Türkan, İSU vezneleri için önerge verdi

MAKALEYİ DİNLE

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığına soru önergesi vermeye devam ediyor.
Türkkan önceki gün İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle İSU’nun Belsa’daki vezneleriyle ilgili soru önergesi verdi;
Önergede şu ifadelere yer verildi;
Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Belsa’da tahsilat veznelerinin bulunduğu ofisi 13 Nisan’da kapatacağını duyurdu.
Bu büroda 10 vezne çalışıyor ve su aboneleri faturalarını beklemeden ödeyebiliyordu.
Şehir merkezindeki tek tahsilât bürosu kapanınca, su faturaları ancak bankalar üzerinden veya otomatik ödeme talimatıyla yatırılabilecekler.
Faturasını ödemeyi geciktiren vatandaşlar, ya da su sayaçlarını kendileri okuyup para yatırmaya gelen aboneler, sadece bu bürodan yararlanabiliyorlar. Belsa’daki büronun kapanması İSU’yu da abonelerini de sıkıntıya sokacaktır.
Bu nedenle;
1-Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Belsa’da Tahsilat veznelerinin bulunduğu ofisi 13 Nisan’da kapatacağı iddiaları doğru mudur?
Doğru ise; Şehir merkezindeki tek tahsilât bürosu kapanınca, vatandaşlar su faturalarını nasıl ve nereye yatıracaklardır?
2- Vatandaşlarımızı bankalarda hesap açtırmak suretiyle su faturalarını ödettirme yükümlülüğünün kanuni gerekçeleri nelerdir?
Bankalar üzerinden otomatik ödeme talimatıyla yatırılabilecekleri bir hesap açamayacak durumda olan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek amacıyla ne gibi çalışmalarınız olacaktır?
**********************************************
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bir başka önergede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a yazılı olarak cevaplaması istemiyle Kandıra’daki elektrik trafolarını sordu.
Önergede şu ifadelere yer verildi;
Kocaeli - Kandıra ve bazı yerleşkelerde elektrik trafoları evlerin çok yakınında bulunmaktadır. “Bu trafolardan özellikle yağışlı havalarda kıvılcımlar çıkması nedeniyle evlerde oturanların huzuru kaçıyor. Genellikle de eskimiş olan bu trafolar yüzünden elektrikli eşyalar sürekli bozuluyor.”
Bu nedenle;
1-Kocaeli-Kandıra ve bazı yerleşkelerde evlerin çok yakınında bulunan eskimiş ve de vatandaşlarımızın mal ve can kaybına yol açacağı kesin gözüyle bakılan elektrik trafolarının kaldırılması konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?
**********************************************
Türkkan’ın önergeleri böyle…
Bakalım Sayın Bakanlar konularla ilgili ne cevap verecek?


Selman Yıldırım, Alpaslan Seymen’i fena kızdırmış!

CHP İzmit İlçe’nin kongresi 12 Nisan’da yapılacak.
Kongre için birçok aday var.
Bunlardan biri de Selman Yıldırım…
Yıldırım önceki akşam KYÖD’de gazetecilerle birlikte yemek yemiş...
İlçe başkanlığına aday olduğunu, resmi açıklamayı ilçe binasında yapacağını söylemiş..
Yıldırım, aralarında Alpaslan Seymen’in de bulunduğu birçok kişiden destek aldığını söylemiş…
**********************************************
Yıldırım’ın bu açıklaması Alpaslan Seymen’i çok rahatsız etmiş…
Seymen, Yıldırım’a destek verdiğiyle ilgili hiçbir açıklamada bulunmadığını, hiç kimseyle konuşmadığını söylemiş.
Şunu da eklemiş, “Yıldırım’ın bu söylemlerinden sonra kendisini yüzde 1 destekleme ihtimalimi de ortadan kaldırdı” demiş…


Kırım Tatarları 19 sanatçıyla coşacak

Kocaeli Kırım Tatarları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel Kırım Tatar Kültürü Gecesi bu akşam saat 19.30 da Antikkapı’da yapılacak. Geceye Kırım’dan davet edilen 19 sanatçı da katılacak. Kırım Tatarları muhteşem geçmesi beklenen gecede bol bol eğlenecek.Ormancılardan Ellibeş’e ziyaret

Orman İşletme Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Gölcük’e atanan yeni Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, Müdür Yardımcısı Hamdi Kaptanoğlu ve Gölcük Orman İşletme eski Müdürü Zekeriye Ay ile birlikte Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret etti.
Yapılan ziyaretten dolayı Başkan Ellibeş, heyete teşekkür etti. Karşılıklı yapılan sohbette Başkan Ellibeş, ilçemizde kurumlar, kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri arasında örnek teşkil eden bir diyalog olduğunu belirterek, “Gölcük Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız ve yapılacak ortak çalışmalara da her zaman hazırız” dedi.Vekil İlyas Şeker hasta ziyaretinde

AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, önceki akşam Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın Darıca’da oturan babası Ahmet Bıyık’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


AKP’li Yasin Özlü’nün facebook adresi patlatıldı

AKP İl Gençlik Kolları eski Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Özel Kalem Müdürü Yasin Özlü’nün sosyal paylaşım sitesi olan facebook adresi patlatıldı.
Yasin Özlü de sosyal paylaşım sitesi olan facebook adresi patlatılanlar arasına girdi. Kullanım şifrelerinin ele geçirildiği sosyal paylaşım sitesinde Özlü adına arkadaşlarına mesaj gönderildiği öğrenildi. Yasin Özlü’nün yurtdışında olması nedeniyle açıklama yapamazken Özlü adına yapılan açıklamada sosyal paylaşım sitesinin Yasin Özlü ile hiçbir ilişkisi olmadığı söylendi.Alperen Ocakları vakıf oldu

Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun büyük önem verdiği Alperen Ocakları vakıfa dönüştü.
Kentimizde bulunan Alperen Ocakları da fesh edildi.
Merhum Yazıcıoğlu’nun partiyi kurması sonrasında hayata geçen “Alperen Ocakları” 1 Ekim 1992’de Nizam-ı Âlem Ocakları adıyla kuruldu.
Şubat 2000’de “Alperen Gençlik Ocakları” olarak değiştirildi.
Mart ayının başlarında alınan kararla “Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Merkez” olarak vakıf oldu. Ülke genelindeki bütün Alperen Ocakları fesih edildi. Bundan sonra Alperen Ocakları dernek olarak hizmet verecek. Alperen Ocakları Genel Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, yeni genel Başkan Ahmet Kürşad Parlak'a törenle görevini devretti.


46 yılda 5723 adet kitap okudu!

İzmit Belediyesi Koordinatörlerinden Hüseyin Demiral (55), 46 yıldan beri sürekli kitap okuyor. 27 yıllık devlet memuru Demiral tam bir kitap kurdu. Evli ve 2 çocuk babası olan Hüseyin Demiral, ilkokul 3. sınıfta başlayan kitap okuma aşkının her geçen gün daha da arttığını belirterek, “Kitap okumadığım zamanlar kendimi rahatsız hissediyorum. Boş vakitlerimi ya kitap okuyarak ya da spor yaparak değerlendiriyorum” dedi. Yılda ortalama 120 kitap okuduğunu da söyleyen Demiral, “Bir kitabı en fazla 3 günde bitiriyorum. 46 yılda 5723 adet kitap okudum. Hedefim en az 10 bin kitabı okumaktır. Kitap okumaya vakit bulamıyorum “diyenlere şaşıyorum. İstedikten sonra vakit bulmak çok kolay. Günde 10 dakika olsun herkes mutlaka kitap okusun” şeklinde konuştu. Demiral, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya tarafından da çok kitap okuduğu için ödüllendirildi.BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
İnsanlar beyinlerinin %10’nu kullanırlar.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR