Barbaros Mahallesi için yeni formül müjdesi

MAKALEYİ DİNLE

Tüpraş ve çevresindeki gaz dolum istasyonlarına yakınlığıyla bilinen Körfez Barbaros Mahallesi (Samsun Mahallesi) 2002 yılından beri kaldırılmayı bekliyor.

Değişik formüllerin uygulanmak istendiği bölgede nedense çözüm yıllarca bulunamadı.

 

Sanayi alanından, konut alanına çevrilen ve imar yasağının bulunduğu söylenen mahallede yaşayanlar evlerine çivi bile çakmadı.

Bu yıl kalkacak, önümüzdeki yıl kalkacak deyip evlerini kaderine teslim ettiler.

 

Erhan Yenilmez, Yunus Pehlivan dönemlerinde çözülmeye çalışılan sorun için hemen her secim dönemi bir proje geliştirildi.

Sorunun çözümüne en fazla ise geçtiğimiz yerel seçimlerden önce yaklaşıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgenin istimlak edilmesiyle ilgili TOKİ’den 198 daire satın aldı. Daireler 2015 yılında tamamlanacak.

Daireler Barbaros Mahallesi için satın alınmıştı. Bakanlık görevlileri gelerek Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde konuyla ilgili bir toplantı yaptı.

Mahalleliye durumu anlattı ve mahallelide kendi durumunu bakanlık görevlilerine aktarıldı.

Bu yapılan ilk görüşmeydi ve ikinci görüşmeden konunun neticelendirilmesi için toplantı sona erdirildi.

Ama o günden sonra 17 Aralık süreci yaşandı, Çevre ve Şehircilik Bakan’ı değişti. Bakanlığın öncelikleri de…

Mahallenin sorunu dün bir kez daha gündeme getirildi.

Nerede mi?

Körfez Belediye Meclisi’nde

CHP’li Engin Taşdemir, bölgedeki sorunu hatırlatarak, son gelinen süreci Başkan Baran’a sordu.

İsmail Baran’da “Toki evlerinden vatandaşlara verilecekti, bölge halkımız rakamları yüksek buldu ve yine bir çözümsüzlük sürecine girdi. Şimdi o bölge halkına inşallah biz yakın zamanda yeni bir projeyle mahallelinin huzuruna gideceğiz. Ümit ediyorum ki bizim projemizi kabil edecekler ve kronikleşen bu sorunu çözmüş olacağız. Ümit ediyorum bizim dönemimizde bu sorun giderilecek, bizde mutlu olacağız” dedi.

 

Baran iddialı konuştu, hazırlattığı projeyi şimdilik açıklamayan Başkan Baran, “Bu işin çözümü bizim dönemimizde yaşanacak” dedi.

Baran’ın verdiği bu müjde bölgede yeni bir heyecana neden oldu. Ancak TOKİ konutlarıyla ilgili konunun çözümsüzlük sürecine girdiğini öğrenen bölge sakinleri biraz da karamsarlığa kapıldı.

Başkan Baran’ın verdiği müjdeli aç ıklamaya göre, gündeme yeniden taşınan Barbaros Mahallesi ile ilgili sorun 2015 içerisinde çözüleceğe benziyor.

 

Aydın Ünlü sabahı sabah etmiş

MHP’de kongre süreci başladı. Bu hafta iki kongre yaşanacak. İlk kongre İzmit ilçenin… Cumartesi günü İzmit İlçe seçimlerini tamamlayacak olan MHP’de Pazar günüde Gölcük ilçesinin kongresi yapılacak.

Kongre hazarlıklarıyla ilgilenen Aydın Ünlü ise birkaç gündür uykusuz geçeler geçiriyormuş.

Dün sabah kendisini aradım, cebini açmadı. Uyuduğunu tahmin ederek iki kere çaldırıp kapattım. Arada bir iki saat geçti tekrara aradım.

Bu defa açtı telefonunu ama uykulu bir ses tonuyla.

Meğersem Aydın Başkan, kongre hazırlıkları yüzünden sabaha kadar uyumamış, sabaha karşı yatmış. Anlaşılan MHP’lilere bu ay uyku haram…

 

Marmara'da Nöroloji-Psikiyatri Uzmanı Dr. Yunus Dursun görevine başladı

Fiziki şartlarını genişlettikten sonra kadrosunu da zenginleştirmeye çalışan Özel Marmara Hastanesi, bünyesine yeni bir doktoru daha aldı. Nöroloji ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Yunus Dursun, görevine başlayarak hasta kabulüne başladı. Bu güne kadar çeşitli bölgelerde ve illerde ki hastanelerde vazife yapan Dr. Yunus Dursun, Körfez'e 1,5 yıl çalışmış olduğu Malatya Medipark Hastanesi'nde geldi. 3 çocuk babası olan Dr. Yunus Dursun, Ankara Tıp Fakültesi'nde tahsilini ve ihtisasını yaptı. Karadeniz Bölgesi hastanesinde 36 yıl vazife yapan Dr. Yunus Dursun, 4 yılda Şanlıurfa Ortadoğu Hastanesi'nde görev yaptı. Sinirler ve kaslardan alınan elektriksel sinyallerin yazdırılması anlamında olan EMNG ve Uyku bozukluklarının teşhisi ve tedavini amaçlayan Akredite PSG alanlarında da uzman olan Dr. Yunus Dursun, nöropsikoloji alanında ülkemizin sayılı doktorlarından olduğu belirtiliyor. 

 

Evin Restaurant’tan şikayet var

Bayram İlker Emir isimli bir vatandaşımız Trabzon’dan gelen konuklarını ağırlamak için Evin Restaurant’a gitmiş. Gitmiş gitmesine ama gittiğine gideceğine pişman olmuş. 2 Aralık Salı günü gittiği restaurantta başına neler gelmiş neler.

Trabzon'dan gelmiş olan misafirim ve amcam ile birlikte lahmacun yemek için Evim Restauranta gittik.Plastik salata tabağına salatamızı ve lahmacunlarımızı aldıktan sonra yerlerimize oturduk.Bir iki ısırık aldıktan sonra salatada fark ettiğim çekirge benzeri bir böcek vardı. Bu mevsimde olması şaşırtıcı…

Hemen iş yeri sahibi veya yöneticisi ile görüşmek istedim.İşyeri sahibi yerinde olmadığından mekanın sorumlu kişilerinden uzun boylu bir bayan ile görüştüm. Kendisi bizden özür diledi telafi edeceğini söyledi. Kendilerini tüm gerekli müdürlüklere hatta mahkemeye vereceğimi beyan ettim.Bayan ısrarla bunu telafi edeceğini, işletmelerinde denetim sağlandığını söylese de kamuoyunun bu hatasını bilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Evin Restaurant’ın daha dikkatli olmasını gerekiyor. Umarım benzer bir şikayete tekrar rastlanılmaz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR