Kirazlıyalı halkını yok saymasınlar!

MAKALEYİ DİNLE

Okurlarımdan Ümit Üçgen, bana mail göndererek Körfez’deki sıkıntıya dikkat çekti.
Üçgen, sıkıntısını şu şekilde ifade etti;
Sizin için haber niteliği taşır mı bilmiyorum, ama yine de yazmak istedim.
Ben Kirazlıyalı / Körfez’de ikamet ediyorum.
Son 1 haftadır ulaşımımız tamamen kitlendi.
Daha öncesinde otobüs güzergahında yaşanan sıkıntı şimdi yan yolda yapılan saçma bir çalışma yüzünden yolun tamamen ulaşıma kapatılması ile son buldu.
Çalışmayı yapan müteahhit elemanları Büyükşehir Belediyesi yetkisi ile istedikleri gibi yolu kapattıklarından, Kirazlıyalı-Hacıosman yan yol güzergahı (ROTA Limanı karşısı, Yarımca Jandarma Karakolu Önü) tamamen kapandı…
Ne zaman açılacağı da belli değil.
Bağlantı olmadığından Hereke istikametinde yaklaşık 2 km gidip ancak anayola giriş yapabiliyoruz.
Böyle bir çalışmaya Belediye yetkilileri nasıl izin verebiliyorlar anlamış değiliz.
Yetkililer artık Kirazlıyalı halkını yok saymasınlar.
İnsanlar kucaklarında çocukla yoldan karşıya geçmek zorunda bırakılıyor ve kimse hatayı kendinde aramıyor.
Umarım bu durum sizin için bir haber niteliği taşır ve sayenizde duruma bir çözüm bulunur”
**
Ümit Üçgen’in açıklaması böyle…
Gerçekten de yazdıkları çok vahim…
Körfez Belediyesi, konuya bir el atmalı ve bu sorunu kökten çözümlemeli….
Erkek sığınma evleri açılmalı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Kocaeli Kitap Fuarı’nda konuşan yazar Canan Tan, tartışmaya yaratacak açıklamalarda bulundu. Kadınların töre ve benzeri adlar altında vahşice katledildiği bir dönemde ünlü yazar Tan, erkelerin de ezildiğini ve buna çözüm olarak ‘Erkek Sığınma Evi’ açılması gerektiğini belirtti.

**
Kitap Fuarı’nda yüzlerce dinleyicinin katıldığı söyleşide ilginç açıklamalarda bulunan Canan Tan, “Etrafımıza bulunan birçok erkek eziliyor. Horlanan, dışlanan, ağlayan, üşüyen ve hatta eşlerinden dayak yiyen erkekler büyük acı çekiyor. Fakat bunu gururlarına yediremeyen erkekler bunu çevreleriyle paylaşamıyor ve içlerine atıyorlar. Bu yüzden erkekler erken yaşta kalp krizi geçirerek hayata veda ediyorlar” dedi.

**
Bu konuya dikkat çekmek için ‘Issız Erkekler Korosu’ adlı kitabını yazdığını söyleyen yazar Tan, “Acı çeken erkekler için bir şeyler yapmak istiyorum. Çünkü onlar ezilse de dışarı yansıtamadıkları için daha büyük acılar yaşıyorlar. Kadınlar ise en ufak bir sıkıntıda hemen etraftakilerle bunu paylaşıyorlar. Kadın acılarının gündemde olduğu günümüzde erkeklerin acılarına da dikkat çekmek için bu kitabı yazdım” ifadelerini kullandı.

**


İzmit Lisesi’nin pilav günü 27 Mayıs’ta!


İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER), 1997 yılında kuruldu. Dernek birbirinden başarılı çalışmalara imza atıyor…
Özellikle düzenlediği geleneksel pilav günü büyük ilgi görüyor. İZLİDER’in düzenlediği geleneksel pilav günü 27 Mayıs’ta saat 15.00’te okulun bahçesinde yapılacak. İZLİDER Başkanı Emine Öcal, onur ve gurur kaynağımız dediği mezunları pilav gününe davet etti.
Bu arada İzmit Lisesi’nin bir de marşı var,
İZMİT LİSESİ MARŞI
Tuttuğun bu yol Gazi’nin izi,
Vatan aşkı sarmış, kalplerimizi,
Her yerden duyulsun, çınlasın sesi,
Gençliğin temeli, İzmit Lisesi
**
Erkekler, vatanın ölmez bekçisi,
Kızlar da, yarının şanlı ailesi,
Her yerden duyulsun, çınlasın sesi,
Gençliğin temeli, İzmit LisesiEn büyük Konak Tavşantepe’ye!

Bugüne kadar 15 mahalle konağını hizmete açan İzmit Belediyesi, Tavşantepe Mahalle Konağı yapım çalışmalarının sonuna geldi. Başkan Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği bu projeyi İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner yerinde inceledi.Doğan, “Bir ay içinde hizmete açacağımız bu konak hizmete açtığımız en büyük mahalle konağı olacak” dedi.Derince’ye kardeşlik teklifi

Yıllar önce Balkanlardan gelen göçlerle tarihi ve kültürel bağları bulunan Derince’ye Bulgaristan’ın Asenovgrad ilçesinden sonra Varbitsa’dan da kardeş belediye olma teklifi geldi. Yaklaşık 2 yıl önce Asenovgrad ile kardeşlik protokolü imzalayan ve bu süreçte karşılıklı birçok iş ve nezaket ziyaretinin gerçekleştirildiği Bulgaristan’dan bu kez Varbitsa ilçesiyle karşılıklı görüşmeler başladı. Nüfusunun yüzde 98’i Müslüman olan, 16 köyden oluşan ve yıllar sonra ilk kez bir Türk Belediye Başkanı Merdin Bayram’ın göreve geldiği Varbitsa ile Derince arasındaki dostluk köprülerinin atılması temelinde geçtiğimiz günlerde Derince’ye bir ziyaret gerçekleştirildi.


AKP Başiskele’de 3 atama

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı Mehmet Ustaoğlu başkanlığında önceki akşam bir araya geldi. Ustaoğlu, Vezirçiftliği Mahalle Başkanı Bahattin Aktepe’nin yerine Mustafa Demirkır, Barbaros Mahalle Başkanı Turgut Yılmaz’ı yerine Mehmet Yılmaz, Aydınkent Mahalle Başkanı Ali Çevik’in yerine ise Sabri Uçar atandı. Ustaoğlu, tüm mahalle başkanlarına Türkiye’de yapılan çalışmalar hakkında genel siyaset konularında ayrıntılı bilgiler ve eğitimler vereceklerini hatırlatarak, “ Böylece mahalle başkanımız bölgesinde daha sağlıklı çalışmalar yapacak” dedi.


Sarıkamışlılar,Kılıç’ı unutmadı

Sarıkamışlılar Derneği Şakir Durdağ, yöneticiler Celal Şenocak , Kerim Şahin, Zafer Kurt , Lütfü Kılıç , Halim Çetin ve Ömürcan Kılıç başkanlığındaki Gençlik kolları yönetimi İl Genel Meclisi Başkını Fahim Kılıç’ı ziyaret etti. Kılıç, konuklarına çikolata ve çeşitli ikramlarda bulundu. Sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarından oldukça mutlu olduğu ama bazı derneklerin çok sönük kaldığını,tabela dernekçiliği yapıldığının üzüntüsünü dile getirdi. Kılıç, ayrıca Durdağ’a, İl Özel İdaresi tarafından yürütülen Mikro Kredi için bayanların başvurmalarını ve kendi kuracakları iş için cüzi miktarlı ödemelerle ödenek alabildiklerini vurguladı.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Kuşların gagalarında ve gagalarının altında dişlerinin olmadığını…


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR