Karamürsel ölüm yolu asfaltlanacakmış!

MAKALEYİ DİNLE

Milletvekili Hürriyet, Bakan Yıldırım’a “Karamürsel’de ismi ölüm yoluna çıkan beton yoldan haberin var mı?” diye sordu.

Sadece iki hafta sonra yolun asfaltlanmasına karar verildi.
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel’de ismi sık sık trafik kazalarına karıştığı için Ölüm Yolu’na çıkan beton yolu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a sormasından iki hafta sonra yolun asfalt döşenmesine karar verildi.

***
Karamürsel’de 2010 yılında yapılan ve yapıldığı günden itibaren sadece iki kilometre uzunluğunda olmasına rağmen kazaların eksik olmadığı beton yol, ilçe sakinlerini canından bezdirmişti. 
Özellikle yağışlı havalarda buz patenine dönen ve ismi “ölüm yoluna” dönen beton yol hakkında CHP Karamürsel Belediye Meclis üyeleri defalarca çekincelerini belirtmişler, belediye meclisine önergeler sunmuşlar, ancak olumlu bir geri dönüş alamamışlardı. 

***
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel halkını canından bezdiren yol ile ilgili olarak 7 Mart tarihinde TBMM’de söz alarak konuyu meclis gündemine taşımış, iki hafta önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a, beton yol ile ilgili cevaplaması için yazılı soru önergesi sunmuştu.

***
Soru önergesinde açıklamada bulunan Hürriyet, sadece dört yıl içerisinde iki kilometrelik yol üzerinde 75 maddi hasarlı,77 yaralanmalı ve 3 ölümlü kazanın meydana geldiğini belirtti. Açıklamasına devam eden Hürriyet, “Beton yol sadece şoförler için değil, kaldırımda yürüyen yayalar için de büyük tehlike yaratıyor. Bu tarz beton yolların, trafiğin ağır işlediği ve dur kalk yapılan yerlerde kullanımının uygun olduğu biliniyor. Ayrıca Karamürsel Kaymakamlığı’nın hazırladığı ‘Vizyon 2023 Strateji Belgesi’nde de bu yol düzeltilmesi hakkında hiçbir şey yazılmaması da ayrıca düşündürücü bir konu. 
Konu hakkında Karamürsel Belediye Meclis üyelerimizle de istişarelerde bulunduk ve Bakan Yıldırım’a konuyla ilgili olarak soru önergemizi sunduk” demişti.

***
CHP’li Hürriyet’in, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a yönelttiği soru önergesinden sadece iki hafta sonra beton yolun asfaltlanacağı açıklandı. 
Altı yıldır beton yol hakkında pek çok eleştiriye rağmen herhangi bir gelişme kaydedilemeyen beton yolun, Milletvekili Hürriyet’in soru önergesini sunmasından iki hafta sonra asfaltlanması da Karamürselliler tarafından sevinçle karşılandı. 

***
Milletvekili Hürriyet, yolun asfaltlanacağının duyurulmasından sonra yaptığı açıklamada, “Demek ki beton yolun asfaltlanması çok zor değil ve istenildiği takdirde bir ayda düzeltilebiliyormuş” açıklamasında bulundu.

***
Karamürsel’den arabamla birçok kez geçmiştim. 
Gerçekten de o beton yol büyük tehlike arz ediyordu… 
Yağışlı havalarda o yoldan geçerken, arabamın lastiklerinin kaydığını fark edebiliyordum. 
CHP’li Hürriyet, yolla ilgili sonu önergesi verdi… 
Bakan da iki hafta içinde yolun asfaltlanacağını söyledi…
Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi… 
Umarım Bakanlık dediğini yapar ve yolu asfaltlar… 
Zira o yolda birçok kaza meydana gelmişti… 
Yolun asfaltlanması ilçenin büyük bir sorunu giderecek, o yolu kullanan sürücüler de rahat bir nefes alacaktır… 

Derince Belediyesi özel bülten çıkardı

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, geçtiğimiz 2 yıllık süreçteki çalışmalarını anlatan bülten çıkardı. 2. yıla özel olarak hazırlanan bülten içerisinde, yapılan hizmetlerin yanında yapılacak projeler de yer alıyor. Eski öğretmenevi alanına yapılacak Kültür Merkezi ve Kafe, Yenikent Hoca Ahmet Yesevi Camii, Kapalı Çarşı, Mahalle Konakları, Dumlupınar Spor ve Yaşam Alanı, Çenedağ Mesire Alanı ve Botanik Bahçesi, Yenikent Spor Kompleksi gibi birçok projenin yer aldığı bültenin ikinci bölümünde ise halkın hizmetine sunulan projeler ve hizmetler bulunuyor.

Okul bahçesinde kitap okuma şenliği 


Gebze Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde 3’ncü Kitap Okuma Şenliği düzenlendi. Etkinliğe bütün öğretmen ve öğrenciler katıldı. Her gün bir ders saatinin kitap okumaya ayrıldığı okulda kitap okuma alışkanlığı hızla yayılmakta. Okul kütüphanesinde, dersliklerde, okul bahçesinde her fırsatta kitap okuyan öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu görüntü büyük beğeni topladı. Gerçekten de güzel bir görüntü. Bu etkinliğin diğer okullarda da yapılması lazım. 

 

Tapu Müdürlüğünde  ATM sıkıntısı var 

Her gün çok sayıda alım-satım işleminin yapıldığı Gebze Tapu Müdürlüğünde harçların yatırıldığı ATM’nin yetersizliği vatandaşları çileden çıkartıyor. Vatandaşlar Tapu Müdürlüğünün önüne en az bir ATM cihazının daha konulmasını istiyor. Her gün çok sayıda alım/satım işleminin yapıldığı Gebze Tapu müdürlüğünde işlem öncesi harçların yatırılacağı ATM’nin yetersiz olması ve işlemin saatler sürmesi vatandaşları çaresiz bırakırken işlemlerinde bir sonraki güne kalmasına sebep oluyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR