Bakan Işık’tan gelen yazı ve benim cevabım!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Dün gazetemizin 1’nci sayfasında “Sel mağduru Ayşe teyze Bakan Işık’a isyan etti!” başlıklı bir haber yaptık. Haber şöyleydi: “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile birlikte Eşme'de yaşanan sel felaketi sonrasında yapılan çalışmaları ve Cengiz Topel Havaalanı'nda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Işık, Eşme’de incelemelerde bulunurken mahalle sakinlerinden 85 yaşındaki Ayşe Kalaycıoğlu, kendisine feryat etti.

 

SEL FELAKETİ MAĞDURU

Eşme’deki iki sel felaketinden de zarar gördüğünü, eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini, kimseden yardım alamadığını söyleyen Ayşe teyze, son çare olarak derdini Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in olduğu ortamda Bakan Fikri Işık’a anlattı. Ayşe teyzeyi dinleyen Işık, gerekenin yapılacağını söyledi.”

 

***

 

Haberimiz böyleydi…

Dün haberle ilgili Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden bir mail geldi.

Maili birlikte okuyalım;

 

BASIN AÇIKLAMASI:

24.09.2015 günlü yerel Kocaeli Gazetesi'nin birinci sayfasında yer alan "Sel Mağduru Ayşe Teyze Bakan Işık'a isyan etti" başlığıyla yer alan haber, kamuoyunu yanıltmayı amaçlayan maksatlı ve tamamen asılsızdır. Kurban Bayramı arifesinde Eşme'de incelemelerde bulunan ve hemşehrileriyle bir araya gelen Sayın Bakanımız Fikri Işık, 65 yaşındaki Ayşe Kalaycıoğlu ile yakından ilgilenerek sohbet etmiş, kendisiyle bayramlaşmış, yaşlı teyzenin ne bir talebi ne de bir isyanı olmuştur.

Sayın Bakanımız Işık, Ayşe Kalaycıoğlu'nun bayramını tebrik ettikten sonra, yaşlı teyze de Sn. Bakanımıza dua ederek iyi niyet temennisinde bulunmuştur.

Hal böyleyken basın meslek ilkelerini hiçe sayarak yalan haber yapan Kocaeli Gazetesi'nin, Sayın Fikri Işık'ın yasal hakları saklı kalarak, yaptığı yanlışı ilerleyen ilk sayısında düzeltmesini arzu ediyoruz.”

 

***

 

Bakanlıktan gelen açıklama böyle…

Değerli okurlar;

Haberi yapan muhabirimiz, Ayşe Teyze’nin sıkıntısını dile getirdikten sonra Bakan Işık’tan yardım istediğini söyledi. 

Ayşe Teyze, iki sel felaketinde mağdur olmuş, eşyaları kullanılamaz hale gelmiş. Kendisine kimse yardımcı olmamış…

Ayşe Teyze de Bakan’dan yardım istemiş.

Bakan Işık, haberimizi yalanlayacağına, Ayşe Teyze ve buna benzer mağdur olan vatandaşlara Devletin yardım elini uzatsa, biz de böyle haberler yapmak zorunda kalmasak daha iyi olmaz mı?

 

***

 

Yukarıda haberimizi verdim, aşağıda Bakanlıktan gelen açıklamayı yayınladım.

Yorumu siz değerli okurlara bırakıyorum…

 

MHP’li Hilal Elmas'ın aday gösterilmemesi!

MHP Kocaeli Milletvekili sıralamasında ilk iki (Saffet Sancaklı ve Lütfü Türkkan) hariç hepsinin yeri değişmiş durumda. 7 Haziran seçimlerinin en dikkat çeken ismi kuşkusuz Avukat Hilal Elmas olmuştu. MHP'de genellikle ilk sıralara erkeklerin gelmesine alışan insanlar,  3. sırada genç bir bayan avukat görünce şaşırmıştı. Tabi kamuoyu da şaşırmıştı. Şaşırmanın yanında bir heyecan da meydana getirmişti. Hilal Elmas, Genel Başkan Bahçeli'nin gözüne girmişti ki onu üst sıralardan aday göstermişti. Kendisi de buna laik olmak için çalıştı. Bunu herkes gördü. Ama Elmas, 1 Kasım listesine konmadı. Umarım bu geçici bir şey olur, erken seçim hali olduğu için olağan dışı bir durum olur da, bir sonraki seçimlerde Hilal Elmas daha üst sıralardan aday gösterilir. Gelecek vaat eden bir kadın Kocaeli'ye gerçekten büyük hizmetler edebilir.

 

 

AKP’li Katırcıoğlu Akça Koca’yı unutmadı

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, mezarı Kandıra Babatepe'de bulunan Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin silah arkadaşı ve Kocaeli Fatihi Akçakoca Bey'in mezarını ziyaret ederek dua etti. Bizanslılara karşı vermiş olduğu üstün mücadele ile tarihe geçmiş olan Akçakoca Bey, hem bir komutan, hem de bilge olarak bilinir. Akçakoca Bey, Orhan Bey'in Şehzadeliğinde Lalalık yaptı, fetihlerde yanına alarak savaş deneyimi kazandırdı. Anıt Mezarı, Kocaeli'nin Kandıra ilçesindeki Babadağ'da bulunmakta…

 

 

SP’ye şans verin!

SP İzmit İlçe eski Başkanı Mustafa Can, 1 Kasım seçimleri öncesinde seçmene çağrıda bulundu. Can, 7 Haziran seçimleri sonrasında ortaya çıkan tabloyu değerlendirirken, diğer taraftan 1 Kasım seçimlerinde SP’nin mecliste olması gerektiğini vurguladı. İşte Can’ın değerlendirmesi;  7 Haziran’da Saadet mecliste olsaydı, şuanda hükümet kurulmuş erken seçim diye bir gündem olmazdı. Bir de emeklilerimizin maaşlarına bir maaş bayram ikramiyesi yatmış olurdu. Nereden mi bulacaktı? 7 Haziran’dan beri ülkemizin kaybettiği maddi imkanları seçim için harcanan paraları halkımıza aktaracaktık. Bu kadar basit bunu yapacak irade ve maya milli görüşte ve Saadet Partisi’nde var. Bize güvenin fırsat verin ülkemize hizmet edelim. Huzur ve birlikteliğin en üst seviyelerde yaşandığı kardeşlik hukukuna yarasan nice mutlu bayramlar dileğiyle.”. Can’ın açıklaması böyle. Can, seçmenden bir şans istiyor, bakalım seçmen 1 Kasım’da SP’ye nasıl bir şans verecek?

 

 

Türkiye, Suriye oymayacak!

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, ilçede yaşanan gerginlikten dolayı herkesi sağduyuya davet etti. Bazı gruplar arasında kavganın basit nedenlerden çıktığını ve yanlış anlaşılmadan ötürü oldukça büyüdüğünü belirten Alp, “Ülkemizde insanlar arasında etnik çatıştırma çıkartılmaya çalışılıyor, ama ben her zaman söylüyorum Türkiye asla Suriye olmayacak. Kürt kardeşlerimiz ile bizim aramızda hiçbir sorunumuz yok. Halkımız PKK ile Kürt kardeşlerimizi ayırt etmeli. PKK’nın amacı Kürt ile Türk’ü karşı karşıya getirip çatıştırmak. Fakat buna duyarlı halkımız asla izin vermeyecek” dedi. Alp’in dediği gibi elbette Türkiye’nin Suriye olmasını istemeyiz, ama maalesef AKP’nin yanlış politikaları yüzünden bu duruma geldik. AKP’nin tek hedefi 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmak. Gerisi teferruat…

 

 

 

 

 

 

Kandıra’da okul açılımı

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Kandıra’da fiziki şartları uygun olmayan okullarda yenileme talimatı veren Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Öğrencilerimizin modern ve hijyenli ortamlarda ders görmesini sağlayacağız” dedi…  Çalışma kapsamında Kandıra İmam Hatip Orta Okulunda düzenleme ve yenileme çalışmalarına start verildi. Okul en kıza zamanda yeni eğitim dönemine hazır olacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR