Allah ıslah etsin!

MAKALEYİ DİNLE

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, yazılı bir açıklamada bulunarak ilginç tespitlerde bulundu.
Aslında Küpçü, Türkiye gerçeğini de bu tespitleriyle ortaya koydu.
Küpçü’nün açıklaması şöyle;
“Dini siyasete alet etmek insanlığa karşı suçtur”
Yazının başlığı bana değil, Başbakan Erdoğan’a aittir!
•Başbakan bu sözleri, ABD’de, dünyanın en güçlü isimlerinin bir araya geldiği “Sun Walley” toplantısında söylüyor! (6 Temmuz 2005)
•Başbakan Erdoğan, “Uluslar arası Basın Enstitüsü” toplantısında; Benim partim din orijinli bir parti değil” diyor! (15 Mayıs 2007)
•Başbakan Erdoğan, Muş’ta yaptığı seçim toplantısında; “Dinsel milliyetçilik yapana yuh olsun” diyor! (16 Haziran 2007)
•Başbakan Erdoğan, New York’ta, Musevi kuruluşlarınca kendisine verilen “CESARET ÖDÜLÜ”nü alırken; “Musevi düşmanlığı sapkınlıktır” diyor. (10 Haziran 2005)
•Başbakan Erdoğan, Mısır ziyaretinde; “Laiklikten korkmayın. Laiklik İslam’la çelişmez” diyor! (13 Eylül 2011 )
•Başbakan Erdoğan onaylıyor ve “Avrupa Birliği’ne Uyum Yasaları” çerçevesinde “Domuz kasaplık hayvan” sınıfına sokuluyor! (7 Temmuz 2006)
•Başbakan Erdoğan’ın onayı ile, “Zina suç olma kapsamından çıkarılıyor!”
Ve son olarak;
•Başbakan Erdoğan, 20 Nisan 1936 tarihli Cumhuriyet gazetesini kanıt göstererek; “İzmir-Seferihisar’da camiyi ahır yaptılar!” diyor!
İşte, burada çuvallıyor!
Çünkü, o başlığın altındaki haber içeriğini okumuyor!
Neden?
Olayı, bilmeyen, araştırmayan ve dini hassasiyeti olan vatandaşları kandırmak ve kışkırtmak için!
Suçladığı kim?
En başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve CHP…
Oysa, o başlık altındaki haberin içeriği şu;
Camiyi ahır haline getiren işgal yıllarındaki Yunan ordusu!..
Başbakan’ın bu “iftira” yüklü konuşması “dini siyasete alet etmek” değilse nedir?
Başbakan’a inanarak AKP’ye oy veren, inancına halisane bağlı olan Müslümanlarla dalga geçmek değil midir bu?
-“Siz, ben ne dersem inanırsınız!” demek değil midir?
Peki; o samimi Müslümanlar, aynı Başbakan döneminde “Domuzun kasaplık hayvan” kapsamına alındığını ve “Zinanın suç olmaktan çıkarıldığını” biliyor mu?
Ne diyeyim?
ALLAH ISLAH ETSİN!


Derince’de söz futbolcuların!

Derince Belediyespor, bugün tarihinin en önemli maçına çıkıyor…
Rakib Düzce Beyköy Belediyespor…
Maç Ankara Bağlum Stadı’nda saat 14.30’da…
Derince maçı kazanırsa 3.Lig’e çıkacak…
Derince tarihinde ilk kez bir takım 3.Lig’e çıkacak…
120 bin nüfuslu Derince’ye 3.Lig heyecanını yaşatacak…
Artık söz futbolcularda…
Takımı 3.Lig’e çıkartırlarsa, her biri Derince tarihine geçecek…
Hafta içinde spor basınında çıkan haberler ve yorumlar rakibin zayıf olduğu yönünde idi…
Umarım futbolcular rehavete kapılmaz…
Bugünkü tarihi maçı ben de yerinde izleyeceğim…
Derince Belediyespor’un 3.Lig’e çıkış zaferini yerinde göreceğim…
Umarım hayal kırıklığına uğramayız…


Gebze-Pendik banliyö hattı THE END

Haydarpaşa Garı’nın yağmaya açılmasına yönelik adımlar hızlanıyor.
Bu kapsamda hızlı tren çalışmaları öne sürülerek, Gebze-Pendik arası banliyö tren seferleri 29 Nisan tarihinden itibaren durduruluyor.
Binlerce kişinin mağdur olacağı çalışmaların 2,5 yıl sürmesi bekleniyorErkan Örs, Sabancı’ya cevap verdi
Derince Sabancı İlköğretim Okulu’nda iki çocuğu okuyan Erkan Örs adlı veli, okul müdürü ve müdür yardımcısıyla ilgili yaşadığı sıkıntıları dile getirmişti. Okul Aile Birliği de isim vermeden Örs’ün açıklamaları karşısında okul müdürü ve okul müdür yardımcısına sahip çıkmıştı. Örs, önceki gün yaptığı açıklamada muhatabının Okul Aile Birliği olmadığını söyledi. Örs, “Bahsi geçen kişi ailemle olan sorununu tamamen kişiselleştirmiş ve öğrenci olan çocuklarıma ve aileme sarf edilmemesi gereken söylemde bulunmuştur. Her iki tarafta birbirimizden şikâyetçi olmuş olup söylemlerle ilgili sözler Derince Yenikent karakolunda tutulan tutanaklarla nöbetçi savcılığa intikal etmiştir. Yasal süre başlamıştır. Gerekirse bu tür idareciler olduğu müddetçe okul önünde diğer veliler ile birlikte imza kampanyası başlatır, ya çocuklar, ya da öğretmenler gidecek diye hukuk çerçevesinde eylem yaparım” dedi…


AKP, ebeleri unutmadı

AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığınca “Ebeler Haftası” çerçevesinde İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastahanesi ebeleri ziyaret edildi. İl Kadın Kolları Halkla İlişkiler Başkanı Zerrin Türk ve yardımcısı Ayşe Çolak, Sosyal İşler Başkanı Güzide Turan, Sağlık Komisyon Başkan Yardımcısı Doktor Ayşe Cumhur Artan ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Tuba Kaya'nın katıldığı ziyaret programı hastahane Başhekimi Doktor Yüksel Pehlivan’ı ziyaretle başladı. Hastahane hakkında bilgiler alınarak ebeler ziyaret edildi.
Dt. Özyuva toplantı yapıyor


Diş Hekimleri Odası’nın seçimlerine kısa bir zaman kala çalışmalar hızlandırıldı. Yenilikçi Diş Hekimleri Platformu adına Dt. Z. Nilgün Özyuva, bugün saat 10.30’da KYÖD Sosyal Tesisleri’nde toplantı yapacak. Özyuva, “Değerli Meslektaşlarımız. Odamızın seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde, tanışmak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, projelerimizi sizlerle paylaşmak amacıyla düzenleyeceğimiz kahvaltıda sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız” diyerek bütün üyeleri toplantıya davet etti.

Sabancı Kültür Merkezi yenileniyor
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ait Sabancı Kültür Merkezinin sahne seslendirmesi ve sahne ışıklandırma sistemi İl Özel İdaresi tarafından yenileniyor. 2011 Aralık ayında yapılan ihale sonrası sahne ses sistemi ve ışıklandırma sistemi yenileme çalışmalarına başlanan Sabancı Kültür Merkezinde kablolama işlemleri tamamlandı. Şimdiye kadar 222 bin 500 TL harcama yapıldı. 1988 yılından bu yana ilimizde opera, konser, tiyatro, panel, anma, gibi birçok değişik faaliyetin düzenlendiği Sabancı Kültür Merkezi yenilenen ses ve ışıklandırma sistemi ile hizmet verecek
Kartepe’de yarın elektrik kesintisi var
SEDAŞ, Kartepe’nin muhtelif noktalarında Arıza Bakım Onarım servisi tarafından yapılacağından dolayı aşağıdaki yerlere 10.00- 13.00 saatleri arasında elektrik verilemeyeceğini açıkladı; Maşukiye Çınarlı Mahallesi, Manavgat Caddesi, Leyla Atakan Caddesi, Palmiye Sokak, Akçakese Sokak ve civarı

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-Dünyanın en tuzlu denizi Akdeniz’dir.


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR