Üvey evlat Basketbol!

MAKALEYİ DİNLE

Eskilerin unutamadığı bir şarkıdır, Hamiyet Yüceses pek yanık okudur: ‘ Gitti de gelmeyiverdi..!

Hangi branşına bakarsanız bakın, Kocaeli’nde spor alanında başarının doruğuna çıkmış branşlar tek tek gitmiş, bir daha geri gelmemiş!

Örneğin; Anlı şanlı Kocaelispor!.. Kim ne derse desin, Kocaelispor’un bugünkü durumu siyasi İNTİKAM hırsının eseridir! Müzesinde şampiyonluk kupaları olan, Avrupa da Kocaeli ismini ezberleten,4 büyüklere kök söktüren ve de Türk futboluna nice değerler kazandıran Kocaelispor’u, bu hale getirenler acaba utanıyor mu? Asla!.. Kocaeli’nde sporu sadece oy avcılığı vasıtası görenlerden böyle bir şey beklemek asla olamaz… Giden gelmiyor acep nedendir? Kocaelispor şa’şalı günlerini mazide bıraktı şimdi BAL liginde çırpınıyor… Onun elinden tutacaklarına onun üstüne KUMA (!) getirenler kına yaksınlar!.. Temennimiz Kocaelispor’un tekrar ayağa kalkması ve eski günlerine dönmesi…

Bu şehir de bir garip SPOR YÖNETİCİLİĞİ,ANLAYIŞI var; Şehri temsil eden kulüplere nedense SAHİP çıkmamak hastalığı!.. Adeta, ‘Aman bana ne!’ gibi tavır almalar, spor yapan kulüpleri bir nevi HAMULE (!) yani, YÜK olarak görüyorlar… Oy zamanı gelince kapılarını aşındırdıkları kulüplerin kapılarına KİLİT vurulmasını görmezden geliyorlar… Hani ne oldu Kocaeli’ndeki Basketbol takımlarına? Nerede 1.Türkiye Ligi’nde oynayan Kocaeli Basketbol takımı? Nerede Bayan Basketbol takımı?

Nerede, nerede, nerede ?.. Kimsenin umurunda mı? O zaman buyurun ;

Kocaeli’nin ŞİRİN ilçesi diye anılan KARAMÜRSEL Basketbolda bu yıl EBBL’de Kocaeli’ni temsil eden

şehrin tek takımı. Bu takım 5 maç oynadı… Kocaeli’ni temsil eden takımın 5maçından bir tekini izleyen Kocaeli yöneticilerinden biri var mı? Yok!.. Onu bırakın, ilçenin Belediye başkanı bile bu takımın kendi evinde oynadığı maçlara gitmiyor! Hepsinden vazgeçtik… Popolarını sıcak koltuklarından kaldırıp maçlara da gelmesinler.

Amma; Bu takım, hele hele BASKETBOL takımı ise bu takımda yer alan sporcular BASKETBOLCU ve fiziki yapı olarak 2 metrelik adamlarsa, bunların 15 kişilik minibüslerle iki büklüm 500-600 kilometrelik deplasmanlara  nasıl günü birlik gittiğini, sandviç ekmekle maça çıkıp geldiklerini düşünsünler!..

Kendileri şehir içinde bile MAKAM arabası ile seyahat edenler bu takımın halini bir görsünler. Kim kime, dım dıma, bir spor yöntemi ile yönetilen bir şehir Kocaeli. Giden gitti, kalan sağlar bizimdir diyelim bari şu gariban Karamürsel GK. Basketbol takımına hiç değilse BİRAZ destek verelim. Onlar bir avuç sporcu ve 2-3 yöneticisi vefakar hocaları ile Karamürsel’i değil 1,5 milyonluk KOCAELİ’ni  temsil  ediyor… Üstelik guruplarında Kırklareli,Yalova,Sakarya,Bursa gibi il takımları ile yarışıyor.

Kocaeli’nde sporu yönetenler, ağalar, babalar Milletvekilleri, Bakanlar…

Kocaeli’nde ÜVEY EVLAT BASKETBOL’un son temsilcileri (EBBL’deki)…

Kocaeli spor’u adına bu takım, ilgililerden SADAKA değil DESTEK bekliyor!..

Tabii ki; anlayana SAZ, anlamayana DAVUL-ZURNA az!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

knn - esrar olayı noldu merakla bekliyouzzz

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:45
03

K.mursel li - Çok doğru yazmışsınız.Kelaminize sağlık Spor nedense kulak arkası ama iş öyle değil . bizm sesimizden anlayan biri çıktı sonnda

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:45
02

ferideee - Esrarla yakalan partilinin ismini aciklicaktiniz

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:45
01

xmen - neoldu mevzu değişti !!!!!!!!!

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR