Akla takılan sorular!

MAKALEYİ DİNLE

“Şeytan ayrıntıda gizlidir!”

Düz mantıkla bakarsanız, olaylara “duygusal akıl” ile yanıt bulursunuz!

Hele, birine ya da birilerine “koşulsuz bağlılık” içindeyseniz, gözünüz gerçekleri göremez!

Hatta o kişi ya da kişileri -haşa “peygamber” olarak görürsünüz!

Onun ya da onların yaptıkları her şey doğrudur!

Karşı olanları “düşman” sayabilirsiniz!

Karşı olanları yok ederseniz, “cennete” gideceğinize bile inandırabilirler sizi!

 “Cennete gideceğine, sayısız hurilerle buluşacağına inandırılarak” canlı bomba yapılan zavallı köleler somut bir örnektir!

Ama olaylara “bilgi, akıl ve mantıkla” bakarsanız, ayrıntılar takılır aklınıza!

Örnekleyelim;

  • “Barzani’nin Ankara’daki temsilcisi Ömer Mirani, referandumdan bir gün önce; “Evet çıkarsa, PKK ile müzakere mümkün” diyor! Her iddiaya anında yanıt verenler susuyorlar! Neden? Kürt kökenli yurttaşlarımızın bazılarının “Evet” tercihinde bu mesajın rolü olabilir mi?

“Aklı özgür olan” bir düşünsün!

  • 15 Nisan 2017. Milli Gazete’nin manşetinde bir haber; “Yeni harita çiziliyor” diyor! İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan üst düzey yetkililer “Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Devlet Bakanı” Tobias Martin Ellwood, İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Frank Baker, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Dışişleri Bakanı Falah Mustafa Bakir ve Mesud BARZANİ” önlerinde Irak haritası üzerinde çalışıyorlar! Ortadoğu’nu petrol varlığını sömüren İngiltere, Irak’ı parçalayıp “işbirlikçi yönetimlere” yer açmanın eylemi içinde!

“Aklı özgür olan” bir düşünsün!

  • Yine aynı tarihte, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; “ABD Suriye’nin geleceğini planlamakla yükümlü” diye bir açıklama yapıyor!? Emperyalist bir ülke olan ABD’nin, Suriye’nin geleceğini tayin yetkisi var mı? Aynı ABD, Türkiye’nin geleceğini de tayin edebilir mi? Referandumdan bir gün önce böyle bir açıklamanın anlamı nedir?

“Aklı özgür olan” düşünsün!

  • 14 Nisan 2017 tarihli bir gazete haberi; “Beyaz yakalılar yurtdışına kaçıyor! Kimi işiyle, kimi eşiyle, kimi de ev alarak Avrupa ülkelerine gidiyor!” Bu ülkenin “nitelikli işgücü” neden bu ülkeyi terk ediyor?

“Aklı özgür olan” düşünsün!

  • Cumhurbaşkanı Erdoğan; Kamu çalışanları için özel sektör modeli istiyor! Hükümet de 657 sayılı Devlet Memurları Yasası’nı bu modele göre değiştirmek için çalışıyor! Her “Demokratik Hukuk Devleti”nde, devlet görevlilerinin en büyük güvencesi, siyasal iktidarlar değişse bile, görevleriyle ilgili bir suç işlemedikçe, emekli olabilme güvencesidir. Şimdi ise Devlet’e ve Yürütme gücüne “PATRON” niteliği kazandırmaya çalışılıyor!

NEDEN?

“Aklı özgür olan” düşünsün!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR