AKP’li Mehmet Efendiden İnciler!

MAKALEYİ DİNLE

Önce Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, sonra kendi seçtirdiği Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile anlaşamayan AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’in ipi çekildi ve tekrar ilçe başkanlığına aday gösterilmedi.
İlçe başkanlığı yaptığı dönemde “çamur at izi kalsın” politikası izleyen Mehmet efendi, birçok kişiye iftira attığı gibi bana da iftira etti…
Benimle ilgili elinde kaset ve belge olduğunu söyledi. Cep telefonuma çirkin bir mail attı. Mail telefonumda, yasal haklarımı şimdilik saklı tutuyorum.
Yazılarımı takip edenler bilirler, kendisine meydan okuyup, “Delikanlı adam, iddiasını ispatlar” diye yazı yazmıştım…
Aradan 2 ay geçti, tık yok...
Yazımda “İddiasını kanıtlamayan müfteridir” demiştim…
Mehmet efendiye buradan bir kez daha sesleniyorum, “Elinde ne belge varsa, ne kaset varsa çık delikanlı gibi açıkla, yoksa seni müfteri ilan edeceğim”…
***
İlçe başkanı olarak atanmayan ve oyuncağı elinden alınan çocuk gibi kalan Mehmet efendi, şu sıralar sosyal paylaşım siteleriyle sağa sola mesaj vererek kendisini avutuyormuş.
Sosyal paylaşım siteleriyle aram iyi olmadığı için, arkadaşlarım siyasi konuları bana getiriyorlar.
***
Önceki gün de gazetemizin acar muhabiri Serkan Borlak, Mehmet efendinin sosyal paylaşım sitesinde yazdığı mesajları bana verdi.
Mehmet efendi, sitesinde yazdığı yazıda kongre sürecinde yaşadığı her şeye açıklık getirmiş. Eryürek süreçle ilgili tüm merak edilen soruların yanıtını vermiş.
İşte Mehmet efendinin sitesinde paylaştığı yazı: “Olayların dışında kalıyorum ancak; yaşanan olumsuzluk sürecini düzeltmek için ismim fazlaca zikredilerek sanki her şey benimle paylaşılmış, danışılmış ve önerilerim dikkate alınmış gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor. Günde 30-40 telefon sadece bu sebeple alıyorum. Dikkatle okuyun arkadaşlar ve artık fazla soru sormayın.” Tüm samimiyetimle sorularınıza yanıt veriyorum;
1-Hiç kimse ama hiç kimse benimle listeyi paylaşmamıştır. Listeden asla haberim olmamıştır.
2-Ahmet Ark Bey listeyi Sayın İl başkanına sunduktan ve her şey bittikten sonra saat 24.05’de beni telefonla aramış ve görüşmek istemiştir. Yani her şey bittikten sonra ve yasak savmak niyetiyle aramıştır beni. Kendisinin sunduğu listede hiçbir mahalle başkanı ve mevcut yönetim kurulundan 2 arkadaşın dışında hiç kimsenin olmadığını öğrendiğimde “Seni bize refere edenler yanımızda olmadan seninle görüşmem” dedim ve görüşmedim.
3-Benim hazırladığım listeden 8 asil arkadaşı listeye aldığı doğru değildir. Ataması yapıldıktan sonra kendisi isim havuzu olmadığını belirterek benden havuzumdaki isimleri istemiştir ve ben de olası bir kongrede listemde değerlendirmeyi düşünerek hazırladığım Excel notumu kendisine vermişimdir.
4-Kendisinin ifade ettiği gibi eğer benim önerilerim dikkate alınarak bir liste hazırlanmış ve benim listede olmasını istediğim arkadaşları değerlendirmiş olsa idi bu listede en az 6-7 mahalle başkanı ve en az 8-10 Derince siyasetinin artık ustası olmuş yönetim kurulundan arkadaşımız olurdu.
5-Kendisi bana ve beraber olduğumuz 6-7 arkadaşımız ve büyüğümüzün içinde Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sn. Ekrem Erdem' in “Listende Mehmet Eryürek'in izini görmek istemiyorum” sözünü söylemiştir. Bunun doğru olup olmadığını yakın zamanda öğreneceğiz, ancak daha önemli bir sözü de mahalle başkanlarımızın tamamının olduğu toplantıda şöyle olmuştur. “Mahalle başkanlarını listende değerlendirme”. Bu söz diğerinden çok daha ağır ve İl başkanımızı çok zorda bırakacak bir sözdür. Bu hatalar asla yapılmamalıydı. Bir il başkanı başarılı olmuş ve her şeyimizi borçlu olduğumuz mahalle başkanlarımız hakkında böyle konuşmaz. Bu sözü Sn. İl Başkanımızın söylediğine asla inanmıyorum.
6-Şahsımın artık siyasi bir beklentisi yoktur. Kendimi artık Derince için sosyal alanda yeni neler yapabileceğime ve işyerimdeki hedeflerime yönlendiriyor ve mümkün olduğu kadar bu tür polemiklerden uzak kalıyorum. Benim ismim, genel başkan yardımcımızın ismi ve il başkanımızın isminin kendi egolarına göre hazırlanan listeye karıştırılması siyasi etik ve nezaket açısından çok ama çok ayıptır. Bu liste kimle yapıldıysa açık açık söylensin ve bizim ismimiz lütfen bir daha anılmasın. Hele hele mahallelerde yaşanan ve olası yaşanabilecek istifalara hiç kimse ama hiç kimse beni bulaştırmaya çalışmasın. Siz her şeyi iyi bilirsiniz... Derince artık sizlere emanet... Allah yardımcınız olsun… Beni rahat bırakın olur mu? İstenmeyen adamım ya… Zarar etmezsiniz.”
***
Mehmet efendinin sosyal paylaşım sitesindeki açıklamaları böyle.
Son olarak şunu söylemeliyim ki; AKP yönetimi Mehmet efendiyi tekrar ilçe başkanı olarak atamayarak, Derince’nin önünü açtı. Bir Derinceli olarak AKP yönetimine teşekkürü borç bilirim.
Ne mutlu Derincelilere ki, Mehmet efendiden kurtuldu…

Sibel Gönül’ün Şiiri Ayakta Alkışlandı
Kadına yönelik şiddetin önlenmesi tasarısı tüm partilerin ortak mutabakatı ile ‘Kavgasız-gürültüsüz’ bir şekilde Meclis’ten geçti. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun AKP’li Başkanı Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül de tasarı üzerinde konuşurken şiddet, öfke ve nefretle mücadeleye güzel bir şiirle örnek verdi.
Gönül’ün Genel Kurul’da okuduğu ve tüm milletvekillerinin alkışladığı mısralar şöyle:
“Kavgayı ağacın yaprağına yazmak isterdim/
Sonbahar gelsin yapraklar dökülsün diye/
Nefreti bulutların üstüne yazmak isterdim/
Yağmur yağsın bulutlar yok olsun diye/
Öfkeyi karların üstüne yazmak isterdim/
Güneş açsın karlar erisin diye/
Sevgiyi ve dostluğu yeni doğmuş, tüm bebeklerin kalbine yazmak isterdim/
Onlar büyüsün tüm dünyayı sarsın diye...”

İSU, Su Depolarını Yeniliyor
İSU Genel Müdürlüğü, 2012 yılında 25 ayrı projenin inşaat çalışmalarına devam ediyor. Bu projelerden birisi kapsamında İzmit, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, Kandıra, Kartepe ve Gebze ilçelerinde yetersiz kalan depoları yenileyerek hacmini yükseltmek, bazılarını uzaktan takip sistemi (scada) ile uyumlu hale getirmek ve üst kotlara su sağlamak için depolar inşa ediyor

Zuhal Caddesi Genişliyor
Derince’nin hızla gelişmekte olan mahallerinden biri olan Mersincik Mahallesi’nde Başkan Alemdar döneminde 6 adet imar yolunu hizmete açan belediye ekipleri, şimdi de Zuhal Caddesi’nde genişletme çalışmaları başlattı

Körfez Zabıta, Fetih 1453 filmini beğendi
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Trafik ve Çevre Amirliği çalışanları günün yorgunluğunu Fetih 1453 filmini izleyerek attı. Filmi izleyen zabıtalar filmden çok etkilendiklerini söylediler. Zabıta komiseri Mehmet Gökkaya, bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
Baykara Umreye Uğurlandı
75 yaşındaki Kandıralı Sedat Baykara umreye uğurlandı. Eşi Nezaket Baykara ile 10 günü Mekke ve 10 günü Medine olmak üzere toplam 20 gün sürecek seyahat öncesi Çenesuyu’ndaki evinde yakınlarını ağırlayan Baykara çifti, Diyanet 2. Kafilesi ile umreye gidecek. Aile yakınlarının evinde ziyaret ettiği Sedat Baykara; “15 sene önce hacca gitme imkanımız olmuştu. Bugün umreye gitme heyecanı ve hazırlığı içersindeyiz. Mutluluğumuzu paylaşanlara teşekkür ederim” dedi.

Kültür Müdürleri Yarhisar'ı Gezdi
Darıca, Çayırova, Başiskele, Dilovası, Gebze, İzmit, Kandıra, Körfez, Büyükşehir, Kartepe Belediyelerinin kültür müdürleri, Gölcük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Özkalaycıoğlu'nun eşliğinde Yarhisar Müze gemisini gezdi. Müze müdürü İlhan Akbulut'un rehberliği eşliğinde, iç bölmeler ve güverteler gezilerek, donanma ve savaş gemileri hakkında bilgi alındı. Müzenin açılış tarihi olan 27 Ekim 2006 tarihinden bugüne 143.300 kişinin ziyaret etmiş.

Mehmet Uzunoğlu’na umre dönüşü ziyaret
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Mehmet Uzunoğlu, geçtiğimiz günlerde Umre’ye giden Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu’nu evinde ziyaret ettiler. Ziyarette Umre anılarını paylaşan başkanlar, zemzem suyu ve hurma ikram edildi.
Perşembe Pazarı’na rampalı çözüm
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnaf ve vatandaşlardan gelen şikayet ve önerileri dikkatle değerlendirerek Perşembe Pazarı alanında düzenleme yaptılar. Perşembe Pazarı’nın Real Alışveriş Merkezi’ne bakan bölümünde, eski karayolları tesislerinin bulunduğu alana yapılan rampa, bu sorunu önemli ölçüde çözdü. Yapılan rampa trafik akışını bir hayli rahatlattı.
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Rusya’nın dörtte birinin ormanlarla kaplı olduğunu, bu alanın Türkiye’nin yüzölçümüne eşit olduğunu…# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR