CHP’nin il başkanı olan Cihat Altınyuva da pek çok siyasetçi gibi ünlü sosyal medya sitesi Twitter’da kendine bir hesap açtı. Sitedeki profilini oluşturan Altınyuva, ilk olarak Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü’yü takibe aldı. Sitede @CihatAltunyuva ismiyle yer alan Altınyuva, henüz tweet atmadı.

 

BBP’li Duyar’a önemli görev

Büyük Birlik Partisi  MKYK üyesi Serhat Duyar, genel merkezde yeni bir göreve atandı. BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Haşim Yanar’ın yardımcılığına atanan Duyar’a Kocaeli İl Teşkilatı yeni görevinde başarılar diledi.

 

Doğan moral verdi

Gerek evlerinde, gerekse tedavi gördükleri hastanelerde sık sık hastaları ziyaret edip onlara moral veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek onlara moral verdi. Hasta ziyaretlerinde Doğan’a Belediye Meclis üyesi ve Muhtar Masası Sorumlusu Mehmet Çetin de eşlik etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR