Durağı var, Otobüsü yok, bilin bakalım bu hangi köy?

MAKALEYİ DİNLE

Karamürsel’e bağlı Nusretiye köyünün filmlere konu olacak bir özelliği varmış.

Köyün otobüs durağı var, ama otobüsü yokmuş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zamanında Nusretiyelilerin yararlanması için köye otobüs durağı konmuş.

Ancak durakta yeller esiyor, in cin top oynuyormuş.

Çünkü köylünün Karamürsel’e gitmesi ve ilçeden köyüne geri dönmesi için herhangi bir otobüs hattı, ya da minibüs hizmete sokulmamış.

Haliyle durak Nusretiyelilere Nusretiyeliler de durağa bakıyormuş.

**

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan durağı olan ama toplu taşıma hattı olmayan köyü Meclis gündemine taşıdı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Önergesinde durağın hangi amaçla köye konulduğunu soran Türkkan, “Nusretiye Köyü ile köye bağlı Değirmenler Mahallesi arasındaki 100 metrelik bağlantı yolu bugüne kadar neden açılmamış, köylü merkez köyüne gitmek için 6 kilometre yol yürümek zorunda bırakılmıştır” sorusuna da yanıt istedi.

**

Türkkan’ın soru önergesi şöyle;

TBMM BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

**

1-Kocaeli Karamürsel’e bağlı Nusretiye Köyü’ne köylülerin yararlanması amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs durağı konulmasına rağmen bu köye bir otobüs hattının verilmemesinin gerekçesi nedir, durak ne amaçla konulmuştur?

2-Köylünün Karamürsel’e giderken ve ilçeden köyüne geri dönerken sıkıntı yaşamaması için herhangi bir düzenleme yapılacak mıdır?

3-Nusretiye Köyü ile köye bağlı Değirmenler Mahallesi arasındaki 100 metrelik bağlantı yolu bugüne kadar neden açılmamış, köylü merkez köyüne gitmek için 6 kilometre yol yürümek zorunda bırakılmıştır?

4-Nusretiye Köyü ile köye bağlı Değirmenler Mahallesi arasındaki bağlantı yolunun açılması için herhangi bir çalışma yapılacak mıdır, bu çalışma ne zaman gerçekleşecektir?

5-Suludere, Safiye ve Nusretiye Köyleri’ni birbirine bağlayan yolun açılması düşünülmekte midir, bu ne zaman gerçekleşecektir?

**

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkan’ın soru önergesini okudunuz. Bakalım İçişleri Bakanlığı Türkkan’ın bu soru önergesine ne cevap verecek. Türkkan, önergeye gelecek cevabı bize gönderirse, biz de kamuoyu ile paylaşırız.

 

Can Turan’ın başarısı ailesini çok mutlu ediyor

Çetin Turan adlı okurumuz gazetemize mail gönderdi. Oğlu Can Turan’ın başarılısı bizimle paylaşmak istedi. Çetin Bey’i dinleyelim; “Oğlum Can Turan, 4 yaşında iken Kipa’nın düzenlemiş olduğu geleneksel 23 Nisan resim yarışmasında 5-12 kategorisinde Derince’den katıldı. Yarışmada Kocaeli birincisi oldu, ödül olarak pad kazandı. 5 yaşında bu yıl düzenlenen yarışma da ikinci kez Kocaeli birinciliğini kazandı. 5-8 yaş kategorisinde de  ülke birinciliği kazanarak ödül olarak Paris Disneyland Tatili kazandı. Can Turan şimdi 6 yaşındadır. Sevincimizi ailece sizlerle paylaşmak istedik. Saygılar.” Ben de Turan ailesinin mutluluğunu sizlerle paylaştım.

 

Üzülmez moral verdi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez önceki gün meclis üyesi Hikmet Çelebi ile Suadiye’de hasta ziyaretinde bulundu. İlçe sakinlerinden Yusuf Satır’ı ziyaret eden Üzülmez, acil şifa dileklerinde bulundu.

 

Engelli yoluna ‘engel’ olmayın 

İzmit’te engelli yollarını işgal eden araç sürücüleri hakkında yasal işlem yapıyor. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kentin çeşitli yerlerinde bulunan engelli yolların, engeli vatandaşların rahat ve güven içinde kullanımı için yapıldığını belirterek, “Engelli yolunu işgal eden araçlar çekiciyle çekilip  sürücüler hakkında da cezai işlem yapılıyor” dediler.

 

Muhtar Yılmaz’dan Belediyeye teşekkür

Gölcük Belediyesi temizlik timleri Piyalepaşa Mahallesi 585. ve 455. Sokak başta olmak üzere diğer yan sokaklarda özellikle yabani ot temizliği yaptı. Mahalle muhtarı Mehmet Yılmaz, çalışmaları yerinde inceleyen Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Belediye Temizlik Müdür V. Serkan Aksöz ve temizlik timlerine teşekkür etti.

 

Alışveriş yaparken, mağdur olmayın!

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi Başkanı Muhterem Aslan, kredi kartıyla alışveriş yapan vatandaşları uyardı.  Aslan, “Vatandaşlar alışveriş yaptıklarında market sorumlusunun pos cihazına girdiği tutarı kendilerine verilen fişlerde ve sliplerde kontrol etmelidir. Çünkü bazen 10 liralık alışverişe yanlışlıkla 100 lira yazabilirler. Bu yüzden halkımız alışveriş yaparken fişlerini ve sliplerini kontrol etmelidir” dedi. Başkan Aslan haklı, bu olay hepimizin başına gelebilir.

 

Muhtar Kılıç’tan teşekkür

Gültepe Fatih Mahalle Muhtarı Metin Kılıç, mahallesinde bulunan merdivenlerin yenilenmesi için İzmit Belediyesine başvurduğunu ve talebin kısa süre içinde yerine getirildiğini belirterek, duyarlılığından dolayı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR