Dört Mevsim’i unutmayın!

MAKALEYİ DİNLE

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Dört Mevsim Kocaeli’ Fotoğraf Yarışması için başvurular devam ediyor.
**
Başvuruları 12 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek olan yarışmaya yine yüzlerce fotoğrafçının binlerce fotoğrafla katılması bekleniyor. Yarışmaya katılım formları tüm fotoğrafçılara dağıtılırken formlar aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi’nden ve www.kocaeli.bel.tr adresinden alınabiliyor.

**
Geleneksel olarak düzenlenen ve 7 yılda 1566 kişiye ait 8972 eserin katıldığı yarışmaya amatör ve profesyonel fotoğrafçılar bu yıl da yoğun ilgi gösteriyor.
Kocaeli dışından gelenler olduğu gibi yurt dışından gelen fotoğrafçılar da yarışmaya katılıyorlar.
**
Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin TL ödül takdim edilecek olan yarışmada 1000 TL Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü, 750 TL Jüri Özel Ödülü, 500 TL üç adet mansiyon ve 100’er TL de satın almalara verilecek. Yarışmanın son katılım tarihi ise 12 Ekim 2012 Cuma günü olarak belirlendi.

**
Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini ortaya çıkarmak için düzenlenen yarışma Kocaelili olma bilincini oluşturmayı ve aynı zamanda fotoğraf sanatına katkı sağlamayı hedefliyor.
Kocaeli’nin bilinen ya da bilinmeyen güzelliklerini gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen yarışmanın değerlendirmesini fotoğraf sanatçıları yapacak.
**
Geçen yıl birinci olan fotoğraf, pek çok kişi tarafından beğenilmemişti…

Topçular sakinleri
yollardan şikayetçi!


İzmit Topçular Mahallesi’nde yapılan yol çalışmaları mahalle sakinlerini zor durumda bıraktı. Mahalle sakinleri, yolların kazıldığını, üzerine toprak döküldüğü ve çalışmaların bu şekilde bırakıldığını söyleyerek yetkililere ateş püskürüyorlar.
Mahallede şu sıralar bir dedikodu dolaşıyorlar.
Deniyor ki; müteahhit firma para alamadığı için çalışmaları yarıda bırakmış.
Bu iddianın doğru olup olmadığı bilinmiyor, ama bilinen bir şey varsa Topçular Şeref meydanı civarındaki mahalle sakinlerinin öfkesi giderek artıyor.

Spor Okulu kitabını gördünüz mü?


Belediyeler, Spor Kulüpleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ve Sivil Toplum Örgütlerinin yapmış oldukları ders dışı sportif çalışmalarının bilimsel olarak anlatıldığı "Spor Okulu" kitabı Türkiye'de ilk olarak İzmit Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlandı.
Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Manas Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi'nden 12 akademisyenin ortaklaşa yazmış olduğu kitap, başta Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri olmak üzere antrenörlere ve okullara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Gündüz siyaset,
gece ekmek yapıyor

AKP çatısı altında başarılı işlere imza atan Başkan Muzaffer Bıyık, baba mesleği olan fırıncılıktan da uzak kalmıyor. Siyasi çalışmalarından zaman buldukça fırında kürek sallayan Bıyık, fırıncılık sektöründe 40 yılı geride bırakmanın kolay olmadığını ifade ederek, ticarette başarılı olmanın temel şartının ise yaptığın işi iyi bilmek olduğunu söylüyor.
Ticaretteki başarısını siyasette de sürdüren Muzaffer Bıyık, siyasete başladığı AK Parti'de Darıca İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürütüyor. Bıyık, siyasete girişini şöyle açıklıyor: “Siyasetle ticaretin ortak noktaları var. Ticarette işletmenize gelen müşteriyi memnun edebiliyorsanız o size geri dönecektir. Siyasette de beşeri ilişkiler ön planda. Siyasi çalışmalarımı işimi sevdiğim gibi severek yapıyorum.’şeklinde konuştu.

CHP Darıca, askeri
alan için çalışma başlattı


CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, Darıca askeri bölgesinin boşaltılması sonucu açığa çıkan 937 dönümlük arazinin nasıl değerlendirilmesine ilişkin büyük bir çalışma başlattı. Kösali, teknik açıdan çalışmalar yapmak için bir mimar ve mühendis ve hukukçulardan bir komisyon kurdu. Kösali, ilk etapta konuyu masaya yatırmak için, işin uzmanlarından oluşan bir toplantı ile ilk adımı attı.
Kösali, “Bu alan bu bölge insanın malıdır. Hiç kimse rant ve çıkar peşinde koşmamalıdır. Herkesin ve halkın mutabakatı ile, bölge insanın yararına olacak şekilde değerlendirilmelidir. Çalışmalarımız tamamlandığında, görüşlerimizi kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Gebze’nin Sekapark’ı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Barış Mahallesi; altyapısı tamamlanan, üstyapısı, parkları ve sosyal donatı alanları, modern yerleşim yerleriyle Gebze’nin örnek mahallelerinden. Hemen yanı başınızda yapımı tamamlanmak üzere olan Tatlıkuyu Vadisi bittiğinde Gebze’miz Sekapark’ına kavuşmuş olacak.” dedi.

Akasyalı Sokak asfaltlandı

Yarımca Atalar Mahallesi Akasyalı Sokak geride kalan yıllar içinde su, doğalgaz, kanalizasyon, PTT gibi çeşitli altyapı çalışmaları için defalarca kazılmış, iş sonunda parça parça asfaltlanınca adeta yamalı bohçaya dönmüş. Geçen hafta sonu iş makineleri tarafından kazılıp tesviye edilen Akasyalı Sokak daha sonra yoğun bir çalışma ile baştan sona asfaltlandı. Daha önceleri bu konudaki taleplerinden sonuç alamayan sokak sakinlerinin şimdi yüzü gülüyor. İnşallah unutulun bir şey kalmamıştır diyerek Körfez Belediyesi’ ne teşekkür ediyorlar.

SEDAŞ’tan trafo yenileme

SEDAŞ Heykel Trafo Merkezini İzmit merkez trafolarına bağlayacak hattın yapımına başladı. SEDAŞ tesis yapım ekipleri tarafından, yer altı kablosu güzergahında kazı çalışması yapılırken, içinden yer altı kablosu geçecek olan borular üzerlerine kum ve koruma taşları döşenerek, güvenlik şeridinin de yerleştirilmesi sonrasında hızla kapatıldı. SEDAŞ yeni yapacağı trafo merkezlerini İzmit merkezinde enerjinin uzaktan izlenebilmesi ve arızalara daha kısa sürede müdahale edilebilmesine imkan sağlayacak SCADA projesine uygun şekilde tesis edecek. Yeraltı Trafo Merkezleri, Ulugazi İlköğretim Okulu, Eski Tekel ve Kızılay 1 ve Kızılay 2 ve Belediye İşhanı olmak üzere 5 ayrı trafoyu kapsıyor. Ayrıca aynı hat üzerinde Devlet Hastanesi ve Sanat Okulunda da trafo Beton köşk kabinleri tesis edilecek.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

-Çin’de yere tükürmenin serbest; ama balgam üzerine basmanın yasak olduğunu…

KONUŞAN FOTOĞRAF


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR