CHP Karamürsel’in saklı tabela isyanı!

MAKALEYİ DİNLE

CHP Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, zaman zaman bize mail göndererek ilçedeki sorunları dile getiriyor. Yazar dün de bir mail atarak Ereğli’deki alt geçit tabela sorunuyla ilgili tespitlerde bulundu. Bakın Şinasi Yazar neler söylüyor;
Karamürsel Ereğli’de halkımızın sorunları var. Geçen hafta bu sorunlardan doğalgaz sorununu il başkanımız ile birlikte yerinde incelemiştik. Bu hafta aynı bölgede duble yol çalışmasından sonra doğan karşıdan karşıya geçme sorunlarını Karamürsel CHP örgütü olarak yerinde inceledik.Ereğli bölgesinde yolun altı ile yolun üstü tamamen iletişime kopmuş vaziyette. Yolun arasına yapılan beton bariyerler geçişi tamamen öldürmüş. Halkımız üstünden ve betonların arsından geçmeye çalışarak adeta ölümle dans ediyor.
**
Ama bizim yerel yöneticiler şovu olmayan hizmetlere prim vermiyor. Onlar basit reklamı olan hizmetlere daha öncelik veriyor. Ereğli merkezde iki tane menfezden dönme saklı alt geçit var. İkisinin de yerini halk bilmiyor. Biz de bilinsin diye alt geçit tabelaları koymayı uygun gördük. Neden bilinmiyor çünkü girişleri ve çıkışları tam bir bilmece. Bu geçişleri kalıcı hale getiremiyorlarsa, bizim koyduğumuz tabelaları kalıcı hale getirilerse kısa vadede halkımıza hizmet etmiş olurlar bizde seviniriz. Alt geçitlerin yerini bilmeyebilirler. Biz belediye başkanımız sn İsmail Yıldırım’a ve AKP ilçe başkanına bu yerleri göstere biliriz. Tabii onlar şova dönük hizmetleri ve özel işlerinden vakit ayırıp bir zahmet Karamürsel’i gezip sorunlarını görmek isterlerse.
**
Ama onlar halkın sorunları çözmek yerine görsel şova dönük hizmetlerle göz boyamaya çalışıyorlar. Büyük ustalarının izinden gidiyorlar doğal olarak. Büyük usta görmesek yutturacaklar. Biz büyük ustaları şov yapmadan vatan için yola çıktığında 19 Mayıs 1919’da gördük. Karamürsel’i ve sorunlarını görmek isterlerse bizimle beraber dolaşabilirler. CHP Karamürsel olarak sorunları tespit ettik her hafta birisini yerinde inceleyip sn Belediye başkanımıza ve AKP ilçe başkanlığına basın yolu ile duyuruyoruz. Sorunların çözümlerini öğrenmek isterlerse CHP Karamürsel ilçe örgütüne uğrayabilirler.”
**
CHP Karamürsel’in açıklaması böyle…
AKP Karamürsel İlçe Başkanlığının ve Karamürsel Belediye Başkanlığının bir açıklaması olursa, bu köşeden yayınlarız.


TEŞEKKÜRLER İzmit Belediyesi!
İzmit Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Basın Ligi sona erdi. Kocaeli gazetesi olarak bizim de katıldığımız turnuva oldukça çekişmeli geçti. Gazete olarak çeyrek finalde Kocaeli TV’ye normal sürenin son dakikasında ve uzatmanın son dakikasında yediğimiz gollerle elendik.
Turnuvanın üçüncülük-dördüncülük maçında Büyükşehir, Kocaeli TV’yi yenerek üçüncü oldu. Final maçında ise İzmit Belediyesi ile Beyaz Kocaeli karşılaştı. Bu maçı ben de izledim. Çok keyifli bir maçtı. Amatör futbolculardan takviyeli Beyaz Kocaeli, daha iyi gözükmesine rağmen Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut önderliğindeki İzmit Belediyesi, dişe diş bir mücadele verdi.
**
Maçın normal süresi ve uzatma dakikaları 1-1 sona erdi. Sıra geldi penaltılara…
Beyaz Kocaeli’nin kalecisine ve futbolcularına baktığınızda Beyaz Kocaeli’nin penaltılarda daha şanslı olduğunu düşünülüyordu. Beyaz Kocaeli’den Şenol Çiçek ve Özkan Azak penaltıları kaçırında İzmit Belediyesi turnuvanın şampiyonu oldu. Maçın sonunda İzmit Belediyesi’nde büyük sevinç vardı. Maçın son dakikalarını Başkan Nevzat Doğan da izledi. Başkan Doğan da belediye takımının şampiyon olmasına şaşırdı. Maç bitiminde ödül töreni yapıldı.
**
Başkan Doğan yaptığı konuşmada, “Bu turnuvaya katılan bütün takımların her biri şampiyondur” diyerek bütün takımların gönlünü aldı. Doğan, bu turnuva istendiği sürece bir de organize etmeye devam edeceğiz açıklamasında bulundu. Basın Ligi’nin güzel bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Bu turnuva 3 yıldır organize ediliyor. Üç yıldır da aramızdaki bazı arkadaşlar hala huylarından vazgeçmedi. Basın Ligi turnuvasına düzenleyen İzmit Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.


SEDAŞ kendini övdü
Yılın başından beri hızlı bir artış gösteren elektrik tüketiminin sürdüğü ve sıcak yaz günlerinde klima kullanımının da artmasıyla Cumhuriyet tarihinin rekoru kırılırken, SEDAŞ Şebeke İşletme Bakım Müdürlüğü tarafından SEDAŞ’ın sorumluluk alanındaki 4 ilde Kocaeli, Bolu, Düzce ve Sakarya’da aşırı yüklenmelere müsait olan kritik trafo merkezlerinde daha önce yapılan bakım çalışmalarının faydasının görüldüğü belirtildi. SEDAŞ, “Yaz ayının en sıcak günlerinin yaşandığı günlerde dağıtım sisteminde devre dışı kalan trafo merkezimiz olmadı” açıklamasını yaptı.


Atatürk heykelinin kaidesi yenileniyor
Gölcük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Anıtpark’ta Atatürk heykelinin bulunduğu alanda Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in talimatları doğrultusunda düzenleme çalışmalarına başladı. Atatürk heykelinin kaidesindeki mermerlerin zamanla yıpranış olması nedeniyle belediye ekipleri heykelin mermer kaidesini sökmeye başladı.
Yapılacak olan çalışmalar sonunda Mermer kaidenin yerine Neolit malzeme kullanılarak gri ve siyah renklerden oluşan yeni düzenleme ile Atatürk heykelinin kaidesi yenilenmiş olacak. Kaidenin mevcut şekli bu düzenlemede bozulmadan yapılacak, Heykelin çevresini mevsim çiçekleri düzenlemesi kaplayacak. Çalışmalar 28 Temmuz’a kadar tamamlanacak.


Gebze’de temizlik seferberliği
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, kentte temizlik hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi amacıyla temizlik işçileri personeliyle toplantı yaptı. “Temiz caddeler, temiz kaldırımlar medeni bir şehir olmanın en önemli kriterlerindendir” diyen Başkan Köşker, “Gebze’de büyük değişim yaşanıyor. Bu değişimi çevre ve temizlikte de göstermeliyiz” dedi.


Bahariye Caddesi yenilendi
Daha çok kağıt ve hurda toplayarak geçimini sağlayanların yaşadığı 28 Haziran Mahallesi Bahariye Caddesi, İzmit Belediyesi’nin çalışmasıyla pırıl pırıl oldu. Hurdacılar tarafından kirletilen ve İzmit Belediyesi’nce de sık sık temizlenen caddede yine geniş çaplı bir çalışma yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı iş makinelerinin de kullanıldığı çalışmada kamyonlar dolusu, kağıt ve hurda toplandı.
Belediye ekipleri, Bahariye Caddesi’nin yaklaşık 300 metre uzunluğundaki kirletilen bölümündeki çalışmada sabunlu su da kullandı.


Panayır yoluna asfalt
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük’ün Panayır köyünde asfaltlama yapıyor. Grup köy yolu olarak kullanılan Panayır köyü yolu diğer köyleri de birbirine bağlıyor. Asfaltlama çalışması yapılan bölgede yol genişletmeleri gerçekleşiyor. Yolun asfalt kısımları 6 metre olacak şekilde düzenleniyor. Yol boyunca v kanal yapılarak yol zemini korunuyor. Kent genelinde devam etmekte olan çalışmalarda grup köy yolları başta olmak üzere köy yolları programlı olarak elden geçiriliyor.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Hapşırdığın sırada gözlerini açık tutmaya çalışırsan, yerlerinden fırlayabileceklerini


KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR