Cemiyet ve seçimi

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti seçime gidiyor.

Son on gündür herkesin ağzında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin seçimi var.

Neden son on gündür.

Çünkü üyelerin bir bölümü geçtiğimiz hafta çoğunluğun sağlanamadığı genel kuruldan birkaç saat önce atılan maille kongreden haberdar oldu.

Geriye kalan üyeler ise halen kongreden habersiz.

Haberi olan üyeler ise üyeliklerinin devam edip etmediğini bile bilmiyor.

Gazeteciler üye listesinin yayınlanmasını bekliyor ama bırakın yayınlanmasını liste mevcut yönetime rakip çıkan kişilere bile vermiyor.

Sır gibi saklanan listenin içerisinde kimler olduğu aktif gazeteci olup olmadığı merak konusu.

Mevcut yönetim listenin kongre günü hazirun cetveli olarak masaya konulacağını söylüyor. 

Devlet sırrı gibi saklanan üye listesi olmadığı için rakip liste çalışma yapamıyor.

Mevcut yönetim için bu seçim hayati önem taşıyor. Ama neden bu mührün altındaki gerçek, eski bir yönetici olarak ben bile bilmiyorum.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir dönem ben de yöneticilik yaptım. O dönem bu iş için bu denli gönüllü olunacak bir ayrıcalık göremedim.

Kuşkusuz bugüne kadar olan tüm yöneticiler bu meslek örgütü için bir şeyler yaptı. Ancak üye, cemiyet yönetimlerini her dönem eleştirdi ve eleştirmeye de devam edecek.

Kim seçilirse seçilsin…

Cemiyet bu eleştirilere karşı, “Biz üyemizin cenazesini kaldırdık, biz üyemizin düğününe katıldık, biz üyemizin babasının kanının değiştirdik” diyor.

Diyor demesine de bu savunma beni çok üzüyor.

Bütün bunları yapmak için bir makamda yönetici olmaya gerek yok. Eğer o üye senin arkadaşınsa sen zurnanın son deliği bile olsan insanlık vazifeni yerine getirmen gerekir.

Bunu cemiyet yöneticisi olduğun için değil insan olduğun için yapmalısın.

Senin bu saydıkların yöneticilik vasfı değil insanlık vasıflarındandır.

Hâşâ kimseye insanlık derse vermiyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın.

Bu benim kalbimden geçen duygular, herkesin kalbi farklı atar. Kiminin inceliğe kiminin…

Bunları duyduktan sonra bu polemiği daha fazla uzatıp farklı bir çirkinliğin içine girmek istemem.

Cumartesi günü seçim yapılacak. Mevcut yönetime karşı bir liste daha hazırlanıyor. Ancak gizli tutulan üye listeleri, gizli tutulmak istenen kongre ve seçime 7 gün kala yola çıkan bir ekip var.

Seçimin sonucu ile ilgi mevcut yönetim işi çantada keklik görüyor. Görüyor görmesine ama üye listesini vermekten de itina ediyor. Varsayalım mevcut yönetim seçimi tekrar kazandı, başımızın üstünde yerleri var. Peki, Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra ne olacak. Omuz omuza çalıştığın 20 yıllık arkadaşlığı bir seçim uğruna zedelediysen yönetici olsan ne olur, başkan olsan ne olur, federasyon başkanı olsan ne olur.

Cumartesi günü seçim bitecek, Pazar günü ne olacak?

Tüm meslektaşlarıma şunu söylemek istiyorum, “vicdanınız kim, diyorsa oyunuz onun olsun”

 

KOÜ’yü köpekler bastı

Kocaeli Üniversitesi’nin Umuttepe’ye taşındığı günden beri süre gelen başıboş köpek sorunu bir türlü giderilemiyor. Öğrencileri tedirgin eden köpekler kimi zaman gruplar halinde kampus içerisindeki öğrencileri kovalıyormuş. Kimine göre kampus içerisinde bu kadar çok köpek olmasının nedeni, köpeklere yiyecek verilmesi, kimine göre ise başı boş köpekleri belediyeler bu bölgeye bırakıyor. Sanırım bu sorunun çözümü kampus içerisinde bir barınak yapmak…

 

Bu kazı ne zaman bitecek

Real yan yolda yapılan kazı çalışması bir türlü bitmiyor. 1.5 aydır kazılan güzergah bölgede, trafiği olumsuz etkiliyor. Şehir merkezine giriş yolu olan ve bankaların bulunduğu güzergah günlerdir insanları çileden çıkartıyor. Çalışmanın ne zaman biteceği ise belli bile değil. Kazı çalışmasını yapan ekip, hava şartlarını bahane ederek çalışmanın uzun süreceğini söylüyor. Bu çalışmadan rahatsız olanlar ise yerel yöneticilerden destek istiyor.

 

DSP’liler Bülent Ecevit’i anacak

2006 yılında yaşamını yitiren DSP Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit bugün anılacak. Türkiye’nin her yerinde yapılacak olan anma etkinlikleri ilimizde de gerçekleşecek.

Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın merhum Başbakan Mustafa Bülent Ecevit’in vefatının 8. yılı nedeniyle düzenleyeceği ilk program saat 11.00 – 13.00 Kocaeli Atletizm Pistinde yapılacak. Anma etkinlikleri kapsamında bugün ayrıca saat 14.35 Fevziye Camii önünde İkindi namazından sonra lokma dağıtımı ve 17.30 il kadın kolları tarafından il başkanlığında kuran okutulması yapılacak. İl başkanı Hayati Özzeren düzenlenecek etkinliği tüm Kocaelilileri davet etti.

 

Teknik lise öğrencileri Elimsan’ı gezdi

Kandıra Anadolu teknik lisesi öğrencileri Elimsan firmasının tanıtım etkinlikleri kapsamında işletmeye gezi düzenledi. Öğrencilerin iş hayatı hakkında fikir sahibi olması ve Elimsan Fabrikası’nı tanıması adına büyük faydaları olan gezi de 25 elektrik bölümü öğrencisi ve iki öğretmen bulunuyordu. Firmanın satış pazarlama ve Ar-Ge birimleri tarafından ağırlanan öğrencilere, firma yöneticileri tarafından işleyişle ilgili bilgiler verdi. Faydalı geçen bu gezinin ardından öğrenciler ileride çalışacakları iş koluyla ilgili bilgilendirildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

necmi - promosyon çetesine artık "yeter" deme zamanı gelmedi mi ?

Halit , başkan olmadan önce ve sonrası mal varlığını bir açıklasın da neyin ne olduğunu herkes görsün.. nerden yaptı bu variyeti, trt de senede bir çıkan haberlerinden mi kazandı, yoksa radyocular bu kadar büyük maaş mı ödedi...

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 17:45
02

gözüm üstünüzde - Çetin'e Halit'e yedirmeyin gençler cemiyeti. Ne demek listesini vermemek. Arca listedeki üyeleri de iyi kontrol edin. Halen üye yatıklarını duydum onların. Gerekir is iptal ettiririz kongreyii. Orada olacağızaten

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 17:45
01

TAHMİNET - KISA SÜREDE İYİ TOPARLADINIZ BÜLO HADİ HAYIRLISI. ŞUNLARDAN KURTULMA ZAMANI GELDİ :)

Yanıtla . 0Beğen 04 Kasım 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR