MHP’de il başkan adayı Sedat Arı kimin adamı?

MAKALEYİ DİNLE

MHP’nin il kongresi 8 Şubat’ta yapılacak…

Şu sıralar ilçe kongreleri tamamlanmaya çalışıyor…

İzmit, Gölcük, Kartepe ve Körfez’de ilçe kongreler tamamlandı…

Sırada diğer ilçeler var…

**

MHP’de il başkanlığı için Aydın Ünlü, Selim Çakır ve Sedat Arı aday oldu…

İlçe kongreleri tamamlandıktan sonra sanırım başkan adayı sayısı artacak…

**

Sedat Arı, önceki gün seçimle ilgili bir değerlendirmede bulundu…

Geçen dönem MYK üye listesinde ismi geçen ve MHP İl Başkan adayı olduğunu açıklayan Sedat Arı,  MHP içerisinde en büyük hastalığın adamcılık olduğunu söyledi.

**

MHP Kocaeli tabanının başarı beklediğini ifade eden Sedat Arı,  teşkilatın bilge lider Dr. Devlet Bahçeli’yi tam olarak anlatamadığını söyledi. 

**

Arı’nın açıklamalarını birlikte okuyalım,

“MHP Kocaeli’de ne yazık ki, parti teşkilatı ve mahalle teşkilatlarında lider Bahçeli’yi anlatamama zaafiyeti var. Sokaktaki MHP ve Bahçeli’nin üzerine yapılan kara propagandadan arkadaşlarımız etkileniyor.

MHP’de siyaset yapanların asıl amacı partinin başarısı olmak zorunda. Ülke şartları bunu gerektiriyor. Ancak adamcılık içimizde bir hastalık olmuş. Benim kimsenin adamı olmadığımı herkes bilir. Kendi nefsi için mücadele yapmayan, önce mensubu olduğu partideki arkadaşları ve Kocaeli’nin geleceği için adım atan kişiler benim mücadele arkadaşlarımdır. Sedat Arı her zaman böyle partilinin yanında olacaktır.

**

Taraflı delege listenin faturası ağır olur. Toplumda karşılığı bulunan, sahada çalışacak dinamik ekipler kurulmalıdır. Delege yazımında kendine yönelik listeler oluşturan arkadaşlar bir gün bunun faturasını ağır öder. Aksi olabileceğine rağmen tarafsız bir delege yazılacağını umut ediyorum. Zira sahada çalışacak partili ekibi oluşturamazlar.

**

AKP, Türk siyasetinde küresel güçlerin projesidir. Bunu Türk milleti gayet iyi biliyor. Ak Parti’nin hedefi ile MHP’nin hedefi tam zıt görüştedir.  AKP bölünme ve parçalanmanın projesidir. MHP ise Türk milletinin birlik ve bütünlük içerisinde ebediye de kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasını hedefler. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını küresel güçlere karşı korumak AKP’nin derdi değil, MHP’nin derdidir.”

**

MHP İl Başkan adayı Sedat Arı’nın değerlendirmeleri böyle…

Anlaşılan Arı, delege yazılımından şikayetçi…

Taraflı delege yazılırsa, Haziran 2015’te yapılacak seçimlerde çalışılacak adam bulunamaz diyor…

Kimsenin adamı olmadığını söylüyor.

Adamcılık sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini söylüyor.

Şu adamcılık olayı, maalesef her partide var…

Anlaşılan 8 Şubat’taki MHP’nin il kongresi büyük çekişme içinde geçecek.

 

İnsanca yaşamak!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Kocaeli İl Temsilciliği gazetemize mail gönderdi. Yapılan açıklamada “ 12 Aralık Cuma akşam saatlerinde, partimizin tüm Türkiye’ de devam eden “Sadaka Değil İnsanca Yaşayacak Asgari Ücret İstiyoruz“ kampanyası için İzmit merkezde sticker çalışması yapan iki SYKP üyesi arkadaşımız polisler tarafından karakola götürülmüş ve 4 saat sonra para cezası kesilerek serbest bırakılmıştır” denildi. Açıklamanın devamında arkadaşlarının karakola götürülürken yakalarındaki parti rozetlerinin polisler tarafından söküldüğünü ve sözlü taciz edildiklerini iddia ettiler. Parti yöneticileri, konunun da takipçisi olacaklarını söylediler. Şu da bir gerçek ki, yeni yasa sonrası polise büyük yetki verildi. Yeni yasa sonrasında polis devletine geçiş tescillendi.

 

Usta’ya göre AKP, Kocaeli'de çok yorgun!

BBP eski İl Başkanı Rıza Güven Usta, önceki gün bir mail gönderdi. Mailinde Büyükşehir Belediyesi’nin deniz otobüslerini zararına da olsa satmasına destek verdi. Usta’nın açıklaması şöyle; Büyükşehir deniz otobüslerini satıp tekne ve gemilerle deniz yolculuğuna devam edecekmiş. Bu karar çok mantıklı bir karar. Deniz otobüslerini aldıkları günde bu işin tutmayacağı belliydi, şimdi ise soruyorum; Madem satacaktınız, neden aldınız? Gene de geçte olsa satın bence. Ama gerçekten AKP, Kocaeli'de çok yorgun artık. Düşünemiyor, öngörü koyamıyor. Projeler için trilyonlarca yatırıyor, sonrada tutmadı diye vaz geçiyor. Peki bu öngörüsüzlüğün maliyetini kim ödüyor. Kocaeli halkı. Sonra da ver elini katı atık vergisi.” Usta’nın düşüncesi böyle. Bence deniz otobüsleri kaldırılmamalı, vatandaş bundan mahrum bırakılmamalı. 

 

Üzülmez, Arabistan Ataşesini ziyaret etti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki gün Suudi Arabistan Ticaret Ateşesi Anwar Ayidh Binhasusah’ı İstanbul’da ziyaret ederek Kartepe’ye yatırım yapmalarını istedi. Binhasusah de projeleri Suudi Arabistan Ticaret Odası’na sunacağını,  yatırımcıları Kartepe’ye yönlendirmek için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. Zaten Araplar, Sapanca’nın en güzel yerlerini aldılar. Bari Kartepe’ye istihdam sağlayacak yatırımlar yapsınlar.

 

Gölcük platformunda Ragıpoğlu dönemi

Gölcük Kültür Dernekler Platformu aralık ayı toplantısını Gölcük Eskişehirliler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde yaptı. Toplantıda yeni başkan belirlendi. Yapılan istişarelerden sonra platformun başkanlığına Değirmendere Fotoğraf Sanat Derneği Başkanı Taner Ragıpoğlu seçildi. Taner Bey’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR