Başkan Ellibeş’in en büyük projesi hangisi?

MAKALEYİ DİNLE

Ramazan önceydi…

Gazetemizin Bilgi İşlem Sorumlusu Haluk Balaban ile birlikte Gölcük’e bağlı Ayvazpınar köyüne gittim…

Ayvazpınar köyü, Haluk’un köyü…

İş bitiminde atladık arabama, köyün yolunu tuttuk…

***

İhsaniye merkezde çektik arabayı bir marketin önüne…

Biraz etrafı kolaçan ettim…

İhsaniye merkezde bir meydan yapılıyordu…

Daha önceki yıllarda İhsaniye gittiğimde, meydanın yapıldığı alanda depremden kalmış binalar vardı…

Bu binalar, İhsaniye’nin depremden hala kurtulamadığını gösteriyordu…

O hasarlı binalar meydan yapımı için yıkılmış…

Bence meydan, İhsaniye’ye artı değer katacak…

Yazımın altında İhsaniye Kent Meydanı’ndan yine bahsedeceğim…

***

Alışverişimizi yaptık ve Ayvazpınar’ın yolunu tuttuk.

İhsaniye’den sanırım 17-18 kilometre uzaklıkta.

Yolun büyük bir bölümü asfalt ve beton…

Bu köye ikinci gidişimdi…

Bir önceki gidişimde yollar epeyce bozuktu.

Aradan geçen iki yıl içinde Büyükşehir, yolları çok güzel yapmış.

***

Ayvazpınar’a vardığımızda biraz soluklandık…

Sonra aldığımız peynir, zeytin, domates, salatalık, biber, maydanoz ve yoğurdu afiyetle yedik…

Kolalarımızı afiyetle içtik…

Yemekleri yedikten sonra köyde bir tur attık…

Köy sakinleri, bizi gördüklerinde selamsız geçmiyorlardı…

Epeyce yürüdük… Haziran ayında olmamıza rağmen, orası epeyce yüksek olduğu için hava soğumaya başlamıştı. 

Geri döndük… Halukların evinde biraz dinlendikten sonra dönüş için yola çıktık…

Saat 18.30’da gitmiştik, İzmit’e vardığımızda saatler 23.30’u gösteriyordu…

Köyü ve doğayı sevenler olarak güzel bir gün geçirmiştik…

***

Tam Ayvazpınar ile ilgili yazı yazacaktım ki, Gölcük Belediyesi’nden gazetemize gelen bir mail gözüme çarptı.

Gelen mailde İhsaniye’de yapılan kent meydanıyla ilgiliydi…

Haberin bir bölümünü birlikte okuyalım;

“ İhsaniye merkeze yapılan Kent Meydanının altına 50 kadar aracın ihtiyacını karşılayacak otopark yapılıyor. Ayrıca Kent Meydanının belli yerlerine banklar yapılacak, bu sayede vatandaşlar için dinlenme yerleri oluşmuş olacak. İhsaniye’ye yapılan Kent Meydanı köylere giden yolların merkezi konumunda. Bu sayede yapılan Meydan Projesi ile ticaretin gelişmesi sağlanmış olacak.

***

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “İhsaniye meydanımız bütün köylerin odak noktası. Buradan köylere dağılıyor vatandaşlarımız. Böyle bir alanda geniş bir meydanın, alanın oluşması bir beklentiydi. Bu beklentiye cevap verecek olan projeyi uyguladık. İnşaatımız başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle ortak proje kapsamında yürütüyoruz. altında otoparkımız mevcut, üstünde de gezinti alanları, istirahat alanları, süs havuzları, kamelyalar, umumi ihtiyaç giderme yerleri ile birlikte taksi durağının bulunmuş olduğu bölgeyi Allah nasip ederse de 3 ay sonra hizmete açmış olacağız” dedi.

***

Şu bir gerçek; AKP’li belediyeler ilçenin bazı yerlerine kent meydanı yapıyorlar…

Kimisi gerekli, kimisi gereksiz…

Ama İhsaniye’ye yapılan kent meydanı, bence çok güzel bir proje…

Bölgenin bu meydana çok ihtiyacı vardı…

Bu meydan, bölgeye artı değer katacak…

Bu güzel projeden dolayı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i kutluyorum…

Kent meydanı yapılacaksa, İhsaniye gibi bölgelere yapılsın ki, o bölgeye değer katsın, o bölgenin ihtiyacını gidersin…

 

SP’li Atalı’dan iki başkana rest

Milli Görüş’ün Gebze’deki önemli isimlerinden, 7 Haziran’daki genel seçimlerde Saadet Partisi’nden milletvekili aday adayı olan Şaban Atalı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Çayırova Belediye eski Başkanı Ziyaettin Akbaş’a çok sert bir çıkış yaptı.

Şaban Atalı facebook’taki sayfasından yayınladığı mesajında, “Ey Ziyaeddin Akbaş ve İbrahim Karaosmanoğlu. Sakın ha benden önce musalla taşına yatıp imamın, “Nasıl bilirsiniz” ve “Hakkınızı helal ediyor musunuz” sorusuna muhatap olmayın. Benim o gün söyleyeceklerimi de kimse kınamasın. Bu şahıslara ve kamuoyuna duyurulur” görüşüne yer verdi. Şaban Atalı’yı bu derece kızdıran ayrıntı, hadise nedir bilinmez. Ama cana yakın ve sevecen yönüyle tanınıp bilinen Şaban Atalı’yı bu derece öfkelendirmişler ise bir sebebi olsa gerek.

 

AKP’li Ayar’dan Demirel paylaşımı

Bir dönem DYP’de siyaset yapan daha sonra AKP’den milletvekili olan Eyüp Ayar kendi sosyal paylaşım sitesinden paylaşımda bulundu. Ayar, hayatını kaybeden 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile olan fotoğrafını paylaştı. Paylaşımında Ayar; “Yaklaşık 26 sene önce Sn Demireli Tuzla'da ziyaret etmiştik. Yaz günleriydi. Bizde gömlek, Demirel ceket ve kravatlı. Prensipleri olan bir insandı. Çok zeki ve uzun yıllar Türkiye’ye hizmet bir insan . Allahtan rahmet diliyorum. Kendisinin kullandığı ve benim de hoşuma giden bir sözü şöyle" Dünkü Güneşle bugünkü çamaşırı kurutamazsın". Daha çok konuşulacak bir insan. DYP ilçe başkanlığım döneminde birlikte çalıştık. Allah taksiratını affeylesin” sözlerine yer verdi.

 

 “Yaptığım yatırımlardan dolayı beni onurlandırdı”

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Demirel’in ölümüyle ilgili mesaj yayınladı. Tarhan’ın mesajını birlikte okuyalım;  Türkiye siyaset tarihinin yapı taşlarından olan Süleyman Demirel'e Allahtan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Süleyman Demirel Türkiye’ye eğitim ve spor alanında yaptığım yatırımlarından dolayı beni davet edip şahsımı onurlandırmıştı. Ziyaretimiz esnasında başta Kürt sorununu, Obama’nın dünya siyasetindeki yerini, ekonomimizi, Türkiye’nin stratejik konumu hakkında konuştuk.

***

Konuşmamızın sonlarında Demirel bana “Dünyada petrolün önemini yitireceğini ve en değerli şeyin hava, su ve oksijen olacağını” söylemişti. Süleyman Demirel’in davetiyle yanında bir kaç saat geçirdim ama o bir saat siyaset anlamında bitirdiğim bir üniversite kadar faydalı olmuştu. Demirel, Türkiye siyaset tarihinde bir dönüm noktasıydı ama vefat ederken diğer bir dönem noktası olan AKP iktidarının da sonunu görmüş oldu. Kendisine bir kez daha Allahtan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

***

Demirel'i fabrikama davet ettiğimde "hayır, ben senin okulunu ziyaret edeceğim, okulunda yetişen her öğrenci bir fabrikadır.” demişti. Kendisini yaptırdığım okula davet ettiğimde en kısa zamanda ziyaret edeceğini ve “okulunda yetişen her öğrenci bir fabrikadır.” demişti.

 

AK Partisiz iktidar olmaz!

AKP Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Alp, genel seçimlerde milletin AK Partiyi birinci parti yaptığını belirterek hükümeti kurma görevinin de başbakan ve Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu’nda olacağını belirtti. Alp, Türkiye’deki hükümet senaryolarının hiç birinin AK Partisiz olmayacağını ifade etti. Alp’in görüşleri böyle. CHP, MHP ve HDP’nin açıklamalarına bakılırsa, Alp’in söylemleri doğru çıkacak gibi…

 

GOSB Camii yakında açılıyor

Çağdaş camii anlayışının en güzel örneklerinden birisi olmaya aday olan GOSB Cami’nin açılışı 25 Haziran’da yapılacak.  Proje çalışmalarına 2012 yılında başlanan, 2013 yılında temeli atılan “GOSB Cami’de kapalı alanında 1.535 kişi, açık alanında ise 650 kişi olmak üzere, toplam 2.185 kişi aynı anda ibadet edebilmekte.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR