Hangisi Recep Tayyip Erdoğan? Dünkü mü, bugünkü mü?

MAKALEYİ DİNLE

 

                                       

Siyasette “çizgi” önemlidir.

Bir “yol” belirlersin, o “yol”da yürümeye devam edersin.

“Değerler” ini ortaya koyarsın, zikzak yapmadan o değerler üzerinden siyaset yaparsın.

Kaybedeceğini bilsen bile, değerlerine toz kondurmazsın.

Siyasette…

*“Söylediğin sözlere sahip çıkma”…

*Sorumluluk paylaştığın kişi ve çevrelere vefa gösterme…

*Sıkışınca, olumsuzlukların suçunu başkalarının üzerine atmama…

*Yapılan hataları, işlenen suçları itiraf etme…

*Ayağını yerden kesmeme…

*Yalan söylememe, hileye hurdaya başvurmama…

*Gerektiğinde kamuoyundan özür dileme…

Çok önemlidir.

Bunları yapmıyorsanız, başınız eninde sonunda belaya girer.

Bunları neden yazdım?

Yaşadığımız şu siyasi olaylara bakın!

Ve siyasetin baş aktörlerine…

“Dün”ü dünde bıraktılar, bugün başka şeyler söylüyorlar!

Dün “ak” dediklerine, bugün “kara” diyorlar…

Dün, Fethullah Gülen ve Hizmet Grubu’nu göklere çıkarıyorlardı, bugün yerlerde süründürüyorlar.

 

 

Başbakan Erdoğan, dün ne diyordu?

                                               ******

*”Gurbet hasrettir. Hasretin bedeli çok ağırdır. Biz şimdi gurbette olup da vatan topraklarının hasreti içinde olanları artık aramızda görmek istiyoruz. Gurbet aynı zamanda garipliktir. Onun için biz garipliğe tahammül edemeyiz. Diyoruz ki, bu sıla hasreti artık bitmelidir. Bitsin istiyoruz. (On binlerce kişiye hitap ederek…) Doğrusu ben şu andaki tavrınızla hep birlikte bu hasretin bitmesini istediğinizi anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyorum…”- (12 Haziran 2012 tarihinde Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreninde yaptığı konuşmadan)

*”Zaman Gazetesi, tarihi dönüşüm sürecinde çok önemli rol oynamıştır. Bu gazeteye 1986’dan beri emek veren herkesi tebrik ediyorum. 35 ülkede 10 farklı dilde yayın yapan Zaman gazetesini de tebrik ediyorum.

Bu gazete ateşlerde açan bir çiçektir. Müdahalelere çanak tutmayan, psikolojik operasyonlara selam durmayan, emir-komuta zinciri içerisinde başlık atmayan, zor zamanlarda hakkı hukuku ve demokrasiyi savunan tüm yazarlarını buradan selamlıyorum.

Zaman sadece bir gazete olmadı. Bu toprakların sesi ve nefesi olarak Türkiye’nin son 25 yılına şahitlik yaptı. Çeyrek asrın kaydını tuttu. Bir rüzgâra kapılıp gitme yerine bu ülkenin rüzgârına güç kattı.

Anadolu’nun hissiyatını Zaman dile getirdi. Sosyal sorumluluğu hakkıyla yerine getirerek temiz gazeteciliği ve meslek ahlakını yücelterek genç gazetecilere örnek teşkil etti.”-(Cemaate ait Zaman Gazetesi’nin 2011 yılındaki 25. kuruluş yıl dönümünde yaptığı konuşmadan)    

 *”Kurulduğu andan itibaren televizyon yayıncılığımıza farklı bir boyut kazandıran Samanyolu televizyonunun 20. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, kuruluşta emeği geçenlere ve tüm çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle etkinlik kapsamında muhterem Fethullah Gülen’in gönül yolculuğunu anlatan Kırık Mızrap eserinin güzide sanatçılarımız tarafından musiki eşliğinde yorumlanacak olmasını da heyecan verici bulduğumu ifade etmek isterim.

Muhterem Fethullah Gülen’e, gönül telinden süzerek inşa ettiği tüm o mısralar için, o mısraları musiki ile buluşturarak farklı bir güzellik katan sanatçılarımıza da emekleri için ayrıca teşekkür ediyor, ellerine, dillerine, gönüllerine sağlık diliyorum.

Samanyolu televizyonunun başarılı yayıncılık anlayışını bundan sonra da kesintisiz sürdüreceğine yürekten inanıyor, ilkeli, ahlaklı, dürüst yayıncılık anlayışıyla demokrasimize katkılarının devamını diliyorum…”

                                                                              *******

Başbakan Erdoğan, çok eski değil daha birkaç yıl önce, Fethullah Gülen ve Hizmet Grubu hakkında böyle güzel ve övgü dolu sözler söylüyordu.   

 

 

Başbakan Erdoğan, bugün ne söylüyor?

                                               ******

Şimdi de Başbakan Erdoğan’ın Fethullah Gülen ve Hizmet Grubu hakkında bugün söylediklerine bakalım!

*”Ey hoca, eğer yanlışın yoksa Pensilvanya’da durma. Siyaset yapacaksan meydanlara çık. Bu ülkenin huzurunu bozma.”

*”Bunların inine gireceğiz ve bunları oradan çıkaracağız. Bu ülkenin ulusal güvenliğini koruma görevimiz var. Türkiye’nin mahrem, gizli konuşmalarını dinlemiş ve bunları birilerine servis etmişler.”

*”Adı paralel yapı olan virüs bizi bölmek için ortaya çıktı. Ama başaramayacaklar. Onlar dedikodu üretecekler. Onlar montajcı, montajcı…”

 *”34 yıldır bu çark çalışıyor ve şu anda zirve yaptılar. Bu zırvalık projesini başarılı bir şekilde uyguladılar. Bunlarda bir de şu var. Bunlarda takiyye meşrudur, yalan meşrudur, iftira meşrudur, fitne meşrudur. Yani amaca ulaşmak için, gayeye ulaşmak için her yol meşrudur. Bu bir dini örgüt değildir, dini cemaat hiç değildir. Tamamen siyasi bir örgüttür ve bu örgütün içerisinde casusluğa varıncaya kadar her şey vardır.”

                                                                              ********

Yukarıdakiler bir iki örnek…

Televizyonu her açışınızda, Erdoğan’ın, Fethullah Gülen’e bağırıp çağırdığını, tehditler savurduğunu görüyorsunuz.

Ve hayretinizi gizleyemiyorsunuz…

Recep Tayyip Erdoğan, hangisi?

Dünkü mü, bugünkü mü?

                                                              

 

   

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR