Odabaş’ın AKP’nin tabelalarını indirmeye gücü yetecek mi?

MAKALEYİ DİNLE

Bilindiği gibi AKP İl Başkanlığı ve İzmit İlçe Başkanlığı binaları Perşembe Pazarı alanındaki Haldız İş Merkezi’nde…

Haldız İş Merkezi yöneticisi ve aynı zamanda MARSİAD Başkanı olan Bahri Odabaş, AKP İl Başkanlığı’nın ve İzmit İlçe Başkanlığının Han’a asılan reklam ve tabelaların aidatlarını vermediğini iddia etti… 
Tutar, 150 bin lirayı buluyor… 
Odabaş, geçen hafta yaptığı basın toplantısında 1 Mart 2016 tarihine kadar paranın ödenmediği taktirde AKP’nin tabelalarını indireceğini söylemişti… 
Dün 1 Mart’tı… 
Ama tabelalar indirilmedi…  
Haldız İş Merkezi yöneticisi Bahri Odabaş, dün gazetemize mail göndererek tabelaları neden indirmediğini açıkladı. 
Odabaş, AKP’nin tabelalarının indirilmesi için AKP’li dostunun yurt dışından gelmesini beklediğini ifade etti.
***
Odabaş’ın açıklamasını birlikte okuyalım; 
“Geçen hafta salı günü yaptığımız basın açıklamamızda Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığının binamızın ortak alanlarına izinsiz olarak koyduğu ve bedelini de karşılamadığı tabelalar, poster ve reklamlarla ilgili yaşadığımız problem çözülmediği takdirde 1Mart Salı günü saat 11.00’de tabela ve posterleri kaldıracağımızı duyurmuştum. Problemin çözümü için Ak Parti Kocaeli Milletvekillerinin tamamına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğana yazılar yazarak problemin çözümüne katkı sunmalarını talep etmiştik.
***
Ancak dün güvendiğimiz bir partili dostumuzla yaptığımız telefon görüşmesi neticesinde, yurt dışında olması nedeni ile dönüşünü beklememizi rica etmesi üzerine, amacımızın da partiye zarar vermek değil, kat maliklerinin haklarının ödenmesi olduğu için yönetim kurulunca aldığımız karar gereği bir süre daha bekleme kararı alınmıştır. Gelişmeler saygı değer basın kuruluşlarımızla şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır ”dedi. 
***
Odabaş’ın bahsettiği partili dostu bilmiyoruz. AKP’nin 150 bin lira tutan reklam ve tabela borcunu vereceğine hiç ihtimal vermiyorum…
Odabaş, yaptığı basın toplantılarıyla, yaptığı basın açıklamalarıyla AKP’yi zorluyor… 
Bakalım Odabaş, AKP’den reklam ve tabela borcunu alabilecek mi? 

Çöp konteynırlarından ÇOK ŞİKAYET GELİYOR

İzmit Belediyesi, şehir içindeki çöp konteynırları yerin altına koydu. İyi de bir çalışma oldu. Ama yer altına konan çöp konteynırlarının giriş kısmı küçük olduğu için, vatandaşlar eşyalarını bu yer altındaki çöp konteynırlarının içine atamıyor… Atamayınca da eşyalarını çöp konteynırlarının yanına koyuyor. Durum böyle olunca da kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. 
Bölgeden geçerken çöplerin durumunu gören Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksek Okulu öğrencisi Furkan Odunca, “Ben aslen Eskişehirliyim. Buraya üniversite okumak için geldim. Kandıra’dan arkadaşlarımla İzmit’e gezmeye geldik ve bu çirkin görüntü ile karşılaştık. Açıkçası  İzmit’in merkezinde böyle bir görüntü ile karşılaşınca şaştım kaldım ”dedi.  Üniversite öğrencisi, görüntünün kirliliğine dikkat çekti. Asıl sorun şu ki; çöp konteynırlarının giriş kısmı küçük, büyük eşyalar içeri atılamıyor. İzmit Belediyesi, bu ayrıntıya da dikkat etmeli. Zira bu tür çirkin görüntülerle karşılaşmaya devam edeceğiz. 

Bilge Saral, model uçak dersine katıldı

Türk Hava Kurumu Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral ve yönetimi önceki gün Türk Hava Kurumu’nun (THK) kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evini ziyaret etti. Saral, kurumlarının gençler ve çocuklara oldukça önem ve değer verdiğini ifade ederek, öğrencilerin model uçak dersinde yanlarında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Model uçaklar kursu, oldukça zor bir kurs olduğunu düşünüyorum. Bu işe merak sarmak da ayrı bir beceri. 

 

Özak, köyleri turladı! 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve beraberindeki heyet önceki gün Akpınar, Arızlı, Kabaoğlu, Kulfallı ve Sekbanlı köylerini ziyaret etti. Burada muhtarlarla görüşen Özak, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yatırımların sürekli devam edeceğini belirten Başkan Vekili Özak, “Bundan 12 yıl önce köylerimiz kentlerin bir hayli gerisindeydi. Göreve geldiğimiz günden bu yana köylerimiz kentlerimizle aynı seviyeye ulaştı. Köylerimize yatırımlar yaparak buraları cazibe merkezi haline getirdik. Bizler bu kentin yöneticileri olarak hep sizin yanınızdayız” dedi. Şu bir gerçek ki; Büyükşehir Belediyesi, köylere epeyce yardım etti. En azından birçok köy yolunu düzeltti. 

 

Emin Karaboğa, Antalya’da yarışacak 


Gölcük’ü ülkemizin çeşitli illerinde başarıyla temsil eden ve ilçemize katıldığı koşu yarışmalarında birincilik madalyaları ile dönen Milli Atletimiz Emin Karaboğa, 6 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleştirilecek olan Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’nda ilçemizi temsil edecek. 80’lik Emin dede, yine rakiplerine nal doplatacak gibi. 

Arslan’dan 1 Mart açıklaması

Türkiye Muharip Gazileri Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan bundan 58 yıl önce ülkemizin en ölümcül sivil deniz kazası olan 1 Mart Üsküdar Faciası hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Arslan, “Bizler 1958 yılında yaşanan facianın acısı hala kalbimizdedir” dedi. Gerçekten de büyük bir acıydı. Kimisi 400, kimisi 500 kişi öldü diyor. Net bir rakam yok. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR