Fikret Gökmen, Oda üyelerine gönderdiği mektupta ne yazdı?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın olağan genel kurulu bu hafta sonu yapılacak… Oda Başkanlığına aday olanlar, seçim çalışmasına arılıksız devam ediyor… Oda’nın 1500 civarında üyesi var. Mevcut başkan Fikret Gökmen, cumartesi günü basın toplantısı yaparak başkan adaylığını açıklarken, yönetim kurulunu da kamuoyuna tanıttı. Gökmen, Diyalog Grubu’nun başkan adayı… Gökmen bir yandan Oda’ya üye olanlarla birebir seçim çalışması yaparken, üyelere de mektup göndererek yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Gökmen’in üyelere gönderdiği mektup elime geçti. Bu mektubu sizlerle paylaşmak istiyorum;

**

 “Sayın Meslektaşım; Sizin verdiğiniz yetki ile 19.02.2015 tarihinde göreve başladık. Bildiğiniz üzere yapılan son seçimlerde yönetim kurulumuz 4 ayrı gruptan oluşmuştur. Bugüne kadar 30 civarındaki yönetim kurulu toplantısında binin üzerinde gündem maddesi görüşülmüştür. Bir gündem maddesi dışında tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilmiştir. Bu da gösteriyor ki, yönetimde uyumlu ve verimli çalışmalar yapılmıştır.

Öncelikle yönetim kurulumuzun tüm üyelerine böyle bir ortama katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Önceki seçim çalışmaları sırasında sizlere verdiğimiz sözlerinde önemli bir kısmını yerine getirdiğimiz düşüncesindeyiz.

- Öncelikle odamızın huzur ve diyaloga ihtiyacı var dedik, yukarıda da belirtildiği üzere sağladık.

- Oda sorunlarını kendi içimizde çözeceğiz dedik, dışarıya sarkan hiçbir olumsuzluğa neden olmadık.

- Seçim sonrası grupçuluk tavrını terk edeceğiz dedik, ayrım gözetmeden tüm meslek mensuplarını kucakladık.

- Bizim olmazsa olmazımız eğitim çalışmaları dedik, her ay iki eğitim sloganı ile bir yılda 25 eğitim çalışması gerçekleştirdik.

-Odamızın fiziki yapısında bazı değişiklikler yaparak çalışma odaları sayısını artırdık, çevre duvarlarını ve düzenlemelerini yaparak odamız girişini kontrol altına aldık.

-Odamız sitesinde yargı kararları bölümü açacağımızı söyledik, internet sitemizde ilgili bölümü açtık ve binin üzerinde yargı kararı yükledik. Bu bölüm sadece Kocaeli meslek mensuplarına değil diğer illerdeki meslek mensuplarınca da takip edilmektedir.

-Sadece meslek alanımızla sınırlı kalmadık, camiamızın Kültür ve Sanat alanında da var olduğunu gösterdik. Kültür ve Sanat Kulübü kurduk. Kendi bünyemizde meslektaşların oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu kurduk. Muhasebeciler günü onuruna İzmit ve Gebze’de iki konser vermesini temin ettik ve çok başarılı konserler izledik. Ayrıca yine meslek mensuplarımızın oluşturduğu Tiyatro Kulübü kurduk. “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyunu ile tüm camianın gurur kaynağı oldular.

- Ramazan ayında 400 kişinin katılımı ile iftar yemeği gerçekleştirdik. Çok güzel dayanışma örneği sergilendi.

- Yeni meslek mensuplarımıza LUCA program desteği bedelsiz olarak sağladık.

- Stajyerlerimizin yeterlilik sınavına hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla iki dönem hazırlık kursları düzenledik geniş katılımlı eğitim çalışmamıza Sakarya ve Yalova’dan stajyerler katıldı.

- Ruhsat alan yeni meslek mensuplarının odaya girişinde alınan ücretlerde 1.700 TL civarında indirim yapılması sağlandı. İnşaat Fonu olarak alınan 800 TL ile 1.350 TL olarak alınan oda giriş aidatı 417 TL’ye indirildi. Böylece yeni ruhsat alanlar 2.850 TL olan oda ödenti tutarları 1.200 TL’ye düşürüldü.

- Meslektaşlarımızın denetimler sonrası haklarında düzenlenen sorumluluk raporları ile ilgili olarak meslektaşa destek olmak amacıyla üç kişiden oluşan komisyon oluşturuldu. Bu konuda meslek mensuplarımıza destek olma tavrımızı sürdürdük.

- Mesleğe yeni giren ve çalışanlar listesine dahil olan meslek mensuplarımıza ziyaretler yaparak “Hoş geldin” mahiyetinde hediyeler sunduk.

- Oda adına katılmamız gereken TÜRMOB bünyesinde veya diğer platformlara gidilerek odamız en iyi şekilde temsil edilme gayretleri için olundu.

- Kocaeli’de mesleğimizin dernekleşme döneminden başlanarak bugüne kadar ki süreci kapsayan bir belgesel hazırladık ve geleceğe tarihi bir miras bıraktık. Tüm bunları sadece diyalog grubu olarak değil yönetimde bulunan tüm arkadaşlarımızın katkısı ile yaptık.

**

Değerli Meslek Mensuplarımız;

Bir yıldan fazla bir sürede yaptığımız görevlerde yukarıdaki faaliyetlerin gerçekleşmesinde etkin olduk. Son olarak sizlerden üç yıl daha görev talep ediyoruz. Bizi yetkilendirirseniz aynı çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu çalışmalarımıza ilaveten;

- Odamızın fiziki yapısının daha kullanılır hale gelmesini sağlayacak düzenlemeler ile yapılması gereken onarım işleri yapılacaktır.

- Şirket değerlemeleri, Bütçeleme, Bölünme ve Birleşme gibi özel konulara ilişkin özel eğitimlere ağırlık verilecek.

- Her ay en az iki eğitim yapılması ilkesi ısrarla sürdürülecek.

- Sosyal ve kültürel faaliyetler artırılacak yurtdışı ve yurt içi geziler, Türk Sanat Müziği ve Tiyatro çalışmalarına ilave Satranç, Masa Tenisi vs. gibi etkinlikler organize edilecek.

- Bağımlı çalışan meslek mensupları ile ilişkiler kurularak, bizzat işyerlerinde ziyaretler yapılacak.

- Ara eleman sorununun çözümüne yönelik olarak oda bünyesinde kurslar düzenlenecek.

- YMM sınavlarına hazırlık kursları açılarak YMM olmak isteyenlere destek yapılacak.

- Vergi, SGK ve TTK konularında meslektaşlarımız için bedelsiz danışmanlık hizmetlerinin yapılması sağlanacaktır.

- “Müşteri Memnuniyeti” Kalite Belgesinin alımı sağlanacaktır. Böylece oda ile meslek mensubu arasında önemli köprü kurulması sağlanacaktır.

- Ticaret ve Sanayi odaları ile ilimizde yer alan OSB’ler ziyaret edilerek ilişkilerimizin artması sağlanacak. Böylelikle OSB’lerde yer alan firmalar ile meslek mensuplarımızın temas kurmasında aracı olunacak. Gerçekleştirmeyi düşündüklerimizin tamamını yapabilmek için sizin tam yetkinize ihtiyacımız bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki, ekibimizin tam olarak yetkilendirilmesi düşüncelerin yaşama taşınmasında önemli kolaylıklar sağlayacaktır. Bu düşüncelerle desteğinizi bekler, sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler diler, saygı ve sevgilerimizi sunarız.”

**

Gökmen’in gönderdiği mektup böyle…

Oda’nın 7 yönetim kurulu var.

Diğer yıllarda yapılan seçimde gruplar karma olarak yönetime adam soktu.

Bir türlü gruplar kendi aralarında çoğunluk sağlayamayınca, birçok tur yapılıyordu… Pazarlıklar alabildiğine çoğalıyordu…

Bakalım Pazar günü yapılacak seçimde nasıl bir sonuç çıkacak?

Grubun bir tanesi 4 yönetim kurulu üyesi çıkaracak mı, yoksa yine pazarlıklar mı yapılacak? Bu sorunun cevabını Pazar akşamı öğreneceğiz.

 

 

 

İzmit’in En Güzel Kızı

 

İzmitli elektrik yüksek mühendisi İbrahim Gürbüz, İzmit’e olan bağlılığını, İzmit’in güzelliklerini de ekleyerek şiire dönüştürdü. Şiirin adına da “İzmit’in en güzel kızı” verdi. Gürbüz, bu şiirini yıllardır her Salı günü Bursa’dan İzmit’e gelerek bizlere Türk Sanat Müziği zevkini açılayan, yaşatan, eşi bulunmaz hoca, bestekar Erdinç Çelikkol’a ithaf etmiş. Hilmi Gök de bu şiiri Türk Sanat Müziği olarak bestelemiş.  İl Turizm Müdürlüğü’nün bugün saat 19.00’da İzmit SDKM’de Ayşen Cengiz yönetiminde Türk Müziği Korusu’nun “Bahar Konseri” var. Konserde İbrahim Gürbüz’ün bestelenen şiiri de okunacak. 

İşte İbrahim Gürbüz’ün bestelenen o şiiri;

İZMİT’İN EN GÜZEL KIZI

O mest eden bakışıyla

Yürekli yakışıyla

Sevdalara salışıyla

Aldı baştan aklımızı

İzmit’in en güzel kızı

**

Fidan gibi duruşuyla

Bir gülüp bir susuşuyla

Ceylan gibi kaçışıyla

Fethiye’de kalp hırsızı

İzmit’in en güzel kızı

**

Bağçeşme’den şehre bakan

Saraybahçe’de bir sultan

Cihan alem ona hayran

Açıkların gönül sazı

İzmit’in en güzel kızı

**

Kartepe’de bulut gibi

Bilinmeyen yanıt gibi

Tükenmeyen umut gibi

Yüreklerde tatlı sızı

İzmit’in en güzel kızı

**

Ben de gönül verdim sana

Kül oldum bak yana yana

Dilersen al kıy cana

Gönlüm her mihnete razı

İzmit’in en güzel kızı

 

 

 

Ortak eylem!

TSK ve MSB’de çalışan devlet memurlarının kurdukları SAVDES - SEN  ve SİME SEN sendikaları son zamanlardaki ekonomik hak kayıplarını  ve aynı kurumda görev yaptıkları mesai arkadaşlarının aldıkları zamlardan faydalandırılmamalarını protesto etmek bugün eylem yapıyorlar. Saat 12.00’de Gölcük Kız Meslek önünden hareket edecek olan sendika üyeleri Gölcük Anıtpark’ta maaş bordolarını yakacaklar.

 

 

Kadir Çelikiz’den Görmez’e ziyaret

Başiskele Din Görevlileri Dernek Başkanı, aynı zamanda  Gölkent Kuran Kursu ve Camii Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Kadir Çelikiz Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret etti. Çelikiz yapımı devam eden Kuran Kursu inşaatı hakkında bilgiler aktardı. Çelikiz fotoğraflarla inşaatın geldiği son durum hakkında bilgiler verirken, kaba inşaatın ramazan ayına kadar biteceğini söyledi. Çelikiz, ziyaret anısına Görmez’e Neml Süresi 40.ayetin hattının yazılı olduğu tablo hediye etti.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR