İzmit Belediyesi’nde sendikaların telefon mesajı savaşı başladı!

MAKALEYİ DİNLE

Son yıllarda sık sık sendika mücadelesini yaşarız…
Sendika başkanları birbirlerine söylenmedik söz bırakmazlar…
Sendikalar sürekli birbirlerini suçlarlar…
Sendika üyelerine olmadık vaatte bulunurlar…
İşçileri, kendi sendikalarına üye yapabilmek için her türlü fırıldaklığı yaparlar…
Şimdiye kadar bu hep böyle oldu…
Elbette başarılı sendikalar var, onları bir kenara koyuyoruz…
**
Şu sıralar İzmit Belediyesi’nde müthiş bir sendika çekişmesi var…
Zira, 2 Ağustos 2012’de hangi sendikanın yetki alacağı belli olacak.
Yani, dananın kuyruğu kopacak.
Bunun bilincinde olan Genel-İş Sendikası ile Hizmet-İş Sendikası arasında müthiş bir rekabet var…
**
Taraflar, yetki belgesini almak için işçilerle sıkı temasta…
Birebir görüşüyorlar, yetmiyor, işçilerin cep telefonlarına mesajlar gönderiyorlar.
Genel-İş, telefonlara kendi lehine mesaj gönderiyor, ardından Hizmet-İş, Genel-İş’i yalanlar mesaj gönderiyor…
Bunun tam tersi de oluyor…
**
Yani anlayacağınız, İzmit Belediyesi işçileri kime inanacağına şaşırdı.
Aklı karıştı…
Sendikaların bu mücadelesinden rahatsızlık duymaya başladı…
Yahu, şu yetki belge alma olayı biran önce olsun da kurtulalım düşüncesinde…
**
Aşağıda sendikaların işçilerin cep telefonlarına gönderdiği mesajları yayınlıyorum…
Önce Hizmet-İş Sendikası’nın cep telefonlarına gönderdiği mesajı okuyalım;
HİZMET-İŞ 41:
Değerli İzmit Belediyesi işçi arkadaşlarımız. İzmit Belediyesindeki teşkilatlanmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Şu an itibarı ile üye sayımız 145’e ulaşmış olup, yetkiyi almaya çok az kalmıştır. Sendikamıza üye olmayan arkadaşlarımızı Hizmet-İş Sendikamız çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. HİZMET-İŞ SENDİKASI
**
Hizmet-İş Sendikası’nın mesajını okudunuz.
Şimdi sıra Genel İş Sendikası’nın gönderdiği mesajda…
Birlikte okuyalım;
GENEL İŞ SENDİKASI:
Değerli işçi arkadaşlarımız; İzmit Belediyesinde 291 işçi bulunmaktadır. Bunların 205’i bugün itibarıyla Genel-İş Sendikamızın üyesi olup, 9’u Sağlık-İş Sendikası, 6’sı sendikasız işçi ve kalan 71 işçi Hizmet-İş Sendikasının üyesidir. Bundan sebep telefonunuza gelen mesajların hiçbir hükmü yoktur. Doğru bilgi paylaşımı hassasiyetinden dolayı bu bilgi Genel-İş Sendikamız tarafından sizlere iletilmiştir. Genel-İş Sendikası Kocaeli Şubesi.
**
Her iki sendikanın cep telefonlarına gönderdiği mesajları okudunuz.
Aldığım bilgilere göre bu cep telefonlarına mesaj gönderme olayını Hizmet-İş Sendikası başlatmış…
Sendika savaşlarından iyice bunalan işçiler, artık yeter diyor!
Sanırım sendika savaşları için bu söz doğru olur;
Filler tepinir, çimenler ezilir…


Yerel seçimler 6 ay öne alınıyor
Yerel seçimlerin 2013'ün sonbaharında yapılması önerisi AKP kurmayları tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan, 2014 Mart ayındaki yerel seçimlerin 2013 Ekim ayına çekilmesine “yeşil ışık” yaktı. Teklif muhalefete götürülecek. İlke olarak seçimlerin hep normal süresinde yapılması taraftarı olan Başbakan Erdoğan, AKP MYK üyelerinin yerel seçim tarihinin öne çekilmesi konusunda mutabık kalması üzerine, düzenlemeyi değerlendirmeye aldı. Seçimlerin 6 ay öne çekilmesiyle 2013'ten sonra 3 yıl üst üste seçim yapılacak. 2014'te Cumhurbaşkanı seçilirken, 2015'te genel seçimler olacak.


23 Nisan parkı güzelleşiyor!
İzmit Belediyesi’nin mevcut parklardaki yenileme çalışmaları devam ediyor. Kadıköy Mahallesi’nde bulunan 23 Nisan Parkı’nda da yenileme çalışması yapılıyor. Belediye Yetkilileri, parkın baştan sona yenilendiğini belirterek” Tuğla çiçeklikler yapılarak park daha estetik hale getiriliyor. Oyun aletlerinin ve aydınlatma sisteminin yenileneceği 23 Nisan Parkı’ndaki çalışmaları birkaç ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Park yeni haliyle çok daha kullanışlı ve güzle olacak” dediler.


Necmi Yerlitürk: Olan Suadiye’ye oluyor
SUMOTAŞ’un kurucu üyelerinden Necmi Yerlitürk, SUMOTAŞ ile Frito Lay arasında yaşanan gerginlikten oldukça rahatsız. Yerlitürk konuyla ilgili bakın neler söylüyor; “
Ben SUMOTAŞ’ın kurucuları arasındaydım. Yaşanan sorunları takip ediyoruz. Bu sorunlar bizi çok rahatsız ediyor. 500 genç polis sabahlara kadar ilçemizde nöbet tutuyor. Birileri rant kavgasında olan Suadiye’ye oluyor. Biz bu durumdan çok rahatsızız. Biran önce bu duruma bir çözüm bulunsun”. Yerlitürk haklı, bu sorun bir an önce çözülmeli.


Terzibayırı’na hizmet binası
İzmit Belediyesi tarafından Terzibayırı Mahallesi’ne hizmet binası yapılıyor. Tevfik Fikret Caddesi üzerindeki zemin ile birlikte 3 katlı binada Fen İşleri Müdürlüğü tarafından tadilat çalışması başlatıldı. Belediyenin kendi mülkü olan Terzibayırı’ndaki binanın zemin katının lokal olarak 1. ve 2. katların da kurs merkezi olarak değerlendirileceği öğrenildi. Baştan sona yenilenen binanda çocukların ders yapabileceği etüt yerleri, mutfak, öğretmen odası, kütüphane ve sergi uygulama salonun da bulunacağı öğrenildi. Yetkililer, çalışmaların birkaç ay içinde tamamlanacağını söylediler.


Carrefour’a gidenler tarihe tanıklık ediyor
Carrefour İzmit Alışveriş Merkezi, Ramazan ayında misafirlerini “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizi konsepti ile karşılıyor. Alışveriş merkezi girişlerinde Yeniçeriler tarafından karşılanıp, fasıl dinletileri ve çeşitli ikramlarla ağırlanacak ziyaretçiler, TRT’nin Herşey Film’e yaptırdığı iddialı yapımlarından “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisinde kullanılan kostümler, aksesuarlar ve özel görsellerin yer aldığı çok özel bir sergiyi görme fırsatı yakalayacaklar.
Lale Devri’ni konu alan dizinin dönem atmosferini hissettiren ve 20 Temmuz’da açılan bu çok özel sergi 18 Ağustos’a kadar ziyaretçi ile buluşacak. Dizide Hatice Sultan’ı canlandıran Türkay Şoray, 4 Ağustos Cumartesi günü 15:00’te Carrefour İzmit’te hayranlarıyla bir araya gelecek.


Plastik kapaklar umut uluyor
Gölcük Engelliler Derneği tarafından başlatılan, Gölcük Belediyesi tarafından koordine edilerek desteklenen, ayrıca vatandaşlar tarafından da benimsenen plastik kapak (Mavi Kapak) toplama çalışmaları başarıyla devam ediyor. Bu kampanya doğrultusunda, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Engelliler Derneği Başkanı Emine Cebeci, Gölcük Belediyesi Çevre Mühendisi Serkan Aksöz, Şirinköy Mahallesi 1 Mart Caddesi No: 119’da Damadı Süleyman Afacan’ın yanında kalan 95 yaşındaki Ebazar Keskin’i ziyaret edip tekerlekli sandalye teslim ederek sevindirdi.


Camiye Gel! Puanını topla! Ödülünü Kap!
Kuruçeşme Merkez Cami’nde “Camiye gel, puanını topla, ödülünü kap” kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında 5 vakit namazı camide kılan ve en çok vakit namazına katılan öğrenciler arasından 25 kişiye spor ayakkabısı, futbol topu, forma takımı ve 20’şer TL. para hediye edildi. Ezanı en güzel okuma yarışmasının birincisi Tayyip Dağlıoğlu’ na 35 TL, ikinci Enes Toptaş’a 30 TL, üçüncü Yuşa Talha Yamaç’a 25 TL ödül verildi. İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, gayretlerinden dolayı camii imam-hatibi Ekrem Yamaç’a teşekkür etti.


Polisin 'hacizli' araç sorunu bitti
İl ve ilçe emniyet müdürlüklerinin otoparklarında aylarca hatta yıllarca bekleyen on binlerce hacizli aracın sorununa çözüm bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü, hacizli araçlardan kurtulmak için kanunda değişiklik talep etti. Emniyetin girişimleri sonucu İcra İflas Kanunu’nun 88. maddesine bir fıkra eklenerek ‘en geç 3 gün içerisinde alınmayan hacizli araçların’ icra müdürlüklerine teslim edilmesi kararlaştırıldı.
81 İl Emniyet Müdürlüğü’nde 60 bine yakın hacizli aracın bulunduğu ortaya çıktı. Torba Kanun’da yer alan değişiklik sonucu 60 bin araç en yakın icra müdürlüklerine teslim edilecek. İcra müdürlüklerinin aracı teslim almaması mümkün olmayacak. Daha önce sadece arama kararı koyan icra müdürlüğü yakalanan hacizli aracı alabiliyordu.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
İnsanin saçında 102 bine yakın, derisinde ise 20 bine yakın kil olur. Kıllar her gün 0.35-0.40 mm. uzar.


KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR