AKP’li Osman Badem’e “Paralel Yapı”cı iddiası!

MAKALEYİ DİNLE

AKP Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, kongre öncesinde yaptığı basın açıklamasında Paralel Yapı’ya tepki göstermişti...

Badem, basın açıklamasında Cemaat ile ilgili sorulan sorulara şu cevabı vermişti;

“Bu oluşumun tabanı ile bir sorunumuz yok.

Burada samimi olan insanlar var.

Fakat işin yukarısında bulunanlar devleti ele geçirmek istediler.

Tehditle, montaj ve şantajla ülkenin iyi gidişatını sekteye uğratmak istediler.

Onlar yüzünden birçok samimi insan da yanlış içinde kaldı.

Bunun da vebali var.

Hizmette samimi olanlara yazık oldu.

17 ve 25 Aralık operasyonlara AK Parti’yi bitirmeye yönelikti.

Bunu partili değil, bir hukukçu olarak söylüyorum.

Bu paralel operasyon namertlikle yürütüldü.

Fakat millet rağbet etmedi.

Burada yanlış yapanlar da olabilir.

Fakat bir iki kişinin yanlışını bütün herkese mal etmek daha büyük bir yanlış olur.”

**

Osman Badem’in bu açıklamalarını hem gazetemizde, hem de internet sitemizde yayınladık. .

Gazetemizin internet sitesine “ESKİ ARKADAŞLARIN” rumuzuyla mail atılan yorumlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum;

**

“İlk mezun olduğunda ciğer bekleyen kedi gibi yanımızda dolaştın. 

Yıllarca Fem ve Anafen dersanelerinin avukatlığını yaptın.

Derslere, istişarelere katıldın.

Kimden devleti ele geçirme konusunda ne duydun.

Varsa delilin ispat et.

Hukuk adamı olacaksın bir de.

Bu arada AKP’lilere sesleniyorum.

Arkadaşlar Osman Badem bizim avukatımızdı…

Yani kendi deyimiyle Paralel’dir.

İçinize neden sızdı, siz bir araştırın derim.”

**

Gelen yorum böyle…

Yorumda Osman Badem’in cemaatçi olduğu iddia ediliyor…

Paralel Yapı ile müthiş bir mücadele içine giren AKP’nin, Paralel Yapıcı olduğu iddia edilen Osman Badem ile ilgili bir kuşkusu olsaydı, ilçe başkanı olarak atamazdı diye düşünüyorum.    

Badem’in bu yoruma bir cevabı olursa, bu köşeden yayınlarım.

 

Hizmet İş’ten Özkaya’ya ziyaret

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve sendikanın Kocaeli Hukuk Müşaviri Abdullah Eryarsoy ile birlikte Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliğine seçilen Muharrem Özkaya’yı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette Ersoy, Özkaya ile eski yıllara dayanan tanışıklıklarını yad ettikten sonra güncel konular hakkında karşılıklı bir süre sohbet ettiler.

 

Bekirpaşa’da afişler toplandı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bekirpaşa bölgesinde duvarlara, trafolara, elektrik direklerine ve otobüs duraklarına gelişigüzel yapıştırılan afişler ile kentin çeşitli bölgelerine izinsiz, kayıt dışı olarak yaptırılan reklam tabelaları, panolar ve yön gösteren levhalar ile ilgili çalışma gerçekleştirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleriyle ortak yapılan çalışmada, çeşitli bölgelere mevzuata aykırı olarak asılan veya yerleştirilen afiş ve panolar tek tek toplandı. Belediye, kişi ve kurumlara 5.792 liraya kadar ceza verebiliyor.

 

Genç işsizler!

Gölcük Alperen Gençlik Kolları Başkanı Enes Zeyd Yıldız, gençlerin işsiz olmalarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Yıldız, "Türkiye'de genç işsizliği her geçen gün artıyor. Türkiye İstatistik Kurumunun iş gücü istatistiklerine bakıldığında da 24-29 yaş arasındaki her 100 eğitimli gençten 30 gencin işsiz olması, sorunun gerçek boyutlarını gözler önüne seriyor” dedi. Gerçekten de şu devirde genç olmak çok zor. Zira binlerce üniversite mezunu genç işsiz var. 

 

Tosun, dava adamı

MHP’nin Dilovası kongresi 28 Aralık’ta yapılacak. İlçenin sevilen simalarından İlhami Tosun, ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Tosun, “İlçe başkanlığı için çalışıyorum. Bütün dava arkadaşlarımızı bir araya toparlamak ve partimizi bir bütün hale getirmek için aday oldum. Biz hiçbir zaman adamın adamı olmadık. Biz davamızın adamıyız ”dedi.  Tosun, ayrıca kendisine bazı kesimlerin iftira attığını da söylüyor. Bakalım Tosun’un adaylığı ilçede kabul görecek mi?

 

İzmit’te köylünün sorunları dinleniyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli teknik ekipler, köyleri tek tek ziyaret ederek vatandaşları çeşitli konularda bilgilendiriyorlar. Yetkililer, “Ziraat Yüksek Mühendisi ve veterinerden oluşan görevlilerimiz vatandaşın ayağına kadar giderek tarım, hayvancılık, sebze ve meyvecilik gibi alanlarda bilgilendirmelerde bulunuyoruz ”dediler.

 

Karamürsel’de sempozyum

Büyükşehir Belediyesi, 3-5 Nisan 2015 tarihleri arasında Uluslararası Karamürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu’nu gerçekleştirecek. Uluslar arası sempozyuma çok sayıda yerli ve yabancı tarihçinin katılarak tebliğ sunması bekleniyor. Sempozyumun amacı, Kocaeli’nde Osmanlı kuruluş döneminin en önemli simalarından biri olan, Osmanlı’nın ilk Amirali Karamürsel Alp’i anmak ve gündeme taşımak

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR