BBP’li Duyar’ın idam aşkı!

MAKALEYİ DİNLE

Büyük Birlik Partisi il başkanıydı…

Sonra BBP’nin MYK üyesi oldu…

7 Haziran seçimlerinde BBP ve SP birleşti ve seçime ortak girme kararı alındı…

Her iki parti Milli İtifak’ı kurdu…

Ama seçimde hayal kırıklığına uğradılar…

Kimden mi bahsediyoruz?

Serhat Duyar’dan…

**

Duyar, 7 Haziran seçimlerinde basını çok iyi kullandı…

Gazetecilerle sık sık bir araya gelerek güzel haberlerin yapılmasına vesile oldu…

Seçim sonrasında Büyük Birlik Partisi’nin kongresi yapıldı…

Mustafa Destici, yeniden genel başkanlığa getirildi…

Serhat Duyar da genel başkan danışmanı oldu.

**

Duyar sık sık sosyal paylaşım sitesinden pazı paylaşımlarda bulunur…

Önceki gün de idam cezası ile ilgili bir bilgi paylaştı…

BBP Genel Başkan Danışmanı Serhat Duyar sosyal paylaşım sitesinden idamın geri gelmesini istedi.

**

Duyar, kendi sosyal paylaşım sitesinde;

“Biz diyoruz ki;

Askerimizi,

polisimizi,

milletimizi,

canımızı hedef alan teröristler idam edilmeli.

Bizzat kurşunu sıkan teröristler bombanın pimini çekenler idam cezası ile cezalandırılmalı. İkinci kesim ise çocuklarımızın ırzına ve canına kast edenler.

Özgecan gibi kardeşlerimiz ölmesin diye, idam cezası ile cezalandırılmalı.

Dünde bu iki kesim için idam cezasının geri getirilmesini önerdik ve taahhüt ettik.

Bugün de söylüyoruz, yarında söylemeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

**

Duyar’ın görüşleri böyle…

Bir zamanlar MHP de idamın kaldırılmasına karşıydı, ama DSP ve ANAP ile birlikte idamın kaldırılmasına onay verdi…

Öcalan da bu sayede idamdan kurtuldu…

**

Duyar, hiç heveslenmesin…

İdam geri gelmez…

Birçok şey idamla da çözülmez…

Çözülseydi, İran’da, Arabistan’da suçlar işlenmezdi…

Türkiye’yi yönetenlerin, başka çözümler bulması lazım…

 

Başiskele sahilinde deniz kirliliği var

Başiskele, son yıllarda yıldızı parlayan bir ilçemiz. Birçok yatırım bu ilçemize yapılıyor. Önceki gün bir okurumuz bizimle bir fotoğraf paylaştı. Deniz kenarlarına pislikler var. Yetkililer bu pisliklere dikkat ederlerse iyi olur.

 

AKP’li Katırcıoğlu telefon numarasını paylaştı

AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kendi sosyal paylaşım sitesinden kişisel numarasını paylaştı. Katırcıoğlu, bu sayede vatandaştan gelecek olan şikayetleri bizzat dinleyecek. Milletvekili Katırcıoğlu, paylaşımında 10 yıldız hattı kullandığını belirtmeyi unutmamış.

 

AKP’li Önder’e Ülkücü damat

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, kızı Nur Özder ile Alperen Şakacı’nı evlilik hazırlıklarıyla uğraşıyor. Geçtiğimiz yıl Kocaeli Ülkü Ocağı 2. Başkanı olan hatta ocak başkanlığına getirileceği söylenen Alperen Şakacı da merhum Mehmet Şakacı ile Nevin Şakacı’nın iki çocuğundan biri ve Pirelli’de çalışıyor. Çiftin düğünü, 1 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde yapılacak. Düğüne AKP ve MHP camiasının büyük katılım göstermesi bekleniyor.

 

Kandıralı muhtarlar yeni projeler üretiyor

Yeni Kandıra Muhtarlar Derneği örnek projelerine bir yenisini daha ekledi. Kış aylarında hayırsever vatandaşların katkılarıyla gerçekleştirdikleri “Kimse Üşümesin” kampanyasıyla maddi durumu iyi olmayan vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılayan dernek yönetimi, Ramazan ayında da “Et yemeyen kalmasın” kampanyası gerçekleştirdi. Hayırsever iş adamlarının ve derneğe üye muhtarların destekleriyle gerçekleşen proje kapsamında 40 çocuk giyindirilirken, 50 aileye de erzak ve et ulaştırıldı. Dernek Başkanı Musa Yener, bu tür hizmetlere devam edeceklerini söyledi.  Bakalım dernek Kurban Bayramı’nda nasıl bir etkinlik düzenleyecek.

 

 

AKP’li Yılmaz’dan gazete eleştirisi

Kendi sosyal paylaşım sitesinde paylaşımda bulunan AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Zaman gazetesi tarafından atılan manşeti eleştirdi. Yılmaz, “Ülkemiz için böylesine hassas bir dönemde, Zaman'ın Türkiye'yi itham eden şu iftirasına bakın hele. Allah'ım, sana havale ediyoruz!” sözlerine yer verdi. Yılmaz, AKP’nin yandaş gazetelerinin attığı manşetleri de eleştirebilecek mi?

 

 

Yeşilay’dan uyarı!

Yeşilay Gebze Şubesi Bilim Kurulu Başkanı Hacı Ahmet Şahin, Şehir Hatları Vapurlarında sigara yasağının fiilen ortadan kalktığını söyledi. Şahin, “Vatandaşlarımızdan aldığımız şikâyetlere göre Şehir Hatları Vapurlarındaki tüm açık alanlarında serbestçe sigara içiliyor. Yolcular gruplar halinde sigara içiyor ve hiçbir uyarı almıyor. Sadece yolculuğun başında göstermelik bir uyarı anonsu yapılıyor. Akabinde ise herhangi bir denetim yapılmıyor. Yasağa uymayanlara ceza kesilmiyor. Biz Yeşilay olarak bu durumdan son derece rahatsızız. Özellikle seyahatlerin arttığı bu dönemde yetkililerin bu konuya acilen çözüm bulması gerekiyor. Biz yasak alanlarda sigara içenlere ve içilmesine göz yumanlara ceza kesilmesinin, denetimlerin artırılmasının çözüm olabileceğini düşünüyoruz” dedi. Şahin haklı, madem bir yasak var, buna uyulmalı.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR