AKP’li Zeki Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ne görüştü?

MAKALEYİ DİNLE

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Çayeli Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Kasırga’nın amcası Ferhat Kısırga geçtiğimiz hafta vefat etmişti.

Bilindiği gibi Fahri Kasırga, bir dönem Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı da yapmıştı.

Sonrasında yıldızı hızla parlayarak bu seviyeye geldi.

***

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, önceki gün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na giderek Kasırga’ya başsağlığı diledi.

Bilindiği gibi Aygün, Mahmut Civelek’ten önce il başkanıydı…

İsmi herhangi bir şaibeye bulaşmadı…

Gelenek bozulmadı…

Aygün de 2011 seçimlerinde aday gösterildi ve Ankara’nın yolunu tuttu…

***

Aygün için bu dönem aday gösterilmez diye iddialar var..

Aygün’ün bu dönem pasif bir milletvekilliği yapıldığı iddiaları var..

Aldığımız bilgilere göre Aygün, Fahri Kasırga’ya başsağlığı dilmedikten sonra hemşerisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 10 dakika görüşmüş…

***

Bu görüşmede neler konuşulduğunu bilmiyoruz.

Ama muhtemelen Erdoğan, Kocaeli’nin durumunu Aygün’e sormuştur.

Aslında bu dönem Zeki Aygün’ün tekrar aday gösterilmeyeceği yönünde güçlü iddialar var.

***

Aygün’ün Erdoğan ile görüşmesinden sonra  dengeler değişebilir.

Zira, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kolay kolay kimseye randevu vermez, kolay kolay kimse ile yüz yüze görüşmez…

Aygün’e randevu verdiğine göre, Aygün’ü önemsiyor… 

Aygün, listenin üst sıralarında yer alırsa kimse şaşırmasın…

Aygün’ün bu görüşmesi, milletvekili aday adayları arasında kartların yeniden karılmasına neden oldu gibi… 

 

Baro Balo’yu iptal etti

Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, yazılı bir açıklama yaparak Hukuk Balosu’nun iptal edildiğini açıkladı. Gökçe’nin açıklaması şöyle; Avukatlar Günü münasebetiyle 04 Nisan 2015 tarihinde The Ness Hotel’de yapılacak olan Hukuk Balosu,  İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31.03.2015 tarihinde yapılan terör saldırısı sonucu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi nedeniyle Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu kararı ile iptal edilmiştir.

 

MFÖ konseri iptal edildi

İstanbul Adalet Sarayı’nda gerçekleşen menfur olay sonucunda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi Türkiye’yi yasa boğdu. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Nisan Pazar günü 8.’si düzenlenmesi planlanan Lale Festivali’nde MFÖ Konseri, ileri bir tarihe ertelendi. Saat 17.30’daki Lale Festivali’nin En Güzel Lale Yarışması bölümü ise devam edecek.

 

Düşmana fırsat vermeyelim!

AKP Milletvekili aday adayı Tülay Çırak, kendi sosyal paylaşım sitesinden Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz şehit edilmesine değindi. Vatan topraklarına sahip çıkmak adına mücadele içerisinde olduklarını belirten Çırak, ‘düşmana fırsat vermeyelim’ dedi. Terör elbette kınanmalı, ama terörist saldırılar olmadan, daha önceden önlemler alınmalı.

 

Doğan, Fransa’da Türkiye’yi temsil etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, asil üye olarak Fransa’nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler asamblesinde Türkiye’yi temsil etti. Strasbourg’daki toplantıya Doğan’ın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığında bazı belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin de bulunduğu 12 kişilik heyet katıldı. Toplantıda Türkiye’nin Amerika ve İngiltere’yle birlikte dünyada en çok yardımı yapan üç ülkeden biri olduğu belirtildi.   Doğan, ‘Yapılan insani yardımın nüfusa oranlanması halinde ise ülkemizin dünya da en fazla yardım yapan 1. ülke olduğu da tüm dünyaya duyurulmuş oldu” dedi. 

***

Doğan, Fransa’da bulunduğu süre içinde, genel seçimler için ilk defa kurulan Strasburg’daki Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti. Doğan, Fransa’da yaklaşık 70 bin seçmenin oy kullanacağı Haziran seçimleri için partilerle değerlendirmelerde de bulundu. Yurt dışındaki vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yeterince ilgi göstermemişlerdi.

 

 

Yahya Kaptan’da köpek sorunu!

İzmit Belediyesi yetkilileri, Yahya Kaptan Mahallesi’nde oluşturulan beslenme noktası sayesinde başta sokak köpekleri olmak üzere sahipsiz hayvanların aç kalmayacağını böylelikle  hayvanların saldırganlığının da azalacağını kaydettiler. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER) Başkanı Gonca Çelik Ketenağ da uygulama merkezine giderek İzmit Belediyesi Veteriner hekimi Gökhan Kılıç da bilgi aldı. Tamam bu uygulama güzelde, sokak köpekleri yüzünden Yahya Kaptan Mahallesi’nden sürekli şikayet alıyoruz. Bu soruna biraz daha kalıcı çözümler lazım diye düşünüyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR