Fiiliyat!

MAKALEYİ DİNLE

Önce; “gömlek değiştirir” gibi “siyasal çizgisini değiştirdiğini söyledi!

Sandılar ki; “Demokrasiye, Hukuk Devleti’ne, İnsan Hak ve özgürlüklerine saygılı, Avrupa Birliği’ne girmek isteyen bir  “yeni siyasetçi olmuştu!

Avrupa Birliği’nin Ana Sözleşmesi’ni “Hristiyan Azizlerinin Heykeli önünde” imzalarken, kimse “ne yapıyorsun arkadaş?” diye sormamıştı!

Avrupa Birliği’ne  “UYUM” göstermek adına “Zinayı suç olmaktan çıkardı”, “domuzu kasaplık hayvan kapsamına soktu” yine bir şey sormadılar!

“Cemaatle İşbirliği” içinde, o kirli KUMPAS Davalarında Türk Ordusu’nun şerefli mensupları, gazeteciler, aydınlar cezaevlerinde çürütülürken; “Ben bu davaların SAVCISIYIM” dedi, “Senin Yargıya müdahale hakkın yok arkadaş” demedi kimse!

Ulusal varlıkları bir bir satarken, O’na biat edenler, bir gün yabancı şirketlerin boyunduruğuna gireceğimizi, çocuklarının işsiz kalacaklarını düşünemediler!

Meclis’te, Hükümette, “Ben ne dersem o olur!” diyordu, herkes boyun eğiyordu! Milletvekilleri “parmak kaldırıp indirmekten  hayli yoruluyorlardı! Ama, hepsini belirleyen, o koltuklara oturtan o değil miydi? Kişisel işleri de tıkırındaydı ya, ötesi önemli değildi!

Sonra sıra YARGI’ya geldi!

“Bir gün Yargı da Milli İradeye biat edecek” diyordu bir yakın yoldaşı!

Öyle de oldu! Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu, “siyasi bir kurum” haline getirildi. Üst Yargı kurumlarında artık kendisine yakın kişiler yer alıyordu!

“Örtülü Ödenek” harcamaları büyük bir hızla artarken de kimse; “Arkadaş nereye harcanıyor bu kadar para?” diye sormadı!

Küresel Düzenin yani “Emperyalizmin” Ortadoğu Petrollerini ele geçirmek için uzun yılar önce planladığı ve bu amaca ulaşmak için Ortadoğu ülkelerini “etnik, dini ve mezhepsel” farklılıkları kullanarak bölüp parçalamak, ORTADOĞU HARİTASINI DEĞİŞTİRMEK üzere düğmeye bastığı “Büyük Ortadoğu Projesi” (BOP)’un “ Eşbaşkanıyım” dedi, yine kimse soru sormadı!

Sonra, Cumhurbaşkanı oldu. İlk kez “halk oyu” ile seçim yapılıyordu. Ancak, Anayasa’da, “Cumhurbaşkanı’nın Görev, Yetki ve Sorumlulukları” apaçık belli iken; ve Meclis’te “TARAFSIZLIK YEMİNİ” ettiği halde, Genel Seçimler öncesi bu halkın parasıyla İl ilçe dolaşarak alenen AKP için propaganda çalışmaları yaptı, “BAŞKAN olmak için” oy istedi. Bu kez olmadı!

Ama o “inadım inat” diyor hala!

Allem etti, kallem etti, HÜKÜMET KURDURMADI!

Yasal sürece uygun olarak hareket etmedi.

Şimdi, açıkça diyor ki; “Anayasa’da yer almasa da ben FİİLİ BİR GÜÇ KULLANIYORUM. İster kabul edin ister etmeyin! Ben bu gücü kullanıyorum, kullanacağım. Şimdi yapılması gereken, bu fiili durumun hukuki çerçevesinin Anayasal olarak kesinleştirilmesidir!”

Yani, açıkça diyor ki;

Ben Anayasa’yı falan takmam! Anayasa’yı fiilen çiğniyorum! Anayasayı bana uydurun!

Bu nasıl olacak?

Memleket kan gölüne dönmüşken, ekonomide ziller çalarken, halkın büyük kesimi aç açık, işsiz, perişan iken, efendi hazretleri “TEK EGEMEN” olacak diye, seçime gideceğiz!

Bu seçim için de bu yoksul halkın milyarlarını harcayacağız!

Seçim güvenliği var mı?  Bu da umurunda değil.

Analar ağlasa da ağlamasa da BAŞKAN olmak istiyor adam!

Olur mu dersiniz?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR