İzmit Belediyesi’nde CHP-AKP düellosu!

MAKALEYİ DİNLE

CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, önceki gün basın toplantısı yaptı…

Küçükkaya, İzmit Belediyesi’nin iki yılını boşa geçirdiğini söyledi…

Küçükkaya’nın açıklamalarına daha önce başkan yardımcısı İbrahim Bulut cevap verirdi…

Küçükkaya’ya bu kez İzmit Belediyesi AKP Meclis Üyesi ve Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin cevap verdi…  

**

Elgin yaptığı açıklamada, bu toplantıların iki yıldır yapıldığını, gerçekleştirilen sunumda sayısız proje içerisinden sadece iki adet mahalle konağının CHP’lilerin akıllarında kaldığını belirterek şu açıklamayı yaptı; 2 yıldır AK Parti ve CHP ilçe başkanlarının meclis üyeleriyle birlikte katıldığı toplantılar yapıyoruz.

Bu toplantılarımızda İzmit’te tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgilendirmeler bulunuyoruz. Küçükkaya’nın aklında yapılan 14 adet mahalle konağından sadece 2 tanesi kalmış. Hani dervişin fikri neyse zikri de odur derler ya, muhalefette hep küçük düşündüğü için her şeyi düşündükleri gibi görüyor. Çünkü onların aklı büyük işlere hiç ermiyor.

***

Onların belediyeyi yönettikleri zamanları da bu millet iyi biliyor. Bırakın hizmet yapmayı işçisine maaşını ödeyemeyen, denizi kokan, çöpleri toplayamayan bir belediyeydi. İzmit’in 15 yılını göz göre göre boşa harcadılar.

Ben bu muhalefet partisini bir türlü anlamış değilim. İzmit için yapılacak tüm güzel ve hayırlı hizmetleri ya eleştiriyorlar ya da karşı çıkıyorlar. Muhalefetlerini iktidarın eksiklerini tamamlamak adına değil, sadece hizmet yaptırmamak için kullanıyorlar.”

***

Elgin’in Küçükkaya’ya cevabı böyle…

Açıklamasının sonunda 2 yılda yapılanları sıralamış…

Anlaşılan 2019 yerel seçimleri yaklaştıkça CHP ile AKP arasındaki düello kızışacak…

***

Bilindiği gibi İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın hedefi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı…

Bütün plan ve projelerini bu hedef doğrultusunda yapıyor…

Aynı şekilde Bakan Fikri Işık da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı hedefi var…

Doğan ve Işık ile soğuk savaş içinde olan mevcut Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da dördüncü dönemi düşünüyor…

***

Doğan, bu hedefine ulaşabilmesi için özellikle yerel basında ayrım yapmamalı…

30 Mart 2014’deki fabrika ayarlarına geri dönmeli…

Mehmet Ümit Küçükkaya

 

İbrahim Elgin

 

İletişim fakültesinin sıvaları dökülüyor

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu’nda bulunan İletişim Fakültesi’nin duvarlarındaki sıvalar kalıp olarak dökülüyor. Duvardan ayrılan sıva parçasının genişliği 10 santimetreyi buluyor. Üniversite öğrencilerinin gazetemize fotoğrafı gönderdikleri gün (25.02.2016) Kocaeli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Sadettin Hülagü, fakülteye bir ziyaret gerçekleştirmiş. Rektör, fakülte bünyesinde bulunan televizyon ve radyo stüdyolarının daha aktif çalışması için talimat vermiş. Öğrenciler de Rektör Hülagü’den dökülen sıvaların tamir edilmesi için talimat vermesini istiyor.

 

3D merkezine İstanbul’dan ziyaretçi

İzmit Belediyesi tarafından Körfez Mahallesi’nde açılışı yapılan 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi, öğrencilerin ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul Maltepe Orhan Gazi Anadolu İmam Hatip Lise 10 ve 11. sınıfından 28 öğrenci, öğretmenleri Yunus Aydın ve Kahraman Bayram ile birlikte merkezi ziyaret ederek, 3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

 

Küçük Meclis yarın toplanıyor

Kocaeli Küçük Millet Meclisi’nin Mart ayı toplantısı yarın saat 18.00’de Çukurbağ Kültür Merkezi’nde yapılacak. Toplantıda “ABD, Rusya gölgesinde Suriye, Ankara saldırısı ve PYD ilişkileri konuşulacak. Meclis kurucusu Bahri Odabaş, herkesin önyargısız, özgürce, hakaret ve şiddet içermeden düşüncelerini ifade ettiği bir toplantı yapacaklarını söyledi.

 

İnşallah savaş çıkmaz!

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi’nde önceki gün Kırım’ın işgalinin ikinci yılı ve Rusya Federasyonu’nun yayılmacı politikaları konuşuldu. Rusya’ya tepki gösterildi. Etkinlikte Kırım Tatar Meclisi Türkiye Temsilcisi ve TRT Kırım Belgeseli yapımcısı Zafer Karatay, konuşmacı olarak katıldı. Karatay, “Dünya gerildi. İnşallah savaş çıkmaz. Allah sonumuzu hayır etsin” diyerek endişelerini dile getirdi. Karatay, halkı. Gerçekten de Ortadoğu gerildi. Umarım 15 günlük ateşkes sonrasında, bir anlaşma sağlanır. Programın sonunda dernek yönetimi Karatay’a plaket verdi.

 

Aslı Yiğit hemşirenin Bursa’ya tayini çıktı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Rehabilitasyon bölümü hemşirelerinden Aslı Yiğit’in tayini Bursa’ya çıktı. Hastanenin Sağlık Hizmetleri Müdürü Vildan Burç, yardımcısı Serap Efe Akkaya, birim sorumlusu Serap Ayhan, tayini Bursa’ya çıkan Aslı hemşireye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür belgesi verdiler.  Aslı hemşire, kendilerine bu jestte bulunan arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Kavaklı Gençlik şehitleri unutmadı

Gölcük Kavaklı Gençlik Derneği, bugün saat 20.00’de Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda şehitleri anmak için program düzenliyor. Dernek Başkanı İsmail Kaplan, şehitlerimiz için Kuaran-ı Kerim okutulup, dua edileceğini söyleyerek, herkesi programa davet etti.

 

Gölcük’te stresle mücadele semineri

YGS sınavları yaklaştı. Heyecan dorukta. Gölcük Kaymakamlığı başarılı bir çalışmaya imza attı ve sınavlara girecek öğrencilere “stresle mücadele” semineri veriyor. Gölcük Kazıklı Kervansaray Salonu’ndaki seminerler saat 10.00 başlıyor, saat 13.00’te sona eriyor. Dün başlayan seminerler, bugün sona erecek.

 

Ellibeş’e teşekkür

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, şehit yakınlarına her türlü desteği veriyor. Ellibeş, Hakkari Yüksekova’da şehit olan Özel Harekat Polisi Mustafa Yavaş’ın Hisareyn Mezarlığı’nda bulunan kabrini yaptırdı. Yavaş’ın kabri çok şık oldu. Huzur içinde yatsın. Yavaş ailesi, bu yardımdan dolayı Başkan Ellibeş’e teşekkür ediyor.

 

Erbakan Vakfı, Çayırova’da anma programı düzenliyor

Erbakan Vakfı Çayırova İlçe kadın Kolları, 5 Mart Cumartesi günü saat 10.30’da Çayırova Düğün Salonu’nda Necmettin Erbakan’ı anma programı düzenliyor. Programa Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Elif Erbakan Altınöz de katılacak.

 

Subay ve astsubaylar birlikte hareket edecek

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı Metin Akyol, önceki gün önceki gün Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şube Başkanı Bekir Tülü’yü ziyaret etti. Akyol, Tülü’ye  “Herkese beraber yürüyebileceğimizi birbirimizi destekleyeceğimizi gösterelim. Hepimizin büyüdüğü ekmek yediği yer aynı.  Beraber hareket etmemizin doğru olacağını düşünüyorum. Sizinle birlikte dayanışmayı güçlendirmek isteriz ”dedi. Tülü de, “Bizler de yaptığımız etkinliklerde sizleri her zaman yanımızda görmek isteriz ”dedi. Yani anlaşılan bundan sonra Subaylar ve Astsubaylar, birbirlerinin etkinliklerine katılacaklar. Hayırlı olsun…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR