İzmit Belediyesi, AKP’den tabela vergisi alıyor mu?

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz cuma günü manşetten bir haber verdik…

Dilerseniz, haberi birlikte okuyalım;

Sonra da değerlendirmemizi yapalım…

“Marmara Sanayici ve İş Adamları Derneği (MARSİAD) Başkanı Bahri Odabaş, ilginç bir çalışmaya imza attı.

Aynı zamanda AKP İl ve İzmit İlçe binasının da bulunduğu Perşembe Pazarı mevkiindeki Haldızlar İş Merkezi’nin de yönetim kurulu başkanı olan Odabaş, AKP’li yöneticiler hakkında izinsiz reklam ve tabela asıldığı gerekçesi ile yasal takibat başlattı.

**

Haldızlar İş Merkezi yönetim kurulu, AKP il ve ilçe teşkilatlarının 12 yıllık dönemi kapsayacak şekilde toplam 480 bin TL ödeme yapması gerektiği yönünde karar aldı.

Bu paranın bir an evvel ödenmesini isteyen yönetim, aksi takdirde tüm afiş, tabela, poster, yazı ve diğer reklam içerikli çalışmaları indireceklerini duyurdu.”

**

Haber böyleydi…

Türkçesi şu;

AKP İl ve AKP İzmit İlçe, kısa bir zaman içinde ya iş merkezi yönetimine 480 bin lirayı ödeyecek, ya da tabelaları indirecek…

**

Bu haber çıktıktan sonra, bir ortamda haberle ilgili yorumlar yapıldı…

Ortamdakilerden birisi şunu söyledi;

“AKP İl ve AKP İzmit İlçe Başkanlığı, iş merkezi yönetimine tabela vergisi vermiyormuş. Madem öyle, acaba İzmit Belediyesi, AKP İl ve AKP İlçe Başkanlığı’ndan tabela vergisini alıyor mu?

Almıyorsa, AKP’nin İzmit Belediyesi’ne ne kadar borcu var…

İzmit Belediyesi, diğer siyasi partilerden de tabela vergisi alıyor mu?”

**

Aslında bunlar gerçekten de merak ediliyor.

İzmit Belediyesi, konuyla ilgili bir açıklama yaparsa, bu sayede kafalardaki sorular da cevabını bulur.

 

En ballı şehir Bingöl

CHP Ardahan Milletvekili ve Gebzeli iş adamı Ensar Öğüt, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yazılı soru önergesi verdi. Öğüt, Türkiye’deki arıcılığı sordu. Eker de şu cevabı verdi. “Bakanlığımızca uygulanan projeler ve desteklemeler ile 2002’de toplam 74 bin 555 ton olan bal üretimi 2013’te 94 bin 694 tona yükselmiştir. 2003-2013 döneminde en fazla destekleme ödemesinin 6.5 milyon TL ile Bingöl’e yapıldı. Türkiye kovan varlığı ve bal üretiminde dünya ikincisi.”

 

İzmit’te geri dönüşüme ödül

İzmit Belediyesi’nin geri dönüşüm projesine destek olan okullar ödüllendirilecek. 9 Aralık Salı saat 14.00 de Belsa 9. Katta düzenlenecek olan ve Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katılacağı  törende 25 okula 2000 adet fotokopi kağıdı, 6 adet projeksiyon cihazı, 12 adet dizüstü bilgisayar, 4 adet masa üstü bilgisayar, 2 adet yazıcı, 4 adet projeksiyon perdesi ve 1 adet de org verilecek. 

 

Vali yardımcıları Çimen ve Erdoğan’a iade-i ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kısa süre önce göreve başlayan vali yardımcıları Ekrem Erdoğan ve Adnan Çimen’e iadeyi ziyarette bulundu. Başkan, Valilik ve Büyükşehir’in uyum içinde çalıştığını, bunun kent için büyük bir kazanç olduğunu vurguladı.

 

 

İzmit’te 7997 cenaze evine yemek verildi

İzmit Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Kasım ayı içerisinde İzmit sınırları içerisindeki köyler de dâhil 108 cenaze yakınına 2500 adet yemek dağıtımı yapılmıştır. 2010 yılı Mart ayında başlatılan ve halen düzenli şekilde devam eden uygulama ile toplamda 4997 cenaze evine 112 bin 731 kişilik yemek gönderildi.

 

400 hurda araç toplandı

İzmit’te hurda araçlar topla topla bitmiyor. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol

Müdürlüğü tarafından 3 yıl içinde 400 den fazla hurda aracın toplandığı öğrenildi.

 

Tarihi kitabelere sahip çıkılıyor

Kartepe’de koruma altında olan tarihi Maşukiye Kabristanlığı’nda eski mezar taşları kitabelerinin okunması ve çevre düzenlemesi ile ilgili proje Kültür Varlıkları Kurulu tarafından da onaylandı. Kartepe Belediyesi, mezarlıktaki eski mezar taşları kitabelerinin okunması ve çevre düzenlemesi ile ilgili proje çalışması yaptı. Proje yakında ihaleye çıkarılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR