CHP’liler pireyi deve mi yapıyor?

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediye Başkanı İbrahim Bulut, belediyenin sözcüsü gibidir... Belediye ile ilgili yapılan bir eleştirilere yazılı cevap verir…
Bulut, önceki gün CHP’nin eleştirilerine karşı açıklama yaptı…
Bir nevi CHP’lilere nasıhatta bulundu.
Bulut’un açıklamasının bir bölümü şöyleydi;
“CHP’li arkadaşlar klasik CHP tarzıyla siyaset yapmaktan vazgeçsinler.
İzmit’in markası olan pişmaniye ile ilgilenmesek pişmaniyeye sahip çıkmıyorsunuz derler. Pişmaniyenin İzmit’e ait olduğunu Türkiye’ye hatta Dünyaya duyuracak çalışmalar yapıyoruz.
Bu seferde tarihini niye bana göre ayarlamadın diye sitem ediyorlar.
Buna benzer başka örneklerde yaşadık.
Saat Kulesi’nin bakımsızlığından Atatürk Heykeli’nin üstünde bulunan yazının bir kelimesinin silikliğine incik boncuk her şeyi meclis gündemine taşıyanlar biz Cumhuriyet’e ait birçok tarihi değeri halkımızla buluşturan Kültür Tepesi’nin açılışına dahi katılmadılar.
Bu arkadaşlarımız İzmit’in ilk kez kutladığı kurtuluş kutlamalarına dahi katılmadılar. Kendileri önce pireyi deve yapıyorlar, sonrada deveye düşman oluyorlar.
**
CHP artık her faydalı şeye karşı çıkmaktan vazgeçsin ve kendilerini gülünç duruma düşürüp halkın siyaset kurumuna olan saygısını da zedelemesin.
Siyaset kişisel siyasi hırslarla yapıldığında bunu yapan kişiye de yaptığı kurumada fayda vermez.”..
**
Bulut, CHP’lilerin Çeşme Çorbası eleştirisine, “Körün fili tarifi ne kadar mümkünse çorba çeşmesine utanç çesmesi demek o kadar mümkün” demişti…
Bulut, şimdi de CHP’lileri yine eleştirerek, “Kendileri önce pireyi deve yapıyorlar, sonrada deveye düşman oluyorlar” diyerek yine ilginç bin benzetme yaptı.
İbrahim Bulut, enteresan örnekler vererek açıklamalara farklı bir boyut kazandırıyor…
Açıkçası Bulut’un benzetmelerini okuyunca, hafifçe gülümsüyorum…
Bakalım Bulut’un bir sonraki benzetmesi nasıl olacak…


SEDAŞ, Başiskele’de uyuyormuş!
Başiskele’nin Tepecik Köyü’nde yaklaşık 4 aydır sokak lambaları günün 24 saati yanıyormuş. Bölgedeki vatandaşlar ise bu durumdan oldukça rahatsız.
Köyün yerlilerinden Mehmet Ekrem, bu konuyla ilgili SEDAŞ’ın duyarsız kalmasından yakınıyor.
Özellikle köy muhtarı Sadettin Güneş, bu konu hakkında defalarca SEDAŞ’la görüşmesine rağmen bir hiçbir şey değişen bir şey olmamış.
**
Köyde yaklaşık 4 aydır lambaların yandığını ileri süren Mehmet Ekrem yaşanan olayları şöyle özetliyor.
“ Köyümüz Başiskele sınırları içinde doğasıyla tertemiz sakin bir köy.
Belediyelerimiz imkânları doğrultusunda elinden geleni yapıyor.
Biz köy halkının da fazla beklentisi yok zaten.
Ama en büyük sıkıntımız, özellikle gündüz yanan bu sokak lambaları.
**
Ne kadar müracaat etsek, ne kadar şikâyet etsek de SEDAŞ bu konuda hiçbir adım atmıyor. Bizler bu ülkenin bu kentin insanlarıyız.
Bu ülke için vergimiz verdik.
Ama böyle boşa yanan lambaları görünce içimiz acıyor.
Bunların parası devletten yani bizlerden çıkıyor.
Köyün genelinde bu durum hâkim.
Gerçekten yazık, umarız bu soruna artık SEDAŞ bir çözüm bulur”
**
Vatandaşların dediği gibi, boşa yanan her lambanın, her kaçak elektriğin faturasını biz ödüyoruz…
Sedaş, bir an önce sokak lambalarını kontrol etmeli…


Başiskele’nin uzman çaycısı!
Başiskele Yeniköy Merkez Mahallesi’nde kalıcı konuklarında yıllardır çaycılık yapan ve bölgenin sevilen simalarından Hüseyin Kuru, nam-ı diğer Uzman Çaycı, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı çok sevdiğini belirterek, yapılan hizmetlerden memnun olduğunu dile getirdi.
Yeniköy Belediye Başkanı iken de, Başiskele Belediye Başkanı iken de Hüseyin Ayaz’dan memnun olduğunu söyleyen Çaycı Hüseyin, “Ben işimde nasıl çay uzmanıysam, sayın başkan da hizmetinde âdete uzman oldu” diye konuştu.


Ekmek, zabıtanın denetiminde
İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kentin muhtelif bölgelerinde denetim gerçekleştiren ekipler halk sağlığını tehlikeye atan kuruluşlara göz açtırmıyor. Topçular Mahallesi’nde yapılan denetimlerde taşıma koşullarına uygun olmadan araç ile açıkta ekmek satışı yapan şahısları tespit etti. Bu şahıslara yasal işlem uygulayan ekipler uygunsuz olarak satışı yapılan 77 ekmeğe el koydu. Zabıta Müdürü Muhammet Ergin “Yeni ekmek tebliğine göre halk sağlığını tehlikeye atan, hijyenik olmayan koşullarda satış yapmak isteyen kurum ve şahıslara kesinlikle taviz vermiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz.” dedi.


Gölcük ve Başiskele’de su kesintisi yapılacak
İSU yaptığı açıklamada, yarın saat 09.00-17.00 saatleri arasında Başiskele ve Gölcük’te Soğukpınar, Servetiye karşı köyler gurubu ana ishale hattında arıza giderme çalışması yapacak. Bölgeye 8 saat su verilmeyecek.
Su kesintisinden etkilenecek bölgeler :
Gölcük: Nimetiye Köyü, Hasaneyn Köyü, Yeni Ferhadiye Köyü
Panayır Köyü, Nüzhetiye Köyü
Başiskele: Servetiye karşı köyü mahalleleri


Temizlik imandan gelir!
Başiskele Belediyesi geliştirdiği yeni bir projeyle evsel ve katı atık çöplerini muhafaza eden çöp konteynırlarının etrafını saç profille çeviriyor. Böylelikle yol kenarlarında açıkta bulunan çöp konteynırlarına estetik görünüm kazandırılıyor ve devrilmeleri önleniyor. Yeniköy Merkez Mahallesinden başlayan uygulamayla 400 adet çöp konteynırının etrafı kaplanacak.


Cadde ve sokaklar temizleniyor
İzmit Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağmur yağışının ardından kentin üst bölgelerinden akarak gelen milleri temizledi. Belediye cadde ve sokakları yıkama çalışmalarını sürdürüyor. Turan Güneş Caddesi ve Bahariye Caddesi’nde yapılan temizlik işlemleri şehrin tüm noktalarında yapılacak.


Akbaş, Şenol’a veda etti
Uzun zamandır ilimizde SGK Kocaeli İl Müdürü olarak görevini sürdüren ve SGK Adana İl Müdürlüğü’ne atanan Muharrem Akbaş, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ender Şenol ve yönetim kuruluna veda ziyaretinde bulundu. Akbaş’a gerek kurumsal anlamda mesleğe ve meslek mensubuna bilgi akışındaki tüm süreçlere katkılarından, gerekse ilimizdeki örnek sayılabilecek nitelikte uygulamalardaki başarılarından dolayı KSMMMO Başkanı Sn. Ender Şenol tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Bir camın kırıldığında, ufalanan parçaların saatte üç bin millik bir yol aldığını…


AYIP BEYLER, YARIŞIYOR MU?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR