Yılın Yerel Yöneticisi: Toltar!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli’nin en sıkıntılı ilçelerinden biri Dilovası’dır…

Çarpık bir kentleşme var…

İlçenin içinden geçen Dilderesi, evlere şenlik…

İlçede sanayi almış başını gitmiş…

Hava kirliliği had safhada…

Kanser riskinin en çok yaşandığı yerlerin başında geliyor…

İzmit’ten Gebze’ye giderken, gözünüzü kapatsanız,  gelen koku sonrasında Dilovası’ndan geçtiğinizin farkına varırsınız…   

 

**

 

Dilovası’nda bu kadar sıkıntı varken, Kayresi’de yayın yapan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı yılın başarılı yerel yöneticileri ödülüne layık gördü… Dergi, etkinliği bu yıl altıncı kez yapıyor…

 

**

 

AKP’li Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, aldığı ödülle ilgili bir değerlendirmede bulundu; “Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl altıncısı gerçekleşen, Metropol İlçeler Kategorisinde "Yılın Yerel Yöneticisi" ödülünü bizlere layık gören, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi'ne Dilovalı hemşerilerim,çalışma arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim. Yaşanabilir Yeni Dilovası için Yeni Yılda, Yeni Hizmetlerle "Durmak yok, yola devam" dedi.

 

**

 

Belediye Başkanı Ali Toltar, Belediyeler birliğinin seminerinde olduğu için ödül programına  katılamadı.  Belediye Başkanı Ali Toltar’a verilen ödülü, Belediye Başkanı Ali Toltar adına Başkan Yardımcısı Fazıl Polat, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz’dan aldı.

 

**

 

Ali Toltar, 30 Mart 2014’te yapılan seçimlerde belediye başkanı seçildi.

Dergi, hangi kıstasa göre Toltar’ı Yılın Yerel Yöneticisi yaptı bilmiyorum…

Dilovası Belediyesi, bu ödülü hangi kıstasa göre aldıklarını bize iletirlerse, biz de sizinle paylaşırız.   

 

 

Alpaslan Seymen’in hindi dolmasını afiyetle yediler

Kandıralılar Derneği eski Başkanı Ahsen Okyar, hemşerisi Alpaslan Seymen’e hindi için teşekkür etti. Okyar, konuyla ilgili şunları ifade etti, “Muhasebe ofisimizde yılsonu işlemleri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürürken bulunduğumuz apartmanın giriş zili çaldı. Bir dakika geçmeden asansör kapısı kapanmasına müteakip, bizim ofise elinde ağırca ve irice bir paketle bir misafir içeriye girdi. Hemşerim Alpaslan Seymen kardeşimin de selamını söyleyerek paketi bıraktı ve büromuzdan ayrıldı. Akşam vakitlice eve geçtim. Eşim hanımefendi paketi açtığında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi büyük ve nefis bir hindi dolması ile karşılaştık. Hemen ailenin en şirini 3 aylık Mete Küçük’ün anne, baba ve Efe abisi ve ortanca kayınbiraderim Hasan Baykara’nın evi arandı. Ailece akşama ziyafete davet yapıldı. Ekip tamamlanınca akşam yemeği için masaya geçtik. Sofrada kalabalık gurubumuza ve gayret etmemize rağmen nefis Hindi Dolmasını bitiremedik.

Kandıra’da yetiştirilen en önemli yılbaşı yemeklerinden biri olan hindi dolmasını gönderen cömert insan, Kocaeli’nin kendi ve çevresi ile barışık en renkli şahsiyeti Alpaslan Seymen kardeşime ailece teşekkürlerimizi sunuyoruz” Ahsen Okyar, Cem Küçük, A. Efe Küçük, Berkalp Talha Baykara kestaneli hindi dolmasını afiyetle yediler.

 

Kuruçeşme’de budanan ağaçlar tehlike yarattı

Gazetemize mail gönderen okurumuz, Kuruçeşme Renault servisi önünde yaşanan bir sorunu dile getirdi. Birlikte okuyalım; “Kocaeli gazetesi olarak duyarlı olduğunuzu düşünerek bu resimleri size yolladım. Cuma gününden beri Reno servisinin daracık yolu ve yayalar için yapılan bankete Reno servisinden pervasızca ve vatandaşın canını tehlikeye sokacak şekilde budanan ağaçlar yola atılmış. Resimde çok net görülmektedir. Ayrıca belediye de pazar akşamına kadar müdahale etmedi. Bu karda insanlar yürüyerek Kuruçeşme’ye gidip gelmekte. Takdirlerinize ve duyarlılığınıza sunuyorum. İnşallah haber değeri vardır. Saygılarımla.” Okurumun görüşleri böyle. Kimsenin kimseyi mağdur etmeye hakkı yok. Eğer Reno servisi görevlileri budanan ağaçları yola atmışlarsa, büyük yanlış yapmışlar.

 

Kalkan bereketi

Şiddetli kar yağışları birçok olumsuzluğa neden olmasına rağmen balıkçıların yüzünü güldürdü. Değirmendereli balıkçılar, Kalkan bereketinden son derece memnunlar. Yakaladıkları Kalkan balıklarıyla objektiflere poz veren Değirmendereli balıkçılar, uzun zamandır görülmeyen Kalkan balıklarının karla birlikte Değirmendere’ye akın etmesinden son derece memnunlar. Balıkların kulağına kar suyu kaçtı. Yani şu sıralar balıklar oldukça lezzetli.

 

 

Ellibeş’in Ilıca sevdası

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Roma dönemine ait bin 800 yıllık kalıntıların da bulunduğu alandaki Yazlık Ilıca Termal Tesisi’nin daha sağlıklı hizmet vermesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Sık sık Ilıca’ya giden  Ellibeş, Burayı daha yaşanabilir, daha sağlıklı hale getirebilme çabasındayız” dedi. Ellibeş ayrıca Ilıca’nın 2. yüzyıl Roma döneminden kaldığını, aynı döneme ait bazı başka yapıların da bölgede korunduğunu söyledi. Belediyenin faaliyete geçirdiği Ilıca, gerçekten de bölgeye büyük bir hareketlilik kazandırdı. Turizmin gelişmesine katkı sağladı.

 

 

Dersimiz buzağı!

İzmit Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köylerde bilinçlendirme eğitimleri veriliyor.  Şimdiye kadar 21 köyde başta tarım ve hayvancılık olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirme eğitimleri verildi. 22. eğitim Yenice Köyü’nde verildi. Veteriner hekim Gökhan Kılıç, buzağı ve beslenmesi konusunda köylülere eğitim verdi. Aslında güzel bir uygulama. Köylülere belirli konularda eğitim verilmesini önemsiyorum.

 

Görme engelliler için satranç etkinliği

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Hür Gör Görme Engelliler Spor Kulübü işbirliği ile, görme engelliler arasında satranç etkinliği düzenlenecek. 10 Ocak Pazar günü 09.00-19.00 saatleri arsındaki etkinliğin Belsa Plaza 9. katta yapılacağını söyleyen yetkililer” görme engelliler satranç dostluk karşılaşmasına katılmak isteyenler 7 Ocak Perşembe günü saat 17.00’ye kadar Belsa 4. kattaki Kültür Müdürlüğü Sosyal İşler Birimine başvurabilirler” dediler.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR