CHP’li Akar muhtarlara neden mektup gönderdi?

MAKALEYİ DİNLE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray’da muhtarlarla toplantı yapıyor…

AKP Genel Başkanı ve Başbakan gibi onlara hitap ediyor…

İsim vermeden 1 Kasım seçimlerinde AKP’ye oy istiyor…

 

**

 

Erdoğan’ın bu muhtar toplantılarına karşılık CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da harekete geçti.

 

Akar, Kocaeli’deki 472 muhtara mektup göndererek Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhtarlarla ilgili yasama faaliyetlerine ilişkin bilgi vererek 1 Kasım seçimlerinde destek istedi.

 

**

 

Değerli Muhtar Kardeşim sözleri ile mektubuna başlayan Akar, vatandaşların ilk kapısını çaldığı muhtarların sorunları birebir yaşadığını belirterek, parti olarak muhtarların sorunlarına sahip çıktıklarını ve bu konuda somut adımlar atarak Meclis’te yasalaşmayı bekleyen Kanun Teklifini de muhtarlara gönderdi.  

 

**

 

2012 yılında AKP iktidarının çıkarmış olduğu yasaya değinen Akar, köy tüzel kişiliklerinin yok sayıldığını ancak 1 Kasım seçimlerinden sonra CHP iktidarı ile bu hakların geri verileceğini ve muhtarlarında yaşamış olduğu sorunların giderileceğini mektubunda belirtti. Muhtarların herhangi bir parti çatısında olmadan halkın yetki verdiği demokrasinin en büyük örneği olduğunun altını çizen Akar, CHP’nin önceliğinin muhtarlar olduğunu söyledi.

 

**

 

CHP’Lİ AKAR’IN MUHTARLARA GÖNDERDİĞİ MEKTUP:

Değerli Muhtar kardeşim;

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletimizin takdiri ile 5 yıllık bir görevi teslim aldınız.  Yerel yönetimlerin ilk basamağı olan Muhtarlık ve Muhtarlarımız vatandaşlarımızın ilk kapısını çaldığı ve sorunlarını ilettiği bir makam olarak ayrı bir öneme sahiptir.

 

**

Sizler, içinde bulunduğunuz mahallelerin ve köylerin yerel ve seçilmiş temsilcisi olarak sorunları birebir yaşayanlarsınız. Sorunlara çözüm yolları ararken yükünüzün ne kadar ağır olduğunun farkındayız. Bunun içinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak muhtarlarımızın sorunlarını Meclis de dile getirerek çözüm noktasında somut adımlar atarak önemli Kanun Tekliflerini Meclise sunduk. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra önceliklerimiz arasında bulunan muhtarlarımız için vermiş olduğumuz Kanun Teklifini siz değerli Muhtarlarımızın takdirine sunuyorum.

**

Değerli muhtarım;

 

2012 yılında iktidarın çıkarmış olduğu yasa ile köy tüzel kişiliği yok sayılmış ve muhtarlarımızın da özlük hakları elinden alınmıştır.  7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra mektubum da bilgilerinize sunduğum Kanun Teklifi yalnızca bu hakların geri verilmesine yönelik değil muhtarlarımızın tüm sorunlarına yönelik olup 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarın da yasalaşacağından hiç kuşkunuz olmasın.  Herhangi bir parti çatısında olmadan halkın yetki verdiği demokrasinin en büyük örneği olan siz değerli Muhtarlarımıza gereken önemin verilmesi ve söz hakkının olması bizim önceliğimizdir.

**

Bu duygu ve düşüncelerle, Önce İnsan, Önce Birlik ve Önce Türkiye diyerek toplumu ayrıştırmadan tüm kesimleri kucaklayan bir anlayışla çıktığımız iktidar yolunda siz değerli Muhtarlarımızın da desteklerini bekliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

**

Akar’ın mektubunu okudunuz…

Bakalım Akar’ın bu mektubu, muhtarlar üzerinde nasıl bir etki bırakacak.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Nazmi ÇALIŞ - Bu çok güzel bir akıl ve iyi bir çalışma.

Yanıtla . 0Beğen 04 Ekim 17:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR