Hukukun olmadığı yerde adalet böyle sağlanıyor!

MAKALEYİ DİNLE

Gazeteport internet sitesi, MHP Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy’un uyuşturucu satıcısı olduğu kişiyi tekme tokat dövmesini, “Hukukun olmadığı yerde bu oluyor” başlığıyla verdi…

Haberi birlikte okuyalım;

MHP Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, bonzai satıyor dediği adamı evire çevire dövdü, bunu da “Devletimize polisimize yardımcı oluyoruz” diye açıkladı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde MHP Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy, bonzai sattığnı iddia ettiği kişiyi Karamürsel sahilinde yakalıyor. Orhan Kılınçsoy, kimliği öğrenilemeyen kişiye çelme takarak düşürüyor. Sonra da dövüyor. Çevredekiler müdahale edince de “bonzai satan kişiyi mi savunacaksınız?” diyor ve çevredekiler geri çekiliyor. Dayan yiyen kişi sürekli “Vallahi yapmadım reisim, vallahi satmadım. Sattıysam Allah beni taş etsin” diyerek yalvarıyor…

***

Kılınçsoy’un bu davranışı, sosyal medyada patlıyor… Birçok site bu haberi kullanıyor… MHP’li Kılınçsoy, meşhur oluyor… Türkiye kendisini konuştu…

Yaşanan olay sonrasında kendi sayfasından videoyu kaldıran Kılınçsoy yazılı basın açıklaması yayımladı. 

Birlikte okuyalım;

“Sevgili dostlarım. Ben Orhan Kılınçsoy olarak vatanı ve milletini kanının son damlasını feda edecek kadar seven, gerekirse bu yolda sonu ölüm bile olsa bir an olsun arkasına dönüp bakmayacak mücadele edecek bir yapıya sahip bir adem oğluyum. Ailem, akrabalarım ve temsil ettiğim bir davam var; Son dönemlerde yaşamakta bulunduğum ilçede sürekli olarak dostlarım ve kardeşlerim tarafından aranarak uyuşturucu ve uyarıcı maddeler kullanan çocuk yaştaki kişilerin çoğaldığı doğrultusundaki söylemler duymam ve yerel medyada gördüğüm uyuşturucu haberleri yüzünden çok büyük bir üzüntü içerisinde idim.

***

Yakın zamanda yaşanan bu olayların psikolojisi ile bir an olsun gerek şahsımı, gerekse davamın takipçisi olan çok büyük bir çoğunluğu, duygularımın doğrultusunda unutarak, örnek olduğum gençlere devletimizin ve yüce Türk adaletinin büyüklüğünü çok iyi bilmeme nazaran yapılmaması gereken bir faaliyetin içerisinde bulunup bu hassas zamanlarda ulusal ve yerel basında yer almaktan çok rahatsız bulunmaktayım.

***

Lakin ailesine ve çocuklarına çok düşkün bir insan olarak yakaladığım bu kişiyi, hemen kolluk kuvvetlerine teslim etmem gerekirken hoş olmayan görüntülerle sizlerin karşınına çıkmak beni üzdü. Lakin; bu demek değil ki bulunduğum ilçede küçük yaşta çocukların zehirlenmesine müsaade edeceğim, izin vereceğim. Beni tanıyan ve değer veren herkesten tek bir ricam var, lütfen kolluk kuvvetlerimize çevrenizde gördüğümüz ve şüphe duyduğumuz her konuda bilgi verelim, bu insanları adalete teslim edelim; en önemlisi çok dikkatli ve hassas olalım.

***

Ben ve dava arkadaşlarım ülkemizin geleceği olan bu gençlere hiçbir ayrımcılık yapmadan gerek gurbetten gelen, gerekse ilçemizde yaşayan kardeşlerimin her daim abisi olup yanlarında bulunmaya devam edeceğim. Unutmayı geçler; bu vatan bize dedelerimizden miras kaldı, bizler de bu mirası sizlere bırakacağız. Sizler ne kadar pırıl, pırıl olursanız o kadar güzel ve refah dolu olarak bu sancağı ilerlere taşıyacaksınız. Sizleri zehirleyen, kötülük etmeye çalışan insanlara biz bugüne kadar engel olduk, bundan sonrada engel olmaya devam edeceğiz…”

***

Kılınçsoy’un açıklaması böyle…

Kılınçsoy’un bu davranışını uyuşturucu haberlerine bağlıyor…

Kılınçsoy, haberlerden etkilendiğini itiraf ediyor…

Kılınçsoy, uyuşturucu haberlerinden etkilendi, bonzai satıcısı olduğu iddia edilen kişiyi dövdü…

Yarın bir başkası, başka bir konudaki haberlerden etkilenip, başka şeyler yaparsa ne olacak?

Kılınçsoy, meşhur oldu… Zaten siyasi bir kimliği de var… 2019’da yapılacak yerel seçimlerde MHP’nin Karamürsel Belediye Başkan adayı olsun…

Adam dövme görüntülerini de seçim afişi olarak kullansın… 

***

Gazeteport internet sitesi MHP’li Kılınçsoy’un davranışıyla ilgili şu başlığı attı, “HUKUKUN OLMADIĞI YERDE BU OLUYOR”…

Önemli bir başlık…

Dikkat çekici bir başlık…

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına saygı duymuyorsa, kabul etmiyorsa, hukukun saygınlığına gölge düşürüyorsa, sokaktaki vatandaşın da hukuku takmayıp, cezayı kendisinin kesmesi abes karşılanmamalı…

***

Önceki akşam Türkiye’nin kalbi Ankara’da yine bombalı saldırı oldu… Yine insanlarımız hayatını kaybetti… Terörü yine lanetliyoruz… 

 

Çeşmelerden buğday aşı çorbası akacak

İzmit’teki çorba çeşmelerinde Çanakkale Savaşlarında askerlerimizin en önemli yiyeceği olan buğday aşı çorbası akacak.   İzmit’in 7 ayrı noktasında bulunan çeşmelerden 18 Mart  Cuma sabahı vatandaşlara ücretsiz olarak buğday aşı çorbası servis edileceğini söyleyen yetkililer, “Çanakkale Savaşları sırasında askerlerimizin hangi güçlükler içinde bulunduğunu ve Çanakkale ruhunun  hatırlanmasını amaçlıyoruz” dediler.

 

Ömer Döngeloğlu Gebze’ye geliyor

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri Kent Meydanında bulunun kültür salonunda hız kesmeden devam ediyor. Gebzelilerin yoğun katılım gösterdiği programlar kapsamında bugün İlahiyatçı- Yazar Ömer Döngeloğlu Gebzeliler ile bir araya gelecek. “Çanakkale Ruhu ve Şehitlerimize Dua” konulu sohbeti ile Gebzeliler ile bir araya gelecek olan Döngeloğlu’nun programı saat 20:00’de başlayacak. Katılımın ücretsiz olacağı sohbet programına tüm vatandaşlar davetli.

 

Akça Koca’nın konuğu Merve Sarıkaya olacak

Akça Koca Kültür Platformu Gençlerle Başbaşa Programına Merve Sarıkaya ile devam ediyor.  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp 2.sınıf öğrencisi Merve Sarıkaya, Akça Koca Kültür Platformu Gençlerle Başbaşa Programın beşinci konuşmacısı olacak ve “Birey ve Empati Temelli İletişim” konusunda bilgi verecek. Emex Otel’deki toplantı 17 Mart 2016 Perşembe günü akşamı 19:30’da başlayacak saat 21:00’de sona erecek. Merve Sarıkaya’nın soruları da cevaplayacağı toplantıda çay ikramı yapılacak. Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu toplantıya platform üyelerini ve konuya ilgi duyanları bekliyor.

 

GFSD üyeleri için Beypazarı-Nallıhan gezisi düzenliyor

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) gerçekleştirdiği etkinlikler ve çalışmalar ile Gölcük halkının ve fotoğraf severlerin takdirini kazanıyor. Başkan İsmail İkiz, Ankara Beypazarı-Nallıhan gezisi düzenliyor. 20 Mart 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek olan etkinlikte fotoğraf severler birçok alanı gezip, istedikleri kadar fotoğraf çekebilme imkanı bulabilecek.

 

Karaağaç’a kültür merkezi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, köylerde vatandaşların sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için kültür merkezleri inşa ediyor. Bu kapsamda Kandıra’nın Karaağaç Köyü’ne 560 metrekare alanı kapsayan düğün, toplantı gibi etkinliklerin yapılabileceği kültür merkezi inşa ediliyor. İnşa çalışmaları hızla yapılan kültür merkezi tamamlanma aşamasına geldi.

 

Büyükşehir’de dil okulu protokolü

Büyükşehir Belediyesi ve American Time dil okulları arasında protokol imzalandı. Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’ın makamında yapılan protokol törenine American Time adına Eğitim Danışmanı Batuhan Gürsoy katıldı. “Personelimiz için her zaman en iyisini düşünüyoruz” diyen Aydınlık, “ Yararlı bir antlaşma olacaktır. Her iki kuruma da hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yapılan Antlaşma protokolüne göre Büyükşehir çalışanları ve birinci derecede yakınları anlaşmadan faydalanabilecekler. 21.Yüzyıldayız… Bir dil, bin insan misali, Büyükşehir’in bu projesini başarılı buluyorum. 

 

Adı Toy, ama…

Gölcük Toy Ajans, reklam alanında önemli başarılara imza attı.  Değirmendere otobüs kooperatifi ile Toy Ajans arasında imzalan protokolle,  Değirmendere–İzmit otobüsleri reklamlarla giydirildi. Toy Ajans’a, Gölcük ve diğer ilçelerden otobüs kooperatifleri gerekse firma sahiplerin talepler gitmeye başladı. Firma sahibi Tuğba Tuflu, firmaların talepleri karşısında oldukça mutlu. 

 

Gölcük’te 2015’te 2382 doğum oldu 

Gölcük Nüfus Müdürü Ersin Aydın, 2015 yılında ilçedeki doğum, evlenme, ölüm sayıları hakkında bilgi verdi. Aydın, “2015 yılı içerisinde ilçemizde evlenen çift sayısı 1161, doğum sayısı 2382, ölüm sayısı 703 olarak belirlenmiştir. Kurumumuzca her yıl bu sayılar iyi analizler yapılıp güncellenmektedir” dedi. Yani, 2015’te doğanların sayası, hayatını kaybedenlerin sayısını geçti.

 

İzmit’te ruhsat uyarısı

İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, halen  işyeri açma ve çalışma ruhsatı almamış olan işyerlerinin zaman geçirmeden  ruhsatlarını almaları istendi. Yetkililer, geçen bir ay içinde133 adet yeni ruhsat verildiğini belirterek, “Ocak ayından beri ruhsat verilen işyeri sayısı ise 1064 dür. Halen bina iskanı ve yangın raporu yüzünden ruhsat alamamış çok sayıda işyeri bulunuyor. İzmit Belediyesi olarak yasalar çerçevesinde vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz” denildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR